Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fog ez a kelet-európai/m...

Mikor fog ez a kelet-európai/magyar mentalitás eltűnni az emberekből?

Figyelt kérdés

Irigység, ha másnak jobb munkája van, esetleg többet keres, rögtön utálni kell.

Ha nem egyezik a politikai nézet, akkor meg kell kövezni.

Minden politikus lop, csal, hazudik, egyik sem tisztességes.

Minden ember aki gazdagabb nálam, pl kisvállalkozók, feketén szerezte a jövedelmét, vagy nem adózik, már csak azért is mert nagy autója van, nekem meg nincs.

Lehetne még sorolni, de úgy hogy sokat jártam külföldön,több helyen is éltem ezeket a dolgokat máshol nem vettem észre.

Olyan mintha csak ránk lenne jellemző, de miért?



2017. jan. 24. 22:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

a 40 év kommunizmus miatt, amikor állambácsi mindenkiről gondoskodott, és mindenki annyira elkényelmesedett, hogy könnyebb utálnia a másikat, mint felemelni a seggét és kezdeni valamit az életével

amúgy a 2. pontod sok más országban is igaz szerintem

2017. jan. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
A vállalkozók iránti ellenszenv pedig ezen felül talán a békeévek alatti feketézés, fusizás miatt alakult ki, majd erre egy lapáttal rátett a vadprivatizáció alatt hirtelen - sok esetben elég kétes körülmények között - meggazdagodó réteg iránt érzett irigység.
2017. jan. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
A mi életünkben már nem fog ez változni. Az ükunokáink mar talán mások lesznek.
2017. jan. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
23%
Amikor az a mentalitás is amit te képviselsz. Egyik se a legjobb, de élteti egymást.
2017. jan. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
9%
ha jobb lesz az ország helyzete
2017. jan. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Én most épp pár napig Hollandiában vagyok. Pont ezen gondolkodtam. Pici falvakban is milyen remek a színvonal, kedvesek, barátságosak egymásaal az emberek. Dolgoznak, nem irigyek, segítenek, tudnak mind angolul, rendezettek. Más világ. Fényévekre vagyunk mentalitásban és ezzel szorosan összefügg az életminőség is.
2017. jan. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
10%
Abból, aki ebben az országban él soha.
2017. jan. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
#1: Na de a 40 év kommunizmusban, jópár más országnak is volt része. Szóval, vagy nem ez a magyarázat, vagy nem csak a magyar mentalitásról van szó.
2017. jan. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%

"Szóval, vagy nem ez a magyarázat, vagy nem csak a magyar mentalitásról van szó."



Korrekt megállapítás. Német, francia, olasz, spanyol, portugál, lengyel, cseh mentalitásról van szó. Úgy hívják ezt, hogy emberi tulajdonság. Az ostobábbja persze külföldön nem veszi észre mert ott minden űberkirály faxa és még a hó is fehérebb.

2017. jan. 25. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%
A helyes válasz tehát: Amint az ember eltűnik a Földről.
2017. jan. 25. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!