Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, hogy Putyin magyaro...

Miért baj, hogy Putyin magyarországra jött?

Figyelt kérdés

Még nem hallottam sosem ilyet, hogy megkérdőjelezzék a fontosságát, annak hogy ide látogasson egy elnök, ráadásul a világ egyik szuperhatalmaé. Itt a topicban is sokan írták, azt hogy megtérül-e meg hogy baj, hogy jön. Egyrészt egyik elnöki látogatásnál sem olvastam ilyet, ebből arra következtetek, hogy akik ezt írták Orbánt akarták kritizálni, mert így a jelentős béremelés & családtámogatás mellett nem tudtak fogást találni a kormányon. Igazam van ?


Másrészt, ha nézzük a tényeket. Megígérte, hogy lesz gáz [link] a jelenlegi orosz-ukrán vitában, nagyon fontos, hogy legyen szóbeli megerősítés, hogy kapunk gázt. Nagyon sok múlik a gázon !


Végül, nagyon fontos, hogy egy Orosz kontra NATÓ élesedő krízisben megmutassuk az oroszoknak, hogy az EU-val szemben továbbra is gazdasági szövetségesnek tekintjük őket. Nem hátrálunk ki gazdaságilag a velük kötött üzletekből, aminek meglett az eredménye is [link] Putyin akár a teljes paksi beruházást is finanszírozná.

Ezek után mond, hogy nem érte meg elhívni az orosz elnököt.


2017. febr. 6. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

,,...Orbánt akarták kritizálni, mert így a jelentős béremelés & családtámogatás mellett nem tudtak fogást találni a kormányon. Igazam van ?"

Egy újabb vérvörös fideszes... Majd rájössz, mikor újra orosz lesz a kötelező nyelv az iskolákban.

2017. febr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már megéltem azt az időt, amikor az orosz volt kötelező és jobb volt. Nem volt munkanélküliség, hajláktalanság és SZOT üdülés járt minden munkásnak. Persze nem azt mondom, hogy most ettől kell félni, hogy visszajön.


Most a NATO tagja vagyunk az EU tagja, ne beszélj itt orosz hódításról.

2017. febr. 6. 17:58
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Poén, hogy mindenki Putyin miatt nyivákol, mert "diktátor", de amikor Merkel Erdogan ülepét nyalja, azzal semmi gond nincs.
2017. febr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

Oroszország az egyetlen ország a keleti blokkban, ahol a rendszerváltás után soha, egyetlen egyszer sem került újra hatalomra a kommunista utódpárt. 1991 óta folyamatosan jobboldali kormány van.


Aranyos, hogy egyesek pont ezt az országot kommunistázzák. :)

2017. febr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
#4: Ja, exKGB-s elnökkel. Aki az oroszoktól tart, nem a kommunizmus visszatértétől tart, hanem Oroszországtól, az orosz befolyástól. Hogy okkal, vagy sem, az majd idővel, úgyis kiderül.
2017. febr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#2: Hát, én is megéltem azt az időt és nem kívánom vissza. Pedig azt mondják, az idő megszépíti az emlékeket, de úgy látszik, ennyire mégsem.
2017. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Komoly bajok vannak itt a fejekben...
2017. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Geopolitikailag, gazdaságilag mindenképpen függünk az oroszoktól. Arról nem is beszélve, hogy az orosz gáztol egész Európa függ. Ugyancsak nagy baj lenne, ha a ruszkik leállítanák Európa felé a gáz-szállítást. Persze ez nekik sem érdekük, esetleg ha Kína megvenné tőlük ezt a gázmennyiséget.

Annak idején Gyurcsány szaladgált Putyinhoz. A balodal ezt akkor nem kritizálta...

2017. febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!