Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha megváltoztatnák a himnuszt...

Ha megváltoztatnák a himnuszt és ezek körül lehetne választani, mit választanál, és miért?

Figyelt kérdés

A. Szózat

B. Oláh Ibolya - Magyarország

C. Egy pörgős, katonás szovjet himnusz dallamvilágához hasonló dallamvilágú himnusz.

D. Egy vidám hangulatú himnusz, amiben egyszerre szerepelnének a magyar népzene, a cigányzene és a komolyzene elemei.

F. Egy ősmagyar, ázsiai elemekkel tarkított himnusz, melynek dalszövegében az ősmagyarok hitvilágáról és a székelyekről is szó van.


2010. máj. 3. 18:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
14%
A Szózatot. Ha ez nem volna a válaszlehetőségek között, Oláh Ibolyát és a katonás himnuszt kizárnám, a másik kettő szóba jöhetne még. De a Szózat nekem eleve jobban tetszik, mint a Himnusz.
2010. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
59%
Nem szeretném lecserélni a himnuszt! De ha muszáj volna, akkor a Szózatra cserélném.
2010. máj. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
20%

Szózatot.

Jobban tetszik, találóbb a magyarokra.

2010. máj. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
57%
Ha mindenképpen választanom kellene, akkor a Szózat. A többi lehetőség közül egyik sem elfogadható számomra.
2010. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%
A, vagy az F lehetőség, de személy szerint a Hiszek egy (hosszú vers formáját) megzenésítve. Oláh Ibolya ezen dala nem tudom hogy szerepelhet itt, amikor egy tradicionális spanyol dalnak írták át a szövegét :D. A c-t semmiképpen, a D-t pedig egyszerűen nem tudom magam elé képzelni, mint himnuszt.
2010. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
0%

Edda Művek: Térdre a nép előtt

http://www.youtube.com/watch?v=od9zRPk2g2I

2010. máj. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
2010. máj. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%

C vagy D

többi kizárva

2010. máj. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
61%
Nem akarom, hogy lecseréljék, de akkor a Szózatot.
2010. máj. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
41%

B vagy C.

A B szerintem gyönyörű dal, mint zeneileg, mind tartalmilag. Attól, hogy egy cigány származású nő énekli, nem lesz a szememben rosszabb.


A C is jó. Én például zeneileg szeretem a szovjet himnuszt. Az én tényleg erőt sugároz, nem egy ilyen búskomor hangulatot.

2010. máj. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!