Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Szabadság téri szovjet...

A Szabadság téri szovjet emlékműről miért nem veszik le a sarlós kalapácsot és a vörös csillagot és nyilvánítják katonai emlékműnek?

Figyelt kérdés

A kecske is jól lakna és a káposzta is megmaradna. Megszűnne az emlékmű kommunista jellege, így akik aggódnak miatta, azok megnyugodnának és akiknek a lebontással van bajuk, azok is megkapnák, amit akarnak.


Amúgy meg úgy tudom, hogy ez a kettő önkényuralmi jelképnek minősül. Ezzel mi a helyzet? Vagy akkor most már lehet horogkeresztes szobrokat is avatni?



2013. dec. 5. 20:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudom, hogy képzeled, te bunkó, hogy az emlékművet mered gyalázni???!!! Meg összemosni a fasizmust a kommunizmussal!!


A sarló-kalapács és a vörös csillag marad! Az kommunista szovjet katonák síremléke, akiknek a szabadságod és a jogaidat köszönheted.


Mellesleg ezek nem önkényuralmi jelképek, szabadon használhatók politikai jelleggel is, amennyiben nem sztálinista diktatúrát promotálsz vele. Sztálinista kommunista pártok pedig sehol a világon nem léteznek. Ébresztő.


A vörös csillag az internacionalizmust, munkásosztályt, antifasizmust, szolidaritást testesíti meg. A sarló-kalapács meg a kizsákmányolt osztályok összefogását. Ezekben nincs semmi kivetnivaló. A nácik horogkeresztje meg egy embertelen terrorisztikus diktatúrát jelent közvetlenül. Az a lényeg, ki miért használja!!


A degenerált fasiszta kretének véleménye pedig nem érdekel szovjet emlékmű ügyben.

2013. dec. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Te elmebeteg vagy, 1-es.

Szerencse, hogy nagyon kevés van belőled.

Vagy egyszerűen csak provokálsz.

2013. dec. 5. 20:15
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Szovjet katonák,akik halkomra erőszakoltak,nőket gyermekeket és férfiakat,aki tehette a padlásra próbált menekülni,ha nem kapták el és szét nem lőtték,vagy rágyujtották a házat,ugyanazt a fleperzselt föld politkáját adták vissza,mint amit a németek csináltak a b.u..z.i szojvetuniódban egyes,te is csak egy vaskalapos tudatlan barbár vagy!
2013. dec. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%
Még szerencse, hogy a kérdező és az utolsó fajtájából van kevesebb.
2013. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Én ezt teljesen elfogadhatónak tartom. Amúgy tök jó, hogy egy országunkat majdnem fél évszázadig megszállva tartó szemét hadseregnek vannak szobrai szerte az országban.
2013. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A csillag helyére az emlékmű tetején tennénk egy teljesen random katonaszobrot és a Magyarországon elesett katonák szobrává nyilvánítanánk, bármely nemzetről is legyen szó.

Végülis mindegyikük harcolt valamiért és hitt valamiben és mindegyiküknek megvolt a maga oka a harcra.

Ez szerintem így teljesen jó lenne.

2013. dec. 5. 20:27
 7/17 A kérdező kommentje:
Vagy éppen a Magyarországon Elesett Katonák Emlékműve. Ez nekem így tetszik.
2013. dec. 5. 20:28
 8/17 anonim ***** válasza:
1esnek pár minusz ment úgylátom :D
2013. dec. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%
Az 1-es szerintem minimum 3/3-as volt, vagy még annál is rosszabb. Lehet, hogy egy frusztrált volt TSZ igazgató, akinek a kommunizmus alatt mindenki hajbókolt, manapság meg leköpik a közértben.
2013. dec. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
bocs, TSZ elnök
2013. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!