Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen előzmények után és...

Roland.csoki kérdése:

Milyen előzmények után és miért pont 1956. november 4-én hajnalban indult a szovjet katonai invázió?

Figyelt kérdés
Milyen előzmények után és miért pont 1956. november 4-én hajnalban indult a szovjet katonai invázió?

2012. okt. 15. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idő kellett nekik, hogy összevonják a csapataikat a határainkon. Közben meg kellett "győzni" Kádárt, hogy kérje a segítségüket. Ezzel a nemzetközi közvélemény előtt azt akarták elhitetni, hogy nem önszántukból jöttek be.
2012. okt. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:
100%
Szerintem az előzmények igen messzire vezetnek egy Lengyelország nevű helyre ahol a butus lakosság országos sztrájkba kezdett a szovjet megszállás okán ..
2012. okt. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idő kellett, hogy lecseréljék a korábban itt állomásozó csapatokat.A Szentkirályszabadjai reptéren is éjjel-nappal folyamatosan , pár percenként érkeztek a csapatszállító gépek.Csak addig álltak a gépek, míg az új katonák ki, a korábban ittlévők beszálltak.Máris gurultak a gépek a kifutópályára.Ezek az új csapatok támadtak meg minket is.
2012. okt. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsónak (ma 21:38) van igaza. Persze, a nagyobb rész nem repülôvel, hanem vonattal jött, a tankok is "gyalog" és minjárt meg is támadták az útbaesô laktanyákat.


A lényeg: a korábban itt állomásozó csapatok a forradalom leverése szempontjábòl "megbízhatatlanok" voltak. Az újonnan érkezettek viszont azok voltak, akiket elôzôleg a szuezi válság miatt mozgósítottak, úgyh a kiskatonák a Dunára azt hitták, a Szuezi Csatorna. "Elfelejtettek" szólni nekik, hogy változott az úticél.


Hogy Kádárt mennyire "gyôzték meg", azt nem lehet tudni. Ahány forrást láttam, hallottam, mind szerint egyszerûen elrabolták, aztán leírták, hogy mit kell beolvasnia a támadás indulásakor. Akkor azt mondta, Szolnokról beszél, de a források szerint akkor még valójában Ukrajnában volt.

2012. okt. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!