Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi is lesz a nettó minimál...

Mennyi is lesz a nettó minimálbér általánossal, érettségivel, diplomával?

Figyelt kérdés
Van egy csomó ismerősöm és tudni szeretném mennyit fognak keresni. Segítenél?
2017. jan. 8. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

2017-ben a bruttó minimálbér 127.650 forintra, a nettó 84.887 forintra emelkedik.


-minden rosszindulat nélkül, de én annyit csináltam, hogy beírtam a Google-be, hogy minimálbér összege 2017, és az első találatban ott volt, némi rosszindulattal ugyan, de nem is csoda, hogy csak minimálbért kapnak, ha még erre sem képesek.

2017. jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%

Semmivel sem lesz magasabb!

Amit hallasz a reklámban, az csak hazugság, propaganda!

Semmit nem kell már hinni a Fidesznek!

2017. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a 4 elemis minimálbér. Ha jól értem az érettségis 107 ezer nettó lesz, de diplomás mennyi is?
2017. jan. 8. 22:31
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Nincs 4 elemis, se érettségis se diplomás minimálbér, a minimálbér az minimálbér mindenkinek!


Ami van még, az az úgynevezett garantált bérminimum, az olyanoknak, akik olyan munkát végeznek, amihez szakképzettség kell, egy érettségi nem számít szakképzettségnek, a diploma sem feltétlen, ha valaki takarító a diplomájával, akkor nem jár neki a garantált bérminimum. De ha valaki mondjuk kőműves vagy rendszergazda, amihez kell az OKJ-spapír, neki minden munkaadó köteles megadni a bérminimumot.


Egyébként ugyanonnan kimásolom:

"2017-ben a bruttó bérminimum bruttó 161.250 forintra, a nettó 107.231 forintra emelkedik."

2017. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem (csak) attól függ a minimálbér, hogy milyen a végzettsége valakinek, hanem attól is, hogy mit követel a munkáltató az adott munkakör betöltéséhez. Tehát pl mezei utcaseprőnek (nem közmunkásként) ugyanúgy bruttó 127 500Ft a minimálbér 2 elemivel, érettségivel és diplomával is. A nettó meg azért nem biztos, hogy 84 788Ft lesz, mert az meg függ attól is, hogy van-e és milyen adókedvezményed (első házas, gyerek, stb).
2017. jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!