Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Biztos hogy szükséges ez a...

Bumbi02 kérdése:

Biztos hogy szükséges ez a kettős állampolgárság?

Figyelt kérdés
Egyrészt nem látom értelmét hogy menynivel lesz ez jobb a külföldi magyaroknak.. másrészt slota nyilatkozata se figyelmen kivül hagyandó miszerint szlovákia katonai konfliktusnak is tekintheti a kettős állampolgárság megadása...végülis abba igaza van h németek is igy kezdték a háborut...
2010. máj. 7. 21:30
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
A gond az, hogy az álláspontod alaptalan és nem védhető. Ha értenél egy kicsit jobban a politikához, akkor tudnád, hogy egy ország mércéje bizony baromi sok erkölcsi kérdésből épül fel és bizony ennek az intézkedésnek első helyeken kell szerepelnie. Elég szomorú, ha valakire hatott az MSZP szövege, amivel képes volt a határon túli magyarokról így nyilatkozni, ahogyan megtette. Igenis a legszükségesebb intézkedések egyike, a válságból való kilábalás egyik alappillére az összetartás. Nem kötök bele a korodba, pedig könnyűszerrel megtehetném és ennek is lenne alapja, de a kérésedre nem teszem.
2010. máj. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
de ez a kettős állampolgárság egy olyan szinten mellékhelhető téma hogy nem egy válság közepén első intézkedésként kéne elvárni egy kormánytól... hogyha meg ez még feszültséget is jelent, akkor meg még annyira se kéne eröltetni...nem vagyok egyik párt szimpatizánsa sem. ennek ellenére én ugy hiszem hogy fölösleges kérdés a kettős állampolgárság... nem hinném hogy kolozsváron élő marika néni ettöl vidámabb lenne h jaj de jó, most má papiron is magyar vagyok...
2010. máj. 9. 17:21
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hiszed menj ki és próbáld meg. Pont ezért szoktam mondani, hogy gyerekek ne politizáljanak, mert nem értenek hozzá, fogalmad sincs. Ez egy erkölcsi mérce, ami nekik a legfontosabb és igenis a válság kellős közepén van rá szükség. Ha lenne egy kicsit több élettapasztalatod ismernéd a miértjét. Így most kb. feleslegesen kezdenék el magyarázni róla, mert a korodból adódóan nem tudhatod, ami nem baj, nem is kell még tudnod, ráérsz később is, bár én is 17 lennék még.

Ami meg ezt a párt dolgot illeti, mégis hová kellene húznia a szívednek 17 évesen? Nem is szavazhatsz még, szóval természetes, hogy nem vagy szimpatizáns.

2010. máj. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Ez egy erkölcsi mérce, ami nekik a legfontosabb és igenis a válság kellős közepén van rá szükség. Ha lenne egy kicsit több élettapasztalatod ismernéd a miértjét. Így most kb. feleslegesen kezdenék el magyarázni róla, mert a korodból adódóan nem tudhatod, ami nem baj, nem is kell még tudnod, ráérsz később is, bár én is 17 lennék még.


érdekes hogy nem csak én gondolom igy hanem még mások is elég sokan...(kiindulva abból hogy anno 2004be nem szavazták meg.) de magyarázd el nekem légyszives akkor... azon kivül hogy ezzel meg lehetne nyerni szavazókat nem látom értelmét...

2010. máj. 9. 18:08
 35/38 anonim ***** válasza:

3 érv miért fontos


Az összetartozás miatt, hogy az az 5 millió ne érezze azt, hogy az a 10 millió megfeledkezett róla.

Azért, hogy az az 5 millió ne tudja olyan könnyen elveszíteni az identitását.

Azért, hogy erős összetartóbb nemzet legyünk.Óriási erőforrásokat nyerne az ország ha megkapnák a kettős állampolgárságot. Éreznék, hogy hivatalosan is van közük az anyaországhoz, magyar és magyar között erősebb határon átnyúló kapcsolatok alakulhatnának ki. Beindulhatna egy olyan kölcsönös egymásra ható folyamat, ami rég elvesztett szinergiákat szabadíthatna fel. A térségben sokkal erősebb pozíciót tudnánk így elérni.


Tudom, hogy még mindig nem érted. Ezt az ortodox materialista értékrenddel nem lehet megérteni.


http://www.youtube.com/watch?v=CigWgg6ZU9A


De ti természetesen szívesebben adnátok állampolgárságot 1 millió kínainak. Ti szívesebbben telepítenétek be nem európai, a magyar kultúrába be illeszkedni nem tudó népeket. A székely himnuszt műdalnak tartjátok, de a cigány himnusszal nem mernétek viccelődni. Károlyi sírját koszorúzzátok. A Szent Koronát micisapkának tartjátok.


Ti nem értetek minket, mi nem értünk titeket.

2010. máj. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

"érdekes hogy nem csak én gondolom igy hanem még mások is elég sokan...(kiindulva abból hogy anno 2004be nem szavazták meg.) de magyarázd el nekem légyszives akkor... azon kivül hogy ezzel meg lehetne nyerni szavazókat nem látom értelmét...

"


Látod mennyire tájékozatlan vagy? A népszavazáson nem a nemek győztek, hanem a létszám volt alacsony, az igenek győztek. Az előző elég szépen leírta, tanulhatnál tőle, én eüs vagyok nem tanár, szóval nem fogok neked órákat regélni, felesleges is lenne, mert önfejű vagy és nagyon fiatal.

2010. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Nem szükséges egyáltalán! Sőt az itthoni magyaroknak lesz a legrosszabb!!!
2011. márc. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

Rég néztem ide , de..


A népszavazáson nem a nemek győztek, hanem a létszám volt alacsony, az igenek győztek. Az előző elég szépen leírta, tanulhatnál tőle, én eüs vagyok nem tanár, szóval nem fogok neked órákat regélni, felesleges is lenne, mert önfejű vagy és nagyon fiatal.


És ha nem mennek el az emberek szavazni, az mit jelent? Hogy nem érdekli őket, aki nem ment el az is nemmel "szavazott"... hisz akik azt akarták hogy megkapják a kettős állampolgárságot, azok elmentek szavazni, akik meg nem akarták, vagy egyszerüen csak nem is érdekli öket azok nem. És az hogy fiatal vagyok nem jelenti azt hogy hülye is, nem kell másikat lenézni emiatt...


Mindenki azzal védekezett hogy úgyse kapnak szavazati jogot hiszen lakhely kell hozzá stb... Legutóbb kijelentették aki magyar állampolgár az választhat és választható....remek.

2011. márc. 22. 16:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!