Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Olimpiát támogatók! Milyen...

Olimpiát támogatók! Milyen helytálló érveitek vannak az olimpia MELLETT? Az ellenvéleményekkel kapcsolatosan milyen megnyugtató válaszaitok vannak?

Figyelt kérdés

Amit eddig mellette hallottam:

- Nemzeti összetartozást erősíteni kell

- Kell a sikerélmény, ami büszkévé teszi a népet

- Erősíti Magyarország hírnevét, reklám

- Megnövekszik a turisztika

- Fejlesztések lesznek

- Profit



Én másképp látom a dolgot:

- Ha az összetartozás érzését szeretnénk megerősíteni, akkor szerintem nem helyes azokat az ellenzőket, akik túl sok kockázat és megválaszolatlan kérdés, vagy más prioritási szempontok miatt ellenzik a Budapesti olimpiát, lehazaárulózzák.

- Sikerélmény szerintem is kell, de sokkal olcsóbban jobb minőségben felkészíthetjük a sportolóinkat, spéci sporttáborok, uszodák, ráadásul a tömegsportra is több juthatna, pl. tanuszodák, nyilvános futópályák, minden iskolának {télen fűtött} tornaterem, és ezek hosszútávon sokkal fontosabbak.

- Magyarország hírneve elég erős, nincs szükség reklámra. Hosszútávú reklámereje nincs is: ki tudja, hogy hol volt a 2012-es olimpia, és ez ösztönözne utazásra?

- A Sziget, mindenféle fesztiválok alkalma bizonyítja, hogy mennyire ismertek vagyunk, szívesen jönnek ide. Három hét után sajtófotósokon kívül nem megy senki az üres stadionok helyszínére. Talán a Szigetet nem kéne ellehetetleníteni (lásd: Tarlós hozzáállását). Ezeket a turistákat kéne valamivel itt tartani még pár napra.

- fejlesztésekre mindenképpen szükség van, ezt aláírom, de nem feltétlenül két-három évbe kellene besűríteni mindazt, amit évtizedekre terveztek. (pl. mindenki tudja, hogy a gyors, olcsó, jó hármasból max kettőt lehet egyszerre választani, de gyakran egyik se jön be.)Sajnos a fejlesztések nagy része, csak ideiglenes, olimpia után haszontalan lesz, le kell bontani. Másik probléma, hogy a főváros struktúráját nem egy gigacsúcsterhelésre kellene igazítani, ami sokszorosa a később, általánosságban várható csúcsnak.

- Nagy valószínűséggel veszteséges lesz. Az utóbbi száz év összes olimpiája többe került a tervezettnél, és kevesebb bevételt is hozott annál. Két olimpia, a Szocsi téli olimpia (ami mindig olcsóbb) és a Los Angeles-i olimpia volt nyereséges némileg, de ne feledjük, hogy Amerikában az adócsalásért igen nagy börtönbünti jár, nem úgy, mint nálunk.


Persze már itt fogadni merek, hogy a pályázatok többségén M. Lőrinc, esetleg más fidesz-közeli cég fog nyerni. Nekik tuti, hogy nyereséges lesz.



2017. febr. 2. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Az olimpiának semmilyen realitása sincs.

Sőt maga a pályázás is teljesen értelmetlen pénzkidobás vagy inkább nevezzük nevén:

LOPÁS!


Mondjuk a következő állitásommal sokan nem fognak egyetérteni ,de az államnak a hivatásos sport támogatását is teljesen be kellene szüntetnie.

2017. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Szimeon ***** válasza:
0%
Tegnap már felsoroltam egy másik kamikázénak.
2017. febr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2-es pont te, aki ledózeroltatnád Budapestet?:DDD
2017. febr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a király, hogy ha maradunk is versenyben, akkor is annyi közpénzt lehet még a haveri zsebekbe eltapsolni az olimpia kapcsán (és ezzel megszüntetni a közpénz jellegét, hehe), hogy már most óriási buli az egész. Aztán amikor nem kapjuk meg a rendezést, akkor széttárt karokkal lehet szidni a sorosbérenceket, közben számolhatják a zsetont a közeli alvállalkozók hogy akkor mennyit is kerestek csak a pályázáson és előkészületeken, szakvélemyéneken, hatástanulmányokon. (már most több mint a másfélszeresét költötték a tervezettnek ilyesmire)
2017. febr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
3%
Azt a pénzt, amit az olimpiára fordítanánk ÚGYIS ELLOPJÁK. Akkor meg miért ne költhetnénk inkább valami értelmesre? Azt hiszed, hogy ha nem lesz olimpia, akkor több pénz jut oktatásra, vagy egészségügyre, vagy nyugdíjra, vagy az utakra, vagy akármire? Ha ennyire bízol Orbánban, akkor szavazz rá! Szerintem csak ellopnák. Akkor meg inkább épüljön belőle valami.
2017. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nyilván nagy részét ellopnák, de talán nem a 100%-át. Amúgy meg ha garantáltan nullszaldós is lenne, akkor is ellenezném:

Budapesten már így is dugó van. Mi lenne akkor három hétig? Hogyan mennének az emberek a város egyik feléből a másikba dolgozni? pl.

De ott a megnövekvő terrorveszély stb.


Biztos hogy kell ez nekünk?

2017. febr. 3. 05:49
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Azért az elég gyenge érv az olimpia mellett, hogy úgyis ellopnák a lóvét, nem? Amellett hogy nem is igaz. Nyilván lopják így is meg úgy is, mert közönséges bűnözők. De azért amíg azt a 2-3ezermilliárdod elköltik másra (és ellopják a felét), addig is fel fog épülni ez-az.
2017. febr. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk a következő állitásommal sokan nem fognak egyetérteni ,de az államnak a hivatásos sport támogatását is teljesen be kellene szüntetnie."


68%-os első válaszolónak: 100%-ban egyet értek!


Piaci alapon kellene működnie az élsportnak Magyarországon, de gyakorlatilag az egészet adómilliárdokból tartják fenn, de oké, még a versenysportnál azt mondom ez nem akkora probléma, mert valami eredmény (pár aranyérem) csak jön, de a magyar labdarúgásba tett minden adófillérért kár, sőt bűn, mert tudatosan egy nem működő csődtömegbe öntik a pénzt (magyar bajnokság), de a válogatottól sem vagyok elájulva! Kijutottak az EB-re? Oké, de hogyan? 52 ország indul az Eb-n Európában Máltával, Andorrával és a Feröer-szigetekkel na és ebből sikerült a top 25-ben lenni?! Ne már! Ráadásul oda is pótselejtezőn át jutottunk! Vicc az egész!

2017. febr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"de oké, még a versenysportnál azt mondom ez nem akkora probléma, mert valami eredmény (pár aranyérem) csak jön"

És ebből a pár aranyéremből a valóságban mit profitál az ország? Jobb lesz tőle az egészségügy, az oktatás?

Van egy kis hurrázás, némi lelkesítő ereje, de a társadalom széles rétege olyan mély depresszív és szegésnységi állapotban van, hogy vagy el se jut hozzá a hír (nincs lakása, nemhogy tévéje, vagy azon görcsöl, hogy mit adjon a gyereknek enni este).


Mint írtam, nem vagyok sportellenes, csak élsportellenes, főleg olimpiaellenes. Az élsport többnyire egészségtelen. A tömegsportot kell elérhetővé tenni és népszerűsíteni, ezzel maximálisan egyet tudok érteni.

Minden iskolának tornaterem, ingyenes futópálya, elérhető árú uszoda. Ettől lenne egészségesebb az emberek sokasága, nem attól, hogy pattogatott kukorica és sör, bor, pálinka mellett tévét bámulva nézik, hogy néhány ember mit teljesít.


Az aranyérem okozta büszkeségnél, szerintem sokkal fontosabb a méltóság: hogy a beteg, magatehetetlen emberként ne szaros ágyban fetrengjek a kórházban. Hogy a rákot minél előbb és pontosabban diagnosztizálják, gyógyítsák, és nem magánorvosokhoz kelljen járni, ha már fizetjük a tb-t, de sorolhatnám még.

2017. febr. 5. 09:13
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


""de oké, még a versenysportnál azt mondom ez nem akkora probléma, mert valami eredmény (pár aranyérem) csak jön"

És ebből a pár aranyéremből a valóságban mit profitál az ország? Jobb lesz tőle az egészségügy, az oktatás?

Van egy kis hurrázás, némi lelkesítő ereje, de a társadalom széles rétege olyan mély depresszív és szegésnységi állapotban van, hogy vagy el se jut hozzá a hír (nincs lakása, nemhogy tévéje, vagy azon görcsöl, hogy mit adjon a gyereknek enni este). "


100% Egyet értés!


"Mint írtam, nem vagyok sportellenes, csak élsportellenes, főleg olimpiaellenes. Az élsport többnyire egészségtelen. A tömegsportot kell elérhetővé tenni és népszerűsíteni, ezzel maximálisan egyet tudok érteni. "


Ezzel sem tudok vitatkozni és nem is akarok, mert így gondolom!


"Az aranyérem okozta büszkeségnél, szerintem sokkal fontosabb a méltóság: hogy a beteg, magatehetetlen emberként ne szaros ágyban fetrengjek a kórházban. Hogy a rákot minél előbb és pontosabban diagnosztizálják, gyógyítsák, és nem magánorvosokhoz kelljen járni, ha már fizetjük a tb-t, de sorolhatnám még."


Ezzel is 100% egyet értek, egyébként pedig én sem vagyok meghatva az Olimpia aranyaktól, csak párhuzamba akartam állítani őket a labdarúgással, olyan szempontból, hogy az Olimpián legalább van 1-2 arany, de a fociban még az se jut! Egyébként pedig az Olimpiai arany csak az adott sportoló sikere, nem az országé és nem az prszágért versenyez, hanem magért!

2017. febr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!