Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan juthatok be a parlament...

Hogyan juthatok be a parlamenti képviselők közé?

Figyelt kérdés

Üdv.!

22 éves vagyok, egy 20 ezer fős városban élek. Munka nem nagyon van, főleg nem olyan, amit elvállalnék. Általános után mindig ki voltam közösítve (6 év), tehát az emberekhez minimálisan kötődöm. Nem tartom magamat se butának, se antiszociálisnak, csak egyszerűen nem foglalkozok semmi olyannal sem, amiből nem látok hasznot. Munkahelyre menni jelenleg nem akarok. Kapom az aktívkorúak ellátását. Sajnos szinte minden olyan munkánál elvárják a képzettséget, ahol sok pénzt is lehet keresni. Emiatt gondoltam a politikai pályára. Mielőtt valaki leírná, hogy tanuljak, tanulok, levelezőszakon vagyok. Időm az van, de normális munkát még nem találtam.

A politikai pálya már 14 éves korom óta szimpatikus. Amikor gimibe kerültem bejárós lettem, és a suli kezdése előtt minden nap volt 1 óra szabadidőm. Ilyenkor mindig a Metropolt olvastam, ezután pedig rászoktam a hírek olvasására. Minden nap követem a híreket, ismerem az érveiket, kifogásaikat, és semlegesen érzek irántuk, tehát bármelyik pártba hajlandó lennék belépni.

Olyanok segítségét kérem az elindulásba, akik már végig járták ezt a rögös utat. Közhelyes tanácsok helyett (nyalj sokat, lopj, legyél gerinctelen) a valós teendők, és kötelezettségeket ismertetését kérem. Tehát mi a feladat, milyen költségek vannak, milyen pozíciók, ahol lehet pénzt keresni.

És igen, a pénz miatt csinálnám. Annyi időt rászántam már a hírek olvasására, amennyivel már nyelvvizsgákat is tehettem volna le.


2017. jan. 10. 14:52
 1/7 Donald J. Trump ***** válasza:
Hát akkor a pártokat ismered: beárazod szépen magadnak, hogy melyiknek van a legnagyobb esélye a jövőben szavazatokat termelni, illetve melyik mennyire kockázatos. Ez alapján választasz, melyikbe fektetsz be, melyiknek leszel a tagja. Első körben úgyis pite feladatoakt fognak rádsózni, hogy legyél az önkormányzat segítője - osztogass szórólapokat meg állj ki aláírást gyűjteni. A pártokon belül is ugyanúgy megvan az "establishment" meg a haveri kapcsolatok - nem engednek mindenkit oda a húsos fazékhoz, a többségből max. megkeseredett vénember lesz, aki Gyúúúúrcsányozik. Ha viszont szerencséd van meg erőszakosan is állsz hozzá, akkor pár év alatt lehetsz valami önkormányzati maki, onnan meg lehet tovább építkezni az országgyűlési pozíciók felé (vagy a kettőt eggyütt is lehet csinálni, de akkor max. valami országgyűlés hivatala - titkárnő pozíciót lehet összeszedni).
2017. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy párt listájára bekerülhetnél ha mondjuk közismert lennél és az ismeretséged szavazókat hozna a pártnak, mondjuk 10.000-et legalább.

Oda kerülhetnél ha valamilyen szakma terén profi lennél, mondjuk ha lenne egy nagy vállalkozásod akkor azt mondanák az emberek hogy ez egy komoly ember, és szavazatokat hoznál a pártnak.

Oda kerülhetnél ha lennének befolyásos ismerőseid akik segítenének.


De a semmiért nem vesznek be, először valamit fel kellene mutass nekik, politikai életet senki nem úgy kezdte hogy elhatározta hogy politikus lett, s ment a hivatalba hogy vegye fel az 1 millás fizetést.


Arról ne is beszéljünk hogy többnyire a pártoknak nincsen olyan problémája hogy munkanélküliség lenne, s nem kaptak képviselőket, több 100-ember van akit a pártok betennének képviselőnek ha lenne hely a listán.



Párt alapításon vagy polgármesteri jelöltetésen gondolkozhatsz még, de mit tudsz mondani a népnek amivel azt mondják hogy rád szavaznak? Ez is nehéz barátok nélkül, párt alapítás egyenesen lehetetlen ha egyedül vagy.

2017. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

"22 éves vagyok" -> kevés tapasztalat.

"20 ezer fős városban élek" -> kevés rálátás 10 millió emberre.

"Munka nem nagyon van, főleg nem olyan, amit elvállalnék." -> arról se szerzel információt hogy mások hogyan élnek.

"Általános után mindig ki voltam közösítve" -> rendkívül előnyös, ha még társaságban se mozogsz jól (nem).

"tehát az emberekhez minimálisan kötődöm" -> tehát miért akarsz képviselő lenni? Kit képviselsz?


Inkább nem is folytatom tovább, az összes részmondatodba bele lehet kötni. Nem lennél jó még csak korrupt képviselőnek se, ne is folytasd.

2017. jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Alapíts egy pártot!
2017. jan. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1.,2.: Köszi majd később reagálok!


3.: Tisztelettel megkérlek, hogy fejezd be a személyeskedést! Engem nem zavar, csak rossz irányba tereled a kérdést, ami már igen.

Volt osztálytársam alkusz cégnél dolgozik pénzügyi elemzőként, magyarul házaló. Egyik legnépszerűbb srác volt a suliban, még sem halad a cégnél 1-ről a 2-re, pedig már 2 éve csinálja. Tehát nyugodj meg, az én társasági múltam semmit nem számít a lehetséges karrieremben, kivéve ha Mészáros Lőrinc vagyok.

2017. jan. 10. 15:32
 6/7 anonim ***** válasza:
5#, ha a szövegértés se megy, akkor aztán már végleg ne kezdj bele, semmilyen személyeskedésről nem volt szó.
2017. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a jövő politikusai olyanok lesznek, mint te, akkor ez az ország marad a szarban.
2017. jan. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!