Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti támogatnátok, hogy megyénké...

Ti támogatnátok, hogy megyénként eltérő legyen a minimálbér összege?

Figyelt kérdés
Lenne egy központilag meghatározott összeg (most mindegy, hogy mennyi), és a különböző megyékben (Budapest külön megyeként lenne kezelve), aszerint változna a minimálbér a központihoz képest, hogy a megye GDP/fő-je mennyi az országos átlagnak. Így pl. Bp.-en és az észak-nyugati megyékben magasabb, míg pl. Borsod megyében alacsonyabb lenne a minimálbér. Ez így elsőre igazságtalannak tűnhet, viszont szerintem ez segíthetne csökkenteni a munkanélküliséget a szegényebb megyékben, hiszen a cégek az olcsóbb munkaerő miatt szívesebben települnének ezekbe a megyékbe. Később amikor ezen szegényebb megyék GDP/fő részesedése megnőne, a gazdasági fejlődés és a munkanélküliség csökkenése okán, akkor természetesen a minimálbér is nőne az adott megyében.

2017. jan. 19. 18:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"viszont még így is vannak olyanok, akik a lakhelyükön maradnak."


Igen, kb. azok, akik nem elég bátrak és képzettek, hogy lelépjenek.


"Szerintem ha lenne munkahely, akkor inkább többen mint kevesebben maradnának a saját megyéjükben."


Szerinted. De senki nem fog neked 60 ezres minimálbérért megdögleni egy gyárban, amikor 50 ezerért lehet dögleni az árokparton.

Nehogy véletlenül olyasmit találj ki, hogy adócsökkentés kell, hogy ne kelljen egy 100 ezres nettó fizetésre még 120 ezret kifizetni az államnak. Ez így túl ortodox lenne...

2017. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Amúgy meg, szerintem most is sokan vannak akik a szegényebb megyékben a központi minimálbérnél olcsóbban dolgoznak, csak ők feketén csinálják. Ez kèt fő ok miatt is baj:

1. Kieső adóbevétel

2. Nem tudja érvényesíteni a dolgozó a jogait, ami miatt ki is használják.


A változással fehéredne a gazdaság, ami által nőne az adóbevétel, aminek köszönhetően a központi átlagadókat is csökkenteni lehetne, így a fejlettebb megyékben sem lenne sokáig mondjuk olyan magas az áfa.

2017. jan. 19. 18:29
 13/22 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg, szerintem most is sokan vannak akik a szegényebb megyékben a központi minimálbérnél olcsóbban dolgoznak, csak ők feketén csinálják. "


Nem ez a baj kérdező, hanem az, hogy igen sokan minimálbéren vannak bejelentve, de rohadtul nem annyit keresnek. Csak a minimálbéren felüli részt feketén kapják, hogy ne kelljen utána adózni.


Na ez a baj!

2017. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
110-esnek: Két szomszédos megye között általában nincs akkora GDP különbség, hogy emberek tömegei kezdjenek ingázni, azt meg végképp nem tudom elképzelni, hogy majd valaki aki Budapesten dolgozik, az majd elugrik Borsodba, csak mert ott olcsóbb a kenyér... . Említetted, hogy kiegyenlítődnébek a dolgok. Igen ez valóban így lenne, hiszen, mint ahogy a kédésben is írtam a munkanélküliség csökkenésének a hatására nőne a szegényebb megyék részesedése, és így szépen kiegyenlítődne minden. De mindez szerintem nem lenne rosst, hanem pont, hogy jó lenne, hiszen egységesen fejlődhetne az ország és nem szakadnának le olyan látványosan a szegényebb megyék mint most.
2017. jan. 19. 18:44
 15/22 A kérdező kommentje:
Elnèzést az előző a 10-esnek szólt.
2017. jan. 19. 18:45
 16/22 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező az a cég aki nem tudja a minimálbért kitermelni annak nincs helye a piacon, főleg nem ha feketén dolgoztat.

Plusz eu-ban nem lehet 27% magasabb áfa, szerinted nálunk miért pont 27%.

2017. jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
11-esnek: Lehet, hogy jóval alacsonyabbak lennének a fizetések, de az alacsonyabb adók miatt a megélhetés is olcsóbb lenne. A másik meg gondolom a közunkára gondoltál az 50 000 említésekor. Nos szerintem ezzel is meglehetne csinálni azt amit a többivel, tehát pl. Bp-en 100 ezer, míg Borsodban 25 ezer lenne a közmunkásbér.
2017. jan. 19. 18:50
 18/22 anonim ***** válasza:
Egyébként az adóemelés mit oldana meg? Elmennének a pestiek más megyékbe vásárolni.
2017. jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
18-asnak: Igen és ezzel is növekedne a szegényebb megyék gazdasági ereje.
2017. jan. 19. 20:04
 20/22 A kérdező kommentje:
Bár amint már írtam, nem hiszem, hogy az emberek tömegesen járnának Pestről Borsodba bevásárolni, de ha mégis, az csak jót tenne Borsod megyének.
2017. jan. 19. 20:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!