Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nehéz a...

Magyarországon miért nehéz a megélhetés diploma nélkül?

Figyelt kérdés

Nekem szüleim ütötték a fejemet, hogy diplomát szerezzek.

Akkoriban sokat veszekedtem velük, de ma már beláttam, hogy kell az a diploma.Jelenleg gépészmérnök hallgató vagyok, ha minden jól megy, jövőre végzek is.


Viszont, én azt látom, hogy normális színvonalon nem lehet megélni diploma nélkül.Kb nettó 300-ezerből lehet színvonalon élni, hogyha egyedül laksz albérletben.


Külföldön, egészen más a helyzet.

A kereszt szüleim a 90-es években mentek ki Németországba.Fiatalok voltak, elegük volt a magyar csóróságból.

Eleinte takarítottak, mert nem ment nekik jól a nyelv.Aztán, később "egyenesbe jöttek".Keresztapám vasutas lett, keresztanyám meg kozmetikus.


Egy fejlett falban élnek, van egy bazi nagy kétszintes házuk, 2 autó,az egyik négykarikás.Mindkettőt újan vették.Nyáron mindig valami mediterrán helyre mennek nyaralni.Télen pedig az Alpokban síelnek.

Hetente járnak valamiféle sporttevékenységre.


Totál egyszerű emberek, nem orvosmérnökök vagy topmenedzserek.


Magyarországon, ez a szint már "burzsujnak" számítana.Pedig, ez a normális, élhető szint.



Egy vasutas forgalmista Magyarországon, egy panel lyukat alig bír fenntartani.


Sőt,Magyarországon sok diplomás sem engedheti meg magának azt a szintet, amit a kereszt szüleim Németországban.


2016. dec. 19. 11:51
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

"Hadd lopjon a Fidesz! A Gyúrcsány is lopott!

Csak a Fidesznek nem szabad? Hogy is van ez lipsik?"


Mert, szerinted a kormány sosem lopott, mindig csak az a "fúj, fúj, Gyurcsány"? :D

Ne legyünk ennyire naivak, könyörgöm!

Nem szabad mindent a "lipsikre" fogni, drágalátos "ökörkém" :D

2016. dec. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
20%

Látom rengeteg közgazdászprofesszor ír ide.

Azért kíváncsi lennék, ti hogyan érnétek el egyik napról a másikra, hogy Európa leggazdagabb országával legyen egy szinten az egy főre jutó bruttó hazai termékünk vagy a medián átlagkeresetünk vásárlóerő-paritáson számolva, esetleg a magyar dolgozó termelékenysége egy szinten legyen egy németével, aki a munkájával kb. 5x akkora értéket állít elő.

2016. dec. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
60%
( aki a munkájával kb. 5x akkora értéket állít elő) Na megjöttél újra? Már annyira hiányoztál. Ezek a német cégek megvannak őrülve hogy ide települnek. Elmehetnél a Mercedes-hez tanácsadónak. Itt bővítenek mikor mi ötöd annyit tudunk csak gyártani mint a német munkavállalók. Ezeknek elment az eszük. Nyisd fel a szemüket kérlek.
2016. dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
74%

Tudtad, hogy nem egy mercedes gyárból áll az egész magyar gazdaság?

Tudatlanságod reklámozása előtt egy kicsit tájékozódj:

[link]

2016. dec. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
40%

Tehát diploma előtt állsz, és most sikerült rájönnöd: Nyugaton magasabb az életszínvonal mint Magyarországon?


Igen, magasabb.

2016. dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

"aki a munkájával kb. 5x akkora értéket állít elő"


Ez így igaz. Csak narancsos szemellenzős emberek nem látják be, ahogy a mellékelt ábra is mutatja.


"Mercedes"


Csak kíváncsiságból, szerinted a magyar gazdaság hány százalékát adja ez az egy-két nyomorult gyár, amivel te példálózol mindig.

2016. dec. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
ma 16:37 Fogalmam sincs hány százalékát ha a kérdés erről szólt volna biztos utána nézek. De mivel más volt a téma ha esetleg nem vetted volna észre így ezzel nem foglalkoztam. Majd esetleg egy másik kérdésnél visszatérünk rá ha valaki erre kiváncsi.
2016. dec. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Azért szoktam példálózni ilyenekkel mert azt akarjátok az emberekbe sulykolni hogy egy kelet európai ember ötöd annyit tud termelni mint egy nyugat európai . Az hogy a bérünk ötöd annyi az igaz.
2016. dec. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
56%

"Hadd lopjon a Fidesz! A Gyúrcsány is lopott!

Csak a Fidesznek nem szabad? Hogy is van ez lipsik?"


A libsit "b"-vel írjuk!

Mit is lopott Gyurcsány? Mondj már 1 példát! Azt az 1ft-ot, ami a miniszterelnöki fizetése volt? Vagy mit?


Lopni senkinek sem szabad, a fidesz-nek sem. Benne van a 10 parancsolatban! Ezt tudhatnák azok a hű de nagy keresztények!


"A válaszadó 0%-ban hasznos válaszokat ad!"


Na ez kb mindent elmond rólad.

2016. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
54%
Nem nehéz megélni diploma nélkül. Az ember elvégez egy jó szakmát, aztán dolgozik. Én gázszerelőként elég jól keresek. A cégeim idén 226 milliárdos árbevételt értek el. Mészáros voltam, sziasztok.
2016. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!