Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne ideje felszámolni a...

Nem lenne ideje felszámolni a demokráciát?

Figyelt kérdés

Aki unja végigolvasni a regényt de szeretne válaszolni, az utolsó bekezdésben összefoglalom a gondolataimat röviden.


Elvileg a nép uralkodik, ezzel csak az a probléma hogy a nép nem értelmi, hanem érzelmi alapon dönt választáskor. Nem ésszerű döntést hoznak, hanem egy pofára szavaznak. Ha egy Fideszest megkérdezel hogy miért a Fidesz, tegyük fel hogy azt mondja hogy mert növekszik a gazdaság, megkérdezed hogy ezt honnan gondolja? Hát hallotta a híradóban, ahol őt megvezették. A Fidesz pl. rájött hogy nem érvek kellenek az embereknek, 1-2 hangzatos mondat, növekszik a gazdaság, migránsok ne legyenek, bu*i Vona és ennyi. És a kommunikáción dől el minden, nem az eredményeken. És a kiszemelt szavazónk SEMMIT ésszerűt nem tud mondani hogy miben jó vagy jobb a Fidesz, ő egy arculatra szavazott, amiben bizalmat épített, akinek hisz. Nincs ideje informálódni, én szerintem 10x-annyit foglalkozok politikával mint egy átlagos magyar, mégse érzem azt hogy felelősségtudatos döntést tudnék hozni. Pl. bemondják a híradóba hogy 5%-al növekedett a gdp, én utána nézek hogy környező országokhoz képest ez jó, vagy rossz, ha jó akkor megnézem hogy pl. tavaly mennyit nőtt, mert ez olyan folyamat is lehet hogy 1-et előre 2-őt hátra, akkor lecsekkolom hogy kinek a felmérése szerint stb.. stb.. s a végén kapok egy reális képet arról hogy akkor ez most jó vagy nem. De ez a procedúra akár 2 óra is lehet, és senki nem végzi el ezt helyettem. MINDENÜTT ferdítések vannak, aki kormánypárti az a kormány javára ferdít aki nem az pedig rossz irányba ferdíti a dolgokat. És egy hasonló procedúrát mindennel kapcsolatba elvégeznék akkor gyakorlatilag 8 órában ezzel kellene foglalkozzak kb. És akkor lenne egy képem arról hogy ki is valójában a Fidesz, ki a Jobbik, ki az MSZP stb.


De én erre képtelen vagyok, nincs időm stb. ezért érzelmi alapon szavazok mint mindenki más.



De ezzel az a probléma hogy olyan döntést hozok, ami nem az én döntésem. Én DÖNTÉSKÉPTELEN VOLTAM, ezért az érzelmeimre hagyatkoztam. Persze ezt nem látja be a kocsmába PISTA BÁ, ő csak részegen ordibál hogy bezzeg GYURCSÁNYKOR 50 forint volt a kenyér, most meg 100, holott az 50 forintos kenyeret már abba az üzletbe nem szállítják és ami most 100 forint az akkor is annyi volt. És ilyen TÉVES dolgokat rignálnak egymásnak, és ez a "vita".

De aki erre rá is jön (hogy képtelen felmérni ki szakmailag jó/ki nem, ki korrupt, ki nem stb.) az úgyse tud felelősségtudatosan dönteni, mert képtelenség ennyi információt feldolgozni. Csak 1 döntésről utánanézni hogy a Fidesz javaslata, vagy az MSZP-jé, vagy a Jobbiké, vagy stb.. volt a legjobb több óra lehet, mert az az 1 hangzatos mondat mögött amit kitesznek az olvasó elé ahhoz hogy azt megértsd, és pl. tanulmányozd a lehetséges következményeit, hogy máshol ez kivitelezve mit eredményezett stb.. az rengeteg idő. És ezt megcsinálni a POLITIKUSOK DOLGA LENNE, de ők elsősorban a kommunikációval foglalkoznak, mert ÍGY LEHET MEGNYERNI AZ EMBEREKET, és úgy hozzák a döntést hogy minél hangzatosabb rigmust tudjanak mellé fűzni. Szóval az egész alapja nem a racionális döntés hanem a kommunikáció. Mert a racionalítás nem hoz szavazatot.

Én pl. ha egy tanár vagyok, akkor a tanügyi döntéseket tudom érdemben kritizálni, foglalkozok vele hiszen ez a szakterületem, viszont nekem az oktatásba annyi beleszólásom van mint GAZSIBÁCSINAK, a gyármunkásnak, mert ez a demokrácia. És ha én elismert közgazdász vagyok, akkor hiába elemeztem ki melyik lenne a jobb program napi 1 óra munka árán, ugyanannyi beleszólásom van mint GAZSIBÁCSINAK, akinek az a döntő hogy az m1-en mit mondtak.



Rövidebben: A politikát nem a ráció irányítja hanem az érzelmek, így a politikában nem ésszerű döntéseken van a hangsúly hanem a kommunikáción, az embereknek nincs elég ideje hogy eldöntsék melyik párt az amelyik szakmailag jobb, így érzelmeik alapján döntenek, egy hozzáértőnek az adott témában ugyanannyi beleszólása van mint egy a témában abszolút semmit tudónak (4 évente 1 szavazat), és a média nem segít a döntésben, vagy valami mellett ferdíti el a valóságot, vagy valami ellen ferdíti el a valóságot, a középen lévő objektív szemlélet nincs lekommunikálva mert senkinek nem érdeke.



2017. jan. 29. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem a demokrácia tehet, hogy a lakosság túl hülye hozzá.
2017. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a baj, hogy a diktatúra még rosszabb.
2017. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak az utolsó részt olvastam el, bocsi. Röviden, az oktatás lenne megoldás a jól működő demokráciára szerintem. Nem csak arra gondolok, hogy legyenek értelmesek, műveltek. Hanem legyenek arra oktatva, hogyan kell objektíven tájékozódni a hírekből, legyenek alapvető gazdasági ismereteik, igényük arra, hogy tudják mi történik a döntéshozásban. Ismerjék a demokrácia jogrendszerét, és hogy miért azok a szabályok, amik.

Ilyen társadalomban jóval hatékonyabban működne egy demokrácia. Ide el kell jutni. Sajnos nem efelé megy a világ, Trump és Orbán ennek gyökeres ellentétét képviseli.

2017. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

21:41: nem feltétlenül. Lsd. Szingapúr.

Amennyiben egy olyan valaki gyakorolja a diktatúrát, akinek tényleg van valami pozitív víziója, akkor lehet jobb, mint a demokrácia. De ez iszonyatosan ritka.

2017. jan. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt vettem észre, hogy tényleg az emberek csak tényleg egy hírből tájékozódnak. Sok embernek nem jut az eszébe, hogy néhány dolognak utána járjon. De sajnos tényleg ide halad a világ, ez az érdeke sok vezetőnek.
2017. jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem lenne ideje kiköltöznöd Törökországba vagy Oroszországba?
2017. jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

A hosszú komment pontosan megfelel Pista bá' véleménye komolyságának, talán a részegséget leszámítva.


Valaki nem érti, hogy miről szól a demokrácia, de átalakítaná. Nagyjából úgy, ahogy a Fidesz szokta tenni: ami van, dobjuk ki. Pont. Nincs tovább. Hogy mi kerüljön a helyére, ami jobb, arról nem esik szó. ÉS ez a jobbik változat. Mert ha esne, az már maga lenne a katasztrófa.


Persze ha feje tetejére állítjuk a logikát, bármi kijöhet. Igen, az embereket az érzelmek irányítják, mert a hatalom ezt szeretné. És az emberek engedelmeskednek, mert nem tudnak mást. Nem tanulták meg. Annak semmi jelentősége, ki hogyan indokol. Ugyanis mindenki tagadja, hogy érzelemből mond véleményt, mert az élet azon kicsiny szeletében, amihez ért, tudja, hogy ott az nem jó. És (jól) gondolja, hogy nyilván máshol se. Viszont ezt kimondani nem jó, mondunk hát ezt azt, ami eszünkbe jut. Úgyse tudja senki megvizsgálni, igazat mondunk-e. Pedig tudja.


A kérdező elfelejt egy apróságot. Minden ember a saját érdekét nézi. A politikus is, a tolvaj is, a becsületes ember is. És azt valósít meg belőle, amire képes. Az ügyes tolvaj sokat lop, a buta tolvaj hamar lebukik. Ugyanez a helyzet a politikussal. Egyszerűen nem kell hagyni, hogy lopjon, hogy rossz döntéseket hozzon. Csak az a baj, hogy ezt megtenni nehéz, főleg, ha fogalmunk sincs, hogy kell tenni. Egyszerűbb minden bajt másra kenni. Nem, kérdező!! Nem a politikus a hibás a rossz rendszerért, hanem te! Mert hagyod, hogy ezt tegye. És milyen sokan még segítik is. Ideje lenne gondolkodni, aztán érdemes csak beszélni.

2017. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ne izgulj, folyamatba van. :-)
2017. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Valaki nem érti, hogy miről szól a demokrácia, de átalakítaná."

Ki mondta hogy ÉN átakarok bármit is alakítani?


"Nagyjából úgy, ahogy a Fidesz szokta tenni: ami van, dobjuk ki. Pont. Nincs tovább."

Mikor mondtam olyat hogy fenekestől mindent meg kell változtatni?


"Hogy mi kerüljön a helyére, ami jobb, arról nem esik szó."


Éppen ez a kérdés, miért válaszolnám meg a saját kérdésemet? Felsoroltam néhány dolgot ami szerintem nem jól működik, és várom a véleményeket hogy ezt hogyan lehetne megjavítani vagy miért hibás amit írtam, és valójában miért működik jól.


"ÉS ez a jobbik változat. Mert ha esne, az már maga lenne a katasztrófa."


?


Inkább ez a Pistabá stílus, lekezelő módon játszod a mindentudót, és olyan dolgokba kötsz bele amik nem is léteznek.

2017. jan. 29. 22:18
 10/15 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, nézzétek el a fogalmazást. Köszönöm.
2017. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!