Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan idézet amiben...

Van olyan idézet amiben megtaláljátok politikai felfogásotokat?

Figyelt kérdés
Maximum öt mondatos, bárkitől vagy bármiből lévő idézet van ilyen nektek?

2017. jan. 18. 20:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja és a nektek szimpatikus ideológiákat is mellé írhatjátok, ha van.
2017. jan. 18. 20:39
 2/11 anonim ***** válasza:

József Attila


Az én vezérem bensőmből vezérel!

Emberek, nem vadak -

elmék vagyunk! Szivünk, mig vágyat érlel,

nem kartoték-adat.

Jöjj el, szabadság! Te szülj nekem rendet,

jó szóval oktasd, játszani is engedd

szép, komoly fiadat!


[link]


Ha csak 1 mondatban lehet:


Az én vezérem bensőmből vezérel!

2017. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Pro Patria ***** válasza:

Kicsit csalok a sorok számában, de ezt ennél rövidebben nem lehet, és ez az Vörösmartytól, amit gyakran idézek magamban, amikor minden elveszi a kedvemet mindentől, vagy nem látom, ahova tartok.


"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért.

Előttünk egy nemzetnek sorsa áll.

Ha azt kivíttuk a mély sülyedésből

S a szellemharcok tiszta sugaránál

Olyan magasra tettük, mint lehet,

Mondhatjuk, térvén őseink porához:

Köszönjük élet! áldomásidat,

Ez jó mulatság, férfi munka volt!"

2017. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Pro Patria ***** válasza:

Ugyanebből a versből, a Gondolatok a könyvtárban c. művéből szoktam kiemelni egy másik szakaszt is, nincs fontossági sorrend, ez a kettő az, ami visszhangzik a fejemben, ez írja le legjobban, mi a vezérvonalam akkor, ha valamit az életben meg akarok határozni jónak, vagy rossznak:


"És mégis - mégis fáradozni kell.

Egy újabb szellem kezd felküzdeni,

Egy új irány tör át a lelkeken:

A nyers fajokba tisztább érzeményt

S gyümölcsözőbb eszméket oltani,

Hogy végre egymást szívben átkarolják,

S uralkodjék igazság, szeretet.

Hogy a legalsó pór is kunyhajában

Mondhassa bizton: nem vagyok magam!

Testvérim vannak, számos milliók;

Én védem őket, ők megvédnek engem.

Nem félek tőled, sors, bármit akarsz.

Ez az, miért csüggedni nem szabad."

2017. jan. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]

szimpatikus ideológiák: libertárius, minarchista, anarchokapitalista

2017. jan. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

" A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."

Alapból ellenzem a diktatúrákat, de nézzünk csak végig a szavazásra jogosult magyar állampolgárokon...

2017. jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az egyik kedvenc filmemből vannak jó idézetek, amiben egy vallásos testvérpár útjai keresztezik a maffiáét, hangsúlyozom: film, fikció.


"Vagyunk pásztorok pásztora,

Az Úristen ostora,

Minden hatalmunk Tőle ered,

Üzenetét most sietve elhoztuk Neked,

Gonosz vért árasztani jöttünk,

Hogy tiszta lelkekkel egyesüljünk.

Az Atyának, a Fiúnak, és a Szent Lélek nevében."

"Elpusztítani minden gonoszt. De amelyik jó, csak hadd éljen."

Ez kicsit hosszabb:

"Végig fognak hallgatni! Mi nem a szegénység ellen harcolunk, vagy az éhség ellen. Nem a fáradtság és a betegség ellen. Hanem a megalkuvás ellen. A gonoszság ellen harcolunk minden erőnkből. Minden lélegzetünkkel az ellen harcolunk. Minden nap a vérüket fogjuk ontani, amíg vér nem hullik az égből. Ne ölj, ne paráználkodj, ne lopj! Ezeket az alapelveket minden ember és bármely vallás tisztelheti. Ezek nem csak szerény javaslatok, ezek a viselkedés alapjai. És aki megszegi az a legdrágább árat fogja fizetni. Különféle fajtái vannak a rossznak. Mi nem kérünk Tőletek lehetetlent. Csak ne legyetek nagyon gonoszok, megátalkodottak. Ez a mi világunk. Mert ha vétkeztek, egy nap magatok mögé néztek és megláttok minket. És azon a napon learatunk benneteket. És ahhoz az Istenhez fogunk küldeni akiben hisztek."

Nagyon sok idézet van még bizonyos témákban, de ezeket a nagyszerű demokráciában nem írhatom le.

A jobboldal legszélével szimpatizálok, de biztos rájöttél.

2017. jan. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én dalszövegekkel operálok.


"Vote what you want, but the monster is replaced, say what you will, but the look is on your face, Learn what you can, don't you do what the rules say, love your country, hate your government"

2017. jan. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Alapból ellenzem a diktatúrákat, de nézzünk csak végig a szavazásra jogosult magyar állampolgárokon..."

A demokráciának nem a diktatúra az egyetlen alternatívája. Sokaknak a demokrácia a tömeg diktatúrája. Lehet voluntarista, vagy piaci alapokon szerveződő társadalom is, ahol csak kölcsönösen előnyös megállapodások útján lehet érvényesülni, vagyis mindenki jól járna.

2017. jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"I swear by my life and my love of it that I will never live for the sake of another man, nor ask another man to live for mine." - Ayn Rand


Habár nem tartom magam teljesen az objektivizmushoz, erősen szimpatizálok a nézettel. Politikailag egyébként az amerikai fiskális konzervativizmus nagy híve vagyok. Tehát az állam szerepének visszaszorítása, állami segélyezés és társadalombiztosítás beszüntetése, adók csökkentése, a piac deregulációja, stb. Ez a legtisztább kapitalista álláspont, ami szembehelyezkedik a szocializmus minden formájával. Ahogy az idézet írja, mindenki maga sorsának kovácsa kell, hogy legyen, problémáinkat önállóan kell tudnunk megoldani. A gondoskodó állam csak lehúzza a tehetségeseket és piedesztálra emeli a középszerűeket.


Sajnos ma Magyarországon nincs párt ami a fiskális konzervativizmussal vagy az objektivizmussal akár csak köszönő viszonyban is lenne. Itt minden politikus csak duzzasztani akarja az államot, több segélyt és adót akar.

2017. jan. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!