Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Hazafias Népfrontban mennyi...

A Hazafias Népfrontban mennyi volt a tagdíj?

Figyelt kérdés
Nem írja sehol, vagy nem találom. Csak össze szeretném hasonlítani az akkori mszmp tagdíjakkal.

2016. dec. 27. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
mért? unatkozol?
2016. dec. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Minek lett volna tagdíj?
2016. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
A Hazafias Népfront amolyan szélsőjobboldali szervezet, mint a HVIM, vagy a Betyársereg?
2016. dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

"A Hazafias Népfront amolyan szélsőjobboldali szervezet, mint a HVIM, vagy a Betyársereg?"


Ezt komolyan kérdezed?

2016. dec. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mert, ha emberek azt mondták-mondják, hogy népfront tagjai voltak, akkor kellett, hogy legyen tagdíj.


Igen, unatkozom; ha úgy van, aki jobban érzi magát.


De tényleg szeretném tudni. A másikról már van valami fogalmam.


Igazából a wikipédia szócikkben is benne kéne, hogy legyen, mert a tényekhez hozzátartozik. Volt költségvetésük, valamiből fizetni kellett.

És ők rendezték-szervezték a választásokat is, az is pénzbe került, meg az első szavazóknak adott ajándékok, virágok, a baráti társaságok finanszírozása, ilyesmi.

2016. dec. 27. 17:06
 6/14 anonim ***** válasza:

"Ezt komolyan kérdezed?"


Honnan tudjam?

Még nem hallottam erről a szervezetről!

2016. dec. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Semmi baj. Azaz, hogy azért mégis nem valami jó, ha jártál középiskolába.


A Hazafias Népfront az a szervezet volt 90 előtt, ahová azok ,,tömörültek", akik nem voltak MSZMP tagok. Lehettek akár vallásosak vagy ateisták, de nem kommunisták. Bár ebben a szócikk után nem vagyok biztos, de én úgy tudtam.

Voltak rendezvényeik, és a tagjaik szervezték a szavazásokat.

2016. dec. 27. 17:15
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem volt tagdij, állami költségvetési pénzből működött.

Az MSZMP is.

2018. máj. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


De az MSZMP-ben volt tagdíj. Ha a tag 1000 Ft alatt keresett, akkor nem kellett tagdíjat fizetni, aztán fokozatosan kellett, nem is keveset. Olyan 10%-ra emlékszem, mint az egyházi adó szokott lenni.

A legtöbbet a 10 ezerFt-nál többet kereső kellett, hogy fizessen, 2500Ft-ot.


Közben nem emlékszem, csak ezek a szélső összegek, azért jegyeztem meg. Szerintem valami régi tagkönyvben láttam, arra nem emlékszem, hogy mikori lehetett.


Szóval valószínű, hogy volt tagdíj a Népfrontban is. De Népfrontos tagkönyvet még nem láttam, nem találtam. Pedig valaminek kellett lennie, amitől valaki tag volt, mások meg nem. Nem hiszem, hogy csak bemondásra-ismeretségre ment.


Miért nem lehet ezekről infót találni??? Egyszerűen a tények miatt jó lenne.

2018. máj. 21. 02:36
 10/14 anonim ***** válasza:

#9, nem voltam biztos a tagság ügyében, de ezt találtam.

"A Hazafias Népfront nem tömegszervezet, hanem mozgalom, akcióiban részt vehet minden magyar állampolgár, aki a Népfront politikai céljaival egyetért és munkát vállal azok teljesítésében. Nincs nyilvántartott tagsága, feladatait választott testületek, tisztségviselők és aktivisták közreműködésével oldja meg. A becslések szerint az országban mintegy 4600 népfrontbizotság működik, több mint 81 000 választott taggal."


[link]


Az MSZMP tagdíj... hát nem abból működött a társaság, a Népszabóságot kötelező bolt vásárolniuk, 76 körül újságosként hordtam, még Kádánk is, ők kettőt fizettek elő. Se 80 fillérért, ami mai szemmel 80 Ft lehet.

Amikor befuccsolt az újság, pár éve meg 140 körül, szóval az is inkább közpénzből volt, bár akkoriban nem használták ezt a kifejezést

2018. máj. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!