Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a házasság intézményét...

Ha a házasság intézményét kiterjesztjük egyneműekre is, mi az akadálya annak, hogy ezt kiterjesszük 3 vagy több emberre is? Miért diszkrimináljuk azokat, akik egyszerre 2, vagy több emberbe szerelmesek?

Figyelt kérdés
Ha a melegházasságnak híve valaki, akkor miért ellenzi a poligámiát?
2017. febr. 5. 18:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
Ez itt nem szokás menj valami arab országba ott támogatják a többnejűséget. Mi próbáljunk meg valamennyire normálisak maradni.
2017. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Egyetértek. Mondjuk ezeket meg lehet oldani szerintem különböző szerződésekkel is, szóval én egyszerűen eltörölném az állami házasságot, mindenki oldja meg magának a különféle jogosultsági igényeit.
2017. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
4%
beteges...
2017. febr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

Ja, miért ne lehetne 1 nőnek 5 férje?

Csak majd győzzenek védekezni, mert akkor meg nem tudják kitől lesz a gyerek. A végén meg jön ide gyakorira kérdezni a szexualitás kategóriába: "Szerintetek terhes vagyok? Ha igen melyik férjemtől?"


Ha-ha. Kicsit elgondolkodtam most ezen... :D

2017. febr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
23%

Nem vagyok konzervatív felfogású, de én ezt nem támogatnám. Nyugodtan lehetsz egyszerre több emberbe is szerelmes, de minek akarod ezt papírra vinni? Szingliként azzal vagy, akivel akarsz, váltogathatod őket, aztán majd ha kiderül elcsattan pár pofon.

De szerintem egy házasság más tészta, annak 2 ember szerelméről és bizalmáról kéne szólnia, nem pedig arról, hogy neked van több is aztán éppen azt használod amelyikhez kedved van.

Nem beszélve arról, hogy ép elméjű ember nem menne bele önszántából abba, hogy mellette még 2-3 ember is feleség/vagy férj legyen, és osztozkodnia kelljen a szerelmén.

2017. febr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%

Egyetértek, ha a házasság többé már nem a hagyományos keretek között működik majd, akkor általánosítsuk teljesen. Házasodhasson bárki, bárkivel, bármilyen nem, szám alapján.


Vagy valaki vehesse el a húgát, lányát, saját anyját. Hogy jön ahhoz valaki, hogy ezt betegesnek nevezze és beleszóljon két (vagy több) ember szerelmi életébe?

2017. febr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%

Egyetértek. Ha ezt lehet, akkor mást miért nem? Hol lesz a határ?

Ezért kell megőrzi a házasság jelentését hagyományos formájában.

2017. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

"Mi próbáljunk meg valamennyire normálisak maradni."

"Ezért kell megőrzi a házasság jelentését hagyományos formájában."


Először definiáljátok azt, hogy mit jelent az, hogy normális. Legfeljebb Nyugati értékrend alapján normális a poligámia tiltása...


[link]


A világ másik felén legális több nővel és több férfivel házasságot kötni venni egyszerre. És amióta világ a világ, mindig is jelen volt a többnejűség. Pont.


Egyébként nem tudom miért véditek ennyire a mostani házasság intézményének az állapotát, a magyar házasságok kétharmada amúgy is válással zárul, a gyerek kárára. Tehát kedves értelmiségi idióták, nem kell folyamatosan a képzelt erkölcsi piedesztálról prédikálni nekünk, plebsnek, mert a mostani házasságokban minden van, csak erkölcs nincs.

2017. febr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom #4-est (engem) miért kellett lepontozni...

Nem értitek az IRÓNIÁT?

Ide csak agyhalottak járnak?

2017. febr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
8%

8: De hát pont ezt mondjuk, ha lehet egyneműeknek, akkor miért ne lehetne többnejűség, vagy többférjűség?

Szóval inkább maradjon úgy, ahogy most van, nálunk. Lehet, hogy a világ más részein más a szokás. De mi nem a világ másik felén élünk.

2017. febr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!