Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utasította vissza Kádár...

Miért utasította vissza Kádár a szovjet katonai alakulatok kivonását hazánk területéről, amikor ezt a moszkvai vezetés felajánlotta?

Figyelt kérdés
Már Hruscsov felvetette ezt a kérdést, ugyanakkor történészektől hallottam, még Brezsnyev is felkínálta ezt a lehetőséget.
2017. jan. 25. 09:32
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
#20: "Nem olyan nagy része". Talán nem, de az utóbbi időben, mintha egyre többen lennének. Egyébként én is mindig azt mondtam erre, hogy csak azért, mert akkor voltak fiatalok, meg az idő mindent megszépít, stb. De ez sem egészen igaz, mert már olyanoktól is hallom, hogy "ennél biztosan jobb volt", akik akkor nem is éltek.
2017. jan. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
A fiatalabb generációból azért szimpatizálnak a korszakkal/Kádárral, mert ők az öregektől hallanak a szépült emlékekről és azt gondolják, az a valóságban is úgy volt. Te is tudod, fiatalon könnyebben befolyásolható az ember.
2017. jan. 26. 10:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!