Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Olimpiát támogatók! Milyen...

Olimpiát támogatók! Milyen helytálló érveitek vannak az olimpia MELLETT? Az ellenvéleményekkel kapcsolatosan milyen megnyugtató válaszaitok vannak?

Figyelt kérdés

Amit eddig mellette hallottam:

- Nemzeti összetartozást erősíteni kell

- Kell a sikerélmény, ami büszkévé teszi a népet

- Erősíti Magyarország hírnevét, reklám

- Megnövekszik a turisztika

- Fejlesztések lesznek

- Profit



Én másképp látom a dolgot:

- Ha az összetartozás érzését szeretnénk megerősíteni, akkor szerintem nem helyes azokat az ellenzőket, akik túl sok kockázat és megválaszolatlan kérdés, vagy más prioritási szempontok miatt ellenzik a Budapesti olimpiát, lehazaárulózzák.

- Sikerélmény szerintem is kell, de sokkal olcsóbban jobb minőségben felkészíthetjük a sportolóinkat, spéci sporttáborok, uszodák, ráadásul a tömegsportra is több juthatna, pl. tanuszodák, nyilvános futópályák, minden iskolának {télen fűtött} tornaterem, és ezek hosszútávon sokkal fontosabbak.

- Magyarország hírneve elég erős, nincs szükség reklámra. Hosszútávú reklámereje nincs is: ki tudja, hogy hol volt a 2012-es olimpia, és ez ösztönözne utazásra?

- A Sziget, mindenféle fesztiválok alkalma bizonyítja, hogy mennyire ismertek vagyunk, szívesen jönnek ide. Három hét után sajtófotósokon kívül nem megy senki az üres stadionok helyszínére. Talán a Szigetet nem kéne ellehetetleníteni (lásd: Tarlós hozzáállását). Ezeket a turistákat kéne valamivel itt tartani még pár napra.

- fejlesztésekre mindenképpen szükség van, ezt aláírom, de nem feltétlenül két-három évbe kellene besűríteni mindazt, amit évtizedekre terveztek. (pl. mindenki tudja, hogy a gyors, olcsó, jó hármasból max kettőt lehet egyszerre választani, de gyakran egyik se jön be.)Sajnos a fejlesztések nagy része, csak ideiglenes, olimpia után haszontalan lesz, le kell bontani. Másik probléma, hogy a főváros struktúráját nem egy gigacsúcsterhelésre kellene igazítani, ami sokszorosa a később, általánosságban várható csúcsnak.

- Nagy valószínűséggel veszteséges lesz. Az utóbbi száz év összes olimpiája többe került a tervezettnél, és kevesebb bevételt is hozott annál. Két olimpia, a Szocsi téli olimpia (ami mindig olcsóbb) és a Los Angeles-i olimpia volt nyereséges némileg, de ne feledjük, hogy Amerikában az adócsalásért igen nagy börtönbünti jár, nem úgy, mint nálunk.


Persze már itt fogadni merek, hogy a pályázatok többségén M. Lőrinc, esetleg más fidesz-közeli cég fog nyerni. Nekik tuti, hogy nyereséges lesz.



2017. febr. 2. 16:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Értsük akkor úgy, hogy nincs mellette valós érv? Nagy a hallgatás.
2017. febr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
"Értsük akkor úgy, hogy nincs mellette valós érv? " IGEN
2017. febr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Akkor már csak azt nem értem, hogy miért hőzöngenek az emberek annyit az aláírásgyűjtés ellen. (Személyes tapasztalat, gyűjtöm. Más is megtehetné, könnyű utánajárni, hogy hogyan.)
2017. febr. 6. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!