Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a házasság intézményét...

Ha a házasság intézményét kiterjesztjük egyneműekre is, mi az akadálya annak, hogy ezt kiterjesszük 3 vagy több emberre is? Miért diszkrimináljuk azokat, akik egyszerre 2, vagy több emberbe szerelmesek?

Figyelt kérdés
Ha a melegházasságnak híve valaki, akkor miért ellenzi a poligámiát?
2017. febr. 5. 18:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%

Ja, de azon kívül, hogy 'ez így szokás' semmilyen másik érv nincs a melegházasság vagy a poligámia ellen. Ilyen alapon semmilyen törvénymódosítást ne nyújtsunk be, mert minden, ami most van, az jó, mert 'így szokás'.


Ezt egyébként sem úgy kell elképzelni (mint ahogy itt mindenki elképzeli), hogy mostantól csak egyneműekkel lehet és kötelező házasodni, szigorúan tízesével. Van egy szűk kisebbség, akinek a többnejűségre van igénye, és mondjuk sikerül felszednie egyszerre két nőt, akkor most mi a baj ezzel? Ugyanúgy válás lesz a vége, mint a monogám házasságok túlnyomó többségénél is.

2017. febr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%

Az európai keresztény kultúrában a "házasság" szót egy férfi és egy nő kapcsolatára használja a köznyelv.

Hozzon létre az állam törvényesen elismert kapcsolatot bármilyen kombinációban, f+f, f+n, 2xf+n, 2xn+f stb. ne diszkrimináljunk senkit.

De tartsuk meg a házasság szót az eredeti jelentésében. Ezekre keressünk másik kifejezést.

2017. febr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
És te miért akarod diszkriminálni az állatokat, növényeket és tárgyakat? Az igaz szerelem nem válogat!
2017. febr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

# 12


Nono!


Azért ez ennyire nem egyszerű! Mert mi van, ha egy nő meg egy férfi összeházasodnak, majd a nő úgy dönt hogy nemet vált?

Attól még érvényes marad a házasságuk, hiszen nincs olyan törvény, ami szerint ilyenkor el kellene válni.


Továbbá:

ha Hollandiában köt házasságot két egynemű ember, akkor azt a magyar jogrendszer elismeri házasságnak, minden törvényi hatályával együtt.

Akkor hogy is van ez? ;-)

2017. febr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A kettőt összehasonlítani teljesen értelmetlen.


A poligámia többletjog a monogámiával szemben.

A melegeknek is 1 házastársuk lehetne,mint a heteróknak.


Akik viszont több emberrel akarnak házasodni,azok több jogra,több személlyel kapcsolatban lennének jogosak.

Pl özvegyi nyugdíj,öröklés,stb.


Akkor szerintem sokan házasodnának kamuból is,hogy be legyenek biztosítva:d

2017. febr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én a házasságot is hülyeségnek tartom, nem hogy a meleg házasságot, vagy a több nejűséget. Mindenki éljen együtt annyi emberrel és olyan neművel, akivel akar. Hát ki vagyok én, hogy beledumáljak más életébe? Hagyjunk egymásnak békét!
2017. febr. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hát... elég sok nyitott, fiatal ismerősöm van, de olyat még nem láttam, de még csak nem is hallottam, hogy 3 vgy több személy mindenk7 m7ndenkibe szerelmes lett volna, és egy kapcsolatban lettek volna... a szerelmi háromszögek meg 90%ban nem minden irányúak, és egyáltalán nem fenntarthatóak.


Eleve rossz a kérdés is, hiszen a szerelem aligha működik több irányba.... szexualitás, vágy, na, azok igen, de ezekre házasságot alapozni merész, vagy inkább meggondolatlan, botor dolog

2017. febr. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én ismertem polyamory kapcsolatban élőket, teljesen kiegyensúlyozottnak tűntek. Nem tiltanám a többes házasságokat se, bár eleve nem értem, minek kell valakinek hivatalos papír arról, hogy szeretik egymást.
2017. febr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hát ha a házasságban megszüntetnénk a jogi kiváltságokat (örökbefogadás, kedvezőbb hitelek stb), akkor senki se ragaszkodna a házassághoz.
2017. febr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19es, ezt cáfolnám.

A házasság egy szimbólum. De rendkívül erős szimbólum. Te ki mered jelenteni, hogy akármi történik, életed végéig kitartasz a párod mellett?

Igen? Ez a házasság.

Nem? Akkor csak addig vagy vele, amíg könnyű, amíg jó, de fenntartod a lehetőségét, hogy ha valami nem tetszik, akkor lelépsz?


Elköteleződés. A mai ember borzalmas nehezen köteleződik el valami vagy valaki mellett, mert az az más dolgokról való lemondást jelent. De ha belegondolunk, nem tudsz ott lenni 100%osan valahol, ha nem mondasz le arról, hogy egyszerre máshol is ott légy..


18as írta "nem értem miért kell valakinek hivatalos papír arról, hogy szeretik egymást"

Ha szereted, akkor nem mindegy? Ha szereted és vele akarsz lenni egy életet, akkor fel mered vállalni. Ha nem mersz összeházasodni az illetővel, akkor az azt jelenti, hogy meg akarod hagyni az esélyt arra, hogy kiugorj, ha úgy tartja kedved.


Nagyon nehéz és nagyon felelősségteljes döntés a házasság. Úgy meg pláne, hogy ez "csak" egy szimbólum. De egy kapcsolatot nagyon meg tud erősíteni és ez sok kapcsolatnál hiányzik.

2017. febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!