Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint a közmunka...

Akik szerint a közmunka rossz, azok szerint mit kellene csinálni a munkanélküliekkel?

Figyelt kérdés

Egyik szomszédom közmunkás. Sepri az utcákat, nem nagy meló, nem kell sietni sosem. Jól elvan a többivel, beszélgetnek délután kocsmáznak stb. Azt vette észre, hogy amióta közmunkán van nem esik depibe, a közösségben él, mint egy normális dolgozó. Kap fizetést is, mégha nem is telik teljes bérre az államnak, de rendes munkát sem végeznek.


Akik ezt ellenzik, azok mit csinálnának ezekkel az emberekkel?


2017. jan. 29. 17:24
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
61%

Azt, amit a kormány is akarna, visszavinni őket munkaerőpiacra! Jelenleg ugyanis a közfoglalkoztatás nem más mint Feltételhez kötött alapjövedelem, jól írod, arra pont jó, hogy úgy csináljanak mint aki dolgozik, lényegében véve semmittevésért kapnak egy jelképes összeget, ami éhen dögléshez sok, élni meg kevés. És egy rakás ember van, aki bennragad ebben, mert "jó lesz az mán, arra a húsz évre míg nyugdíjat nem kapok".

Pont, hogy még a hajlandóságot is kiirtja mondjuk egy 45 évesből, hogy horribile dictu képezze magát, úgy van vele, hogy neki erre a "kis időre" már minek, majd el teng-leng közfogin 65 éves koráig.

Tehát semmire nem jó, haszna nincs, egy pénztemető, és még jó kis nyomornegyed életérzést is ad sok vidéki településnek, miközben a rendszerbe bekerülőknél meg kialakítja a "jó lesz ez mán nekem" mentalitást.

2017. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
81%

Többször el lett már mondva:

Nem a közmunka léte a probléma, hiszen az az MSZP alatt is volt. A probléma az egész programmal az, hogy statisztikahamisításra használják. Közmunka mellett nem tudsz elmenni egy állásinterjúra, vagy ha a gyerek beteg orvoshoz vele, stb. És mindenki hozzáállása az, hogy csak az eddig segélyen tengődő 20 gyerekes cigány közmunkázik, pedig messze nem. És velük kibabrált ez a rendszer.

2017. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
41%

Ezt minden héten megkérdezed?

A válasz még mindig: a látszatmunka helyett aminek több a kára mint a haszna az egyszerüsített foglalkoztatást kell kiszélesíteni az embereket a munkaügyiből nem haszontalan képzésekre meg árokkapirgálásra küldeni hanem a legközelebbi munkaszövetkezethez akik viszik őket dolfozni mindenhova aztán valahol csak megragadnak. Aki meg nem attól minden támogatást meg kell vonni.

2017. jan. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk lehetne adót csökkenteni, ha nem lenne ilyen magas a korrupciós szint az országban és jobban szervezett lenne az állam és akkor rendes munkával is meg lehetne élni, nem kellene a közmunka.

Kezdjük mondjuk azzal, hogy vidéken mezőgazdasági kisvállalkozások indulhatnának be, ahol magas színvonalon termesztenének bioélelmiszert, amit el lehetne adni gazdag országokban. De ez csak egy ágazat, ott lenne még az állattenyésztés, az erdő- és vadgazdálkodás és a többi.


De most ez, hogy az állam pénzeli és tartja el egy minimális, balkáni színvonalon az egész vidéki Magyarországot, az szerinted normális?

2017. jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
93%
Ja és akkor még azt nem is írtam, hogy sok helyen közintézmények meg spórolásra használják fel, olyan munkaköröket mint pl. sulis karbantartó is már közfoglalkoztatott, de van olyan bölcsőde is, ahol a dadusok többsége is közfoglalkoztatott, hiába van meg a végzettségük, ha egyszer az intézménynek nincs pénze, és a falu választhat, hogy vagy bezárja a bölcsit vagy közfoglalkoztatásban nyomorgatja a dolgozókat.
2017. jan. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
13%
Nem tudom mi értelme akkorát hazudni hogy nem tud állásinterjúra menni meg orvoshoz vinni a gyereket mikor el tud menni szabadságra mint bárki más. Felénk a kötmunka háromszorosát meg lehet keresni betanított munkával sokan mégse mennek el dolgozni mert elég az 50-en. Akkor térjünk vissza arra hogy üljön otthon az 50 ért. Így legalább csinál valamit ha nem is sokat.
2017. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
78%
Azért rossz mert ezek álcázott munkák, nem járulnak hozzá a gazdasághoz. Nem azt mondom, hogy nullára kellene csökkenteni a számukat, de természetes, hogy felvagyok háborodva, hogy az én adómbol fizetik a közmunkást, akikbol annyi van hogy csak úgy kergetik a leveleket. Buszon ültem, láttam, hogy a közmunkás, 7-8 db levelet soprott bele a zsákba. A közmunkaprogram manapság henyélés. A gond az hogy nem járul hozzá a gazdasághoz. Az allamnak a tanulásra, tovabbfejlodest kellene osztonoznie
2017. jan. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
14%
#4: Miért, amikor ugyanezek az emberek segélyt kaptak, akkor nem az állam tartotta el őket? Vagy szerinted honnan jött az a pénz, a fáról? A közmunka pont arra jó, hogy aki munkanélküli, az ne a tv-nézésre meg a döglésre kapja a segélyt, hanem legalább csináljon valamit, seperje fel az utcát. Azért ez nem haszontalan. Valakinek azt is meg kell csinálnia. Pont arra jó, hogy aki még erre se hajlandó, az dögöljön éhen, aki meg kevesli a pénzt, menjen el jobb munkahelyre. Szerintem korrekt.
2017. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
82%

"Miért, amikor ugyanezek az emberek segélyt kaptak, akkor nem az állam tartotta el őket? Vagy szerinted honnan jött az a pénz, a fáról?"


Leírtam, hogy mit kellene csinálni.

Ha nem tetszik, az nem az én szegénységi bizonyítványom, hanem a tiéd.

2017. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
39%

#8

De most többet kapnak mint amennyi a segély volt plusz az hogy foglalkoztassák őket horribilis összegekbe kerül.

2017. jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!