Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan a magyarok...

Miért mondják sokan a magyarokat kommunista mentalitásúnak, amikor a magyarok tökéletesen individualisták és ebből kifolyólag kapitalisták?

Figyelt kérdés

Mindent csak nekem, semmi ne maradjon a másiknak, csak én vagyok a fontos, mindenki hozzám alkalmazkodjon, én vagyok a világmindenség közepe, majd én jól megmondom mindenkinek, hogy mit csináljanak és hogy éljenek, mert én mindent jobban tudok másnál és különben is, csak azért léteznek, hogy nekem jó legyen, stb.


Ez nekem egyáltalán nem kommunista. Ez sokkal inkább egy élhetetlen, nárcisztikus, kapitalista gondolkodásmód.



2017. jan. 31. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Hát talán az is közrejátszik benne, hogy egy nyíltan kommunista párt alkotja a kormány többségét.
2017. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1


A Fidesz egyáltalán nem kommunista. A kommunizmusban nincs olyan, hogy szedd el az emberek pénzét és add oda a gazdagoknak.

2017. jan. 31. 14:13
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy az sem szerepelt a kommunizmusban, hogy munkatáborba kell zárni az embereket. Aztán egyszer csak mégis megtörtént.
2017. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3


Meg. Mivel nem voltak kommunisták, akik ezt tették.

2017. jan. 31. 14:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az lénytelen kérdező.

A kommunizmus mint kifejezés politikai rendszerekre utal,nem a filozófiára.

Ha a filozófiai oldaláról akarunk beszélni,akkor általában Marxizmust,Leninizmust mondunk.

2017. jan. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Ez egy nagyon jo meglatas, de nagyon nehez ra felelni, mert akarmit is irnek, azt sajat tapasztalatbol irnam le, sajat szemelyisegbol, es ahogy irtad, a magyar ember mindig az o velemenyet, tapasztalatat fogja eloterbe helyezni, neki lesz igaza. Ezt egyszeruen ugy magyaraznam meg, hogy annyira eltudunk melyulni a letezesunkben, szemelyisegunkben, hogy azt egyedinek latjuk, es az inteligens ember magara tamaszkodik, es mas tarsasagat csak azert keresi, hogy magat tegye boldogabba. Keves az a szemely eletunkben, akit jobban szeretunk onmagunknal, hallgassuk meg szavait, amely hatassal van rank, es egyenlo tarsunknak tekintjuk.


A vegtelensegig lehetne vitazni a magyar ember szemelyisegerol, szerintem csak oda jukadnank ki, hogy ismerje meg onmagat mindenki, es fogja is el mindazt, amit megtalal.

2017. jan. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ezt arra értik, hogy sokan elvárnák az államtól, hogy mindent oldjon meg helyettük, "vegyen le a vállukról" minden felelősséget. Sőt, azok sincsenek kevesen, akik visszasírják a Kádár- rendszert. Más kérdés, hogy az nem kommunizmus volt.
2017. jan. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

"Mindent csak nekem, semmi ne maradjon a másiknak"


Ez az átlag magyarra nem igaz. Az átlag magyarra sokkal inkább igaz a "mindegy hogy nekem nincs, de másnak se legyen" hozzáállás.


Az én központúságnak meg mérhetetlen egónak meg semmi köze semelyik politikai rendszerhez.

2017. jan. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

,,A Fidesz egyáltalán nem kommunista. A kommunizmusban nincs olyan, hogy szedd el az emberek pénzét és add oda a gazdagoknak."


Hajjajj, vannak itt hiányosságok történelem terén. Lehet, hogy elméleti síkon a marxi tanok ezt mondják, de gyakorlatban pontosan ez történt. Magyarországon is (talán Kádár idejét leszámítva), a Szovjetunióban is mindenki egyenlô volt, de a vezetôréteg sokkal egyenlôbb, mint a többiek.

2017. febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 szuperpocok ***** válasza:

"A Fidesz egyáltalán nem kommunista. A kommunizmusban nincs olyan, hogy szedd el az emberek pénzét és add oda a gazdagoknak."


Kellett nekem felnézni ide...

2017. febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!