Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kisebbségvédelem mindig csak...

Kisebbségvédelem mindig csak a többség kárára működik?

Figyelt kérdés

A kisebbség kiemelése a többség rovására megy.

Viszont, ez az állítás csak nagymértékben eltérő kultúrájú, etnikumú,vallású kisebbségeknél van így.


Például, a muzulmán kisebbség védelmében kiszedik az iskolai menzakoszt étlapjáról a sertéshúst.A muzulmán kisebbség védve lesz a gonosz csülöktől meg szalonnától, de mi van az államalapító/nemzetalkotó néppel.Ők bizony szeretik a csülköt meg a sertéshúst.Velük kibabrálnak, hogyha "megvédik" a muzulmán kisebbséget.


Vagy, ha betiltják a Fekete Péter nevű holland hagyományt,az afrikai kisebbség érdekében, lehet velük jót tesznek, de a fehér hollandok meg szeretik Fekete Pétert, velük kibabrálnak.


Mi ebből a tanulság?

Nem szabad nagymértékben eltérő vallási ,kulturális örökséggel rendelkező embereket befogadni, csak a hasonlókat, akik teljes mértékben beilleszkednek.


Tehát kijelentő-e, hogy azok akik a kisebbségvédelmet támogatják,részt vesznek benne, azok magyarellenesek/svédellenesek/hollandellenesek...stb?



2016. dec. 29. 14:01
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Erikának kimaradt az illiberális közétkeztetés :)


[link]

2016. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
76%

# 19


Te aztán meg tudsz hasonulni: neked ne mondja meg senki, mit egyél, de majd a muszlimoknak te megmondod.

2016. dec. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
71%

"Aha és majd te eldöntöd otthon a fotelből hogy ki mit ehet és mit nem igaz? Mégis milyen jogod van eldönteni mások helyett hogy mit egyen?"


Aha, tehát úgy küzdesz a "liberális diktatúra" ellen, hogy azt mondod, hogy a "liberális diktatúrásoknak" van igaza???

Mert ez aztán a tényleg szélsőlibsi érvrendszer, hogy mindenki menjen a maga feje után, akkor gondolom támogatod a teljeskörű drogliberalizációt is, elvégre milyen jogon szól bele az állam, hogy ki milyen cuccal kábítja magát, az ő teste...


De mondhatnám azt is, hogy milyen jogon tiltják az ólmozott benzint, hát joga van mindenkinek szétcs.szni a környezetet nem?

2016. dec. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
43%

23# Azért hülyék a példáid mert az ólmozott benzinnel a környezetedet károsítod. A liberalizmus úgy szól (eredetileg) hogy megtehetsz bármit ha másoknak nem ártasz vele. Azzal ha én egész nap disznóhúst és csipszet eszek azzal nem ártok neked, ha te ólmozott benzint használsz azzal ártasz nekem mert jobban szennyezed a levegőt.

A drog liberalizációt meg támogatom bár gyűlölöm a drogosokat, de belátom nincs közöm hozzá ki mivel mérgezi magát. Viszont ha az adott drogos már a társadalomra veszélyes (pl verekszik, lop stb) ki kell vonni a fogalomból.


A migránsokkal meg mindig az van hogy ő jön ide, tehát neki KELL alkalmazkodni. De én úgy tudtam ez is a cél, az integrálás és a párhuzamos kultúrák megszüntetése nem? Mert akkor isztázzuk már ezt is, mert én mindenhonnan azt hallom hogy integrálni kell őket, de ez csak úgy lehetséges ha ők átveszik a mi kultúránkat. Most meg már azt mondjátok nem kell integrálni őket hanem had éljenek a maguk párhuzamos világában, na most akkor mi van? Mi a célunk a migránsokkal?

A menzás példa meg elég rossz, mert ha olyan kaja van a menzán amit én nem szeretek akkor nem eszem meg hanem veszek a büfében valamit és nem kezdek el ordítani meg hisztizni hogy nem olyan kaja van amit én akarok.

2016. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

"Most meg már azt mondjátok nem kell integrálni őket hanem had éljenek a maguk párhuzamos világában, na most akkor mi van? Mi a célunk a migránsokkal?

A menzás példa meg elég rossz, mert ha olyan kaja van a menzán amit én nem szeretek akkor nem eszem meg hanem veszek a büfében valamit és nem kezdek el ordítani meg hisztizni hogy nem olyan kaja van amit én akarok."


Azért hatalmas a különbség a vallási és egyéb szokás/kulturális dolog.

Vegyük például az amisokat az USA-ban és Kanadában. Ugyanúgy betartják a törvényeket, járatják gyerekeket iskolákba viszont nem használnak modern eszközöket, mert szerintük ez bűn.


Persze sokkal könnyebb lenne, ha sikerülne megalkotni az iszlámnak azt a ágazatát, ahol jobban különválik az állam és a vallás, mert náluk ez a folyamat nem zajlott le.

Integrálni, hogy igen fogadja el, hogy ezek a törvényeink, egy nőnek nem kell tűrnie ha megverik, ha valaki bűncselekményt követ el, akkor nem a Sária szerint ítélkezünk stb.


Egy bigott katolikusnak sem tiltom meg, hogy templomba járjon csak azért, mert én nem szoktam.

2016. dec. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Az amisok keresztények az USA egy keresztény ország, a katolikusok megint keresztények és Európa keresztény, szóval megint rossz példákat hoztál. Ha én odamegyek Szaud Arábiába LAKNI mégis mi jogon várnám el a szaudiaktól hogy ők is alkalmazkodjanak az én kereszténységemhez (mondjuk ha lenne mert nem vagyok vallásos)? Szaud Arábia nem keresztény, szóval ha én ott akarok lakni akkor nekem is kötelező a burka stb és nem rohangálhatok rövid szoknyában az országban. És én ezt tiszteletben is tartanám. Ha másokhoz elmegyek vendégségbe akkor is tiszteletben tartom az ő szabályaikat és nem mondom azt hogy oda köpdösök a padlóra mert én itthon így szoktam. Ne a farok csóválja már a kutyát.

Az integrálás meg azt jelenti hogy a kívülről jövő átveszi a többségi társadalom kultúráját és beilleszkedik és marhára nem azt hogy megtartja a saját hozott kultúráját. Elég nagy fogalom zavarba vagy.

2016. dec. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Valahol meg kell húzni, hogy a KELL alkalmazkodni és térj át a keresztény hitre között.

A török származású döneresnél is lehet disznóhúst kapni, de az nem azt jelenti, hogy ő meg is eszi.

Vagy ott van például burka és a nikáb elhagyása lehet integrációs lépés, helyett csador vagy hidzsáb hordása már nevezhető integrációnak, hiszen a vallásuknak nem szegül ellent és bárki felismerheti őket. Az összes tiltása viszont egyértelműen a vallásszabadság korlátozása, amit jelen esetben tiltanak törvényeink.

2016. dec. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

"Az amisok keresztények az USA egy keresztény ország, a katolikusok megint keresztények és Európa keresztény, szóval megint rossz példákat hoztál. "


Miért is, hiszen keresztények, de minden ilyen modern dolgot megvetnek. Ha te a közösségük részéve akarsz válni vagy csak ott élni akkor nem fogják eltűrni, hogy számítógépet, okos telefont, villant használj. Máris hatalmas kulturális szakadék, pedig egy azon vallás.


"Az integrálás meg azt jelenti hogy a kívülről jövő átveszi a többségi társadalom kultúráját és beilleszkedik és marhára nem azt hogy megtartja a saját hozott kultúráját. Elég nagy fogalom zavarba vagy."


Nálad is, mert semmilyen különbséget nem teszel kultúra és vallás között, mikor a leglényegesebb dolog.


És ha már annyira keresztények vagyunk, sőt Magyarországon élő keresztények 37,15%, egyben a legnagyobb felekezet a római katolikusok vallású.


„E szabadság abban áll, hogy minden embernek mentesnek kell lennie egyesek, társadalmi csoportok vagy bárminemű emberi hatalom kényszerítő hatásától, mégpedig úgy, hogy a vallás tekintetében senki se legyen kénytelen lelkiismerete ellen cselekedni, s ne is akadályozzák abban, hogy—jogos határok közt—magánéletében vagy nyilvánosan, egymagában vagy közösségben lelkiismerete szerint cselekedjék. Kijelenti továbbá, hogy a vallásszabadság valójában az emberi személy méltóságán alapszik, amint ez a méltóság mind az Isten kinyilatkoztatott szavából, mind magából az emberi értelemből megismerhető. Az emberi személy e jogát a vallásszabadsághoz a társadalom jogrendjében úgy kell elismerni, hogy polgári joggá váljon”


Dignitatis humanae a második vatikáni zsinat nyilatkozata a vallásszabadságról

2016. dec. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

De Tobas fogd már fel hogy az európai kultúrának az iszlámhoz semmi köze nincs. Van köze az amisokhoz, ateistákhoz, keresztényekhez, de az ISZLÁMHOZ NINCS. Az hogy egy amis hogyan él, az igen sok szállal kapcsolódik akármelyik keresztény alapú országhoz. Még akkor is ha nem használ áramot vagy bármit.

Az iszlámnál ahogy te is írtad az állam és a vallás nincs elválasztva, tehát NEM KOMPATIBILIS az európai értékrenddel, még mondjuk az amisok igen, mert ők az állam működését nem akarják befolyásolni.

És a többség akarata az hogy nem akarunk Európába iszlámot! Ennek ellenére te a közösség teljesen figyelmetlenül hagyásával támogatod ezeknek a beözönlését. Ez meg nem más mint a demokrácia megcsúfolása. És pontosan itt kezdődik a diktatúra, hogy Nyugat Európában a nép nem dönthet ezekről a kérdésekről.

2016. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Egyébként had kérdezzem már meg Tobas te mit szólnál ha egy jobboldali kormány kitalálná hogy na holnaptól befogadunk 100ezer amerikai és nyugat európai neonácit, jobboldalit és nacionalistát akiket üldöznek a politikai nézetük miatt. Azt is támogatnád és a bibliából idézgetnél "Welcome" táblákkal?
2016. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!