Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Biztos hogy szükséges ez a...

Bumbi02 kérdése:

Biztos hogy szükséges ez a kettős állampolgárság?

Figyelt kérdés
Egyrészt nem látom értelmét hogy menynivel lesz ez jobb a külföldi magyaroknak.. másrészt slota nyilatkozata se figyelmen kivül hagyandó miszerint szlovákia katonai konfliktusnak is tekintheti a kettős állampolgárság megadása...végülis abba igaza van h németek is igy kezdték a háborut...
2010. máj. 7. 21:30
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
26%

én egyetértek a kérdezővel..

tegyük fel, megadjuk nekik az állampolgárságot, és a szavazati jogot mondjuk 2 év helyben lakáshoz, a szociláis ellátórendszerhez való jogot meg itteni adófizetéshez kötjük... így nem a kevés adóbevétel oszlik még több felé..


DE: okés h szép gesztus, de attól még ők ott fognak élni.. a gyerekekik ott fognak élni.. az unokáik is ott fognak élni.. és tudom hogy ezt sokan nem akarják elfogadni, de Erdély Romániáé, és a magyar nemzet fiai, egy egész kicsit kisebbség kivételével asszimilálódni fognak..

2010. máj. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Látom már le is komcsiztak és nem vagytok képesek racionálisan gondolkozni sokan.

Felteszek egy egyszerübb kérdést.


Irjátok le 3 pozitiv hatását a külföldi magyarokra nézve a kettős állampolgárságnak!(nem érdekelnek ezek a romantikus megjegyzések hogy egy nemzet vagyunk, összetartozunk, kettős állampoilgárság nélkül is összetartozunk)


Várom az elönyeit a kettős állampolgárságnak..

2010. máj. 8. 10:17
 23/38 anonim ***** válasza:
szlota csak beszél hülyeségeket....kit érdekel azaz alkoholista bal****?!Semmi köze hozzánk,a határontúli magyaroknak visszajár az állampolgárság,ez nem lehet kérdés.Szerinted,kérdező,hogy kezdenénk mi háborút?!Senki nem mondott ilyet,még seregünk sincs....:)
2010. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
példa volt csak hogy ebből az aspektusból milyen a környező országokra nézve az egész.. és igen Slota eléggé radikális és mond sok hülyeséget.. és tulzott ezzel.. viszont ez akkoris jelzi hogy a szlovák nép elutasitó ezzel szemben, valószinüleg ugyanugy mint a többi érintett ország...slota kijelentése nem feltétlen katonai konfliktust jelent mert mint tudjuk slota csak egy ember egy párttal a háta mögött és az a párt még amennyire tudom nem igazán erős.. viszont jelzi a hozzáállását az egész országnak...
2010. máj. 8. 15:45
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, akik nem kapták meg a magyar állampolgárságot, holott magyarok, őket bozgornak (hazátlannak) gúnyolják. Nem akarnak ártani az országnak és igen is szükséges. Nézd meg más ország mennyire kiáll az állampolgáraiért, teljesen jogos, kapják meg az állampolgárságot, ettől nem lesz választójoguk, ez egy erkölcsi kérdés. Én azt szégyellem, hogy eddig nem kapták meg, de ez már a múlt.
2010. máj. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
erkölcsi kérdés, magyarul egy válság közepette hanyagolható... nem egy annyira hüdefontos dolog.. sztem a kinn élő magyarok 90%át nem is foglalkoztatja az egész...annyira nem fontos hogy ezzel is tovább mélyitsük a külpolitikai kapcsolatainkat a kárpátmedencében.
2010. máj. 8. 21:31
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha ebből katonai konfliktus lehet, akkor azok az országok miért nem állnak hadban egymással, ahol a kettős állampolgárság megengedett? Nekik miért nem dörzsölik az orruk alá, hogy a németek is így kezdték?
2010. máj. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

magyarországnak a kárpát medencei országokkal alapjáraton vna egy kis konfliktusa az olyan miatt akik területi revizioban gondolkodnak, de leirom megint:



Irjátok le 3 pozitiv hatását a külföldi magyarokra nézve a kettős állampolgárságnak!(nem érdekelnek ezek a romantikus megjegyzések hogy egy nemzet vagyunk, összetartozunk, kettős állampoilgárság nélkül is összetartozunk)


Várom az elönyeit a kettős állampolgárságnak..



Eddig még egyet se sikerült...

2010. máj. 9. 10:12
 29/38 anonim ***** válasza:

pozitív hatás szükséges??? eszerint szerinted a külföldi magyaroknak csak azért kell újra a magyar állampolgárság mert az önös érdekeikhez szükséges?Akkor az már régen rossz ha nem csupán az elveik miatt veszik fel a magyar állampolgárságot hanem ilyen olyan hátsó szándék miatt.Ne magadból indulj ki!Belőled kinézem ha délvidéki lennél biztos csak az lebegne a szemed előtt hogy könnyebb lenne utazni.Ők jelenleg kényszerből olyan állampolgárok amilyenek.

Amúgy gondolom te ellenük szavaztál évekkel ezelőtt.Végig mernél menni Székelyudvarhelyen egy olyan transzparenssel hogy "Nemmel szavaztam a kettős állampolgárságra" ?

2010. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Nem szavaztam nem-el anno, nem is szavaztam (mer még 17 vagyok, kössetek bele)


és most hogy igy kérdezed, vállalnám hogy ellenzem ezt az egészet... mert védhető az álláspontom.. de a kettős állampolgárság egy papir forma akkor csak ami leirja hoygy ök magyarok, hogyha nincs semmi pozitivum benne számukra? egy papir miatt tartoznának a nemzethez? nem. aki magyar az magyar, és aki magyar az magyarnak tartja magát akkoris hogyha erről nincs papirja... ennyi. és fölösleges eröltetni ezt a papirt hogyha ez konfliktusokat eredményez...

2010. máj. 9. 11:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!