Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire utal ez, mit jelent? ...

Mire utal ez, mit jelent? "Ott tartunk, hogyha egy tizenöt fős társaság a Gellérthegyen piknikezik, és úgy döntenek, lemennek sétálni a Belvárosba, már azon összeverekednek, hogy melyik hídon menjenek"

Figyelt kérdés
Ezt egy Varnus Xavér riportban olvastam, de én nem értem.

2017. febr. 1. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb azt jelenti, hogy semmilyen összefogást nem lehet várni, ha a legapróbb dolgokban sem tudunk megegyezni.
2017. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szimeon ***** válasza:
21%
Szemantikai értelemben ennek nagyon sok jelentése van: a 15 arra utal, hogy 15 éve történt, hogy nem választották újra a Fidesz kormányt. A Gellérthegy az a hegy, ahonnan letaszították a pogány magyarok a nyugati kultúrát terjesztő két püspököt. A belváros az 1956-os eseményekre utal. A hidak pedig a 2006-os hídzárakra. A mondanivalója szerintem ez: Az első Orbán-kormány leváltásának emlékét ápoló tizenöt ember összegyűlik a magyar pogányok bűntettének színhelyén, azért, hogy 1956-hoz hasonlóan átmenjenek a Belvárosba és akcióba lépjenek. Azonban nem tudják eldönteni, hol kezdjék, merre induljanak, melyik hídon zárják le a forgalmat. Azaz a szervezkedők közt nincs egyetértés.
2017. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondhatnád úgy is: ott tartunk, hogy ma már a leghétköznapibb probléma esetén, kizárólag gyakorlati tennivalót igénylő döntést sem lehet leérni. Nemcsak megbeszélni nem lehet ilyen egyszerű dolgot, hanem ennek már nem is vita, hanem verekedés a vége. Ez arra példa, hogy a legegyszerűbb nézetkülönbség is tettegességi fajuló gyűlölködésbe torkollik. Akkor miképp oldjuk meg valódi, nehéz problémáinkat?
2017. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ez azt jelenlti, hogy Varnus Xavér kis barátai iszonyatosan együgyűek.
2017. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!