Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utasítják el sokan a...

Miért utasítják el sokan a magánegyetemeket?

Figyelt kérdés

Sok embert hallottam már ezzel kapcsolatban negatívan nyilatkozni.


Nyugat-Európában, de főleg az USA-ban, egy magán elitegyetemen szerzett diploma a garancia a kényelmes életre, jól fizető állásra.


Az állami egyetemek olyan elavultak.Technikai felszerelésben,tananyagban,módszertanban is.

Illetve, túl sok felesleges dolgot tanítanak.Túl kis hangsúlyt fektetnek a gyakorlatiasságra.


Egy szabad piaci alapon működő intézmény azért egészen másként csinálja.



Például, jöhetne ide német,brit,svéd,amerikai...stb egyetem is.Mindegyikük hozná magával a saját rendszerét.Ki ne szeretne egy diákbarát angolszász rendszerben tanulni úgy, hogy el sem kell költözni Magyarországról?



2017. febr. 10. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:

És, ki szeretné hogy mindez teljesen díjmentesen igénybe vehető legyen? Mivel mindenki, akit érdekel az egyetem.

Ebből kifolyólag fizetni kell azért hogy minőségien tanítsanak. Nem tudom hogy milyenek a tandíjak, de azt igen hogy még a sima állami egyetemi évekre is úgy b****ák össze a rávaló pénzt néhányan.

Szóval, nem hinném hogy elutasítják csak sok emberből az irigység beszél, mert nyugaton kifizetik rendesen zsebből.

2017. febr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül kritizálják őket sokan. Nyilván van közöttük normálisabb is, de az, hogy egy magánegyetemen szerzett diploma bármire is garancia lenne az simán hülyeség. Sosem lesz annyi esélyed elhelyezkedni egy magánegyetemen szerzett diplomával, mint egy Harvard-ossal például. Ráadásul az átverés esélye is sokkal nagyobb, mint egy állami egyetemen, lásd Trump kamuegyetemét például..
2017. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2.


Trump a pennsylvaniai egyetem tanult, ami gazdasági képzést tekintve, az USA-ban az egyik legjobb.

2017. febr. 10. 22:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem arról beszélek, hogy hova járt, hanem hogy anno alapított egy kamuegyetemet, ami csak átverte a diákokat.
2017. febr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos van ilyen is.

De, ezt lehet szabályozni, kiszűrni a kamukat.

2017. febr. 10. 22:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert amíg színvonalas állami egyetemek vannak, ahová ingyen be lehet jutni, addig a jó képességű diákok továbbra is ezeket fogják választani, és a magánegyetemek megtelnek a gazdagok sötét gyerekeivel a "nehogymár az én fiamnak ne legyen diplomája" mentalitás jegyében. Ugyanúgy, ahogy a magángimnáziumok.
2017. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amíg az állami egyetemek iszonyat mennyiségű pénzt kapnak az adókból, addig nem állhatnak meg a magánegyetemek. Képzeld el, hogy holnaptól az állam ingyenesen ad bárkinek tollat. Ezzel kvázi monopol helyzetbe kerülne. Igaz, hogy más is árulhat tollat, de mindenki más tönkremenne. Miért venne valaki tollat, ha ingyen is megkaphatja? Minden toll árusnak a forgalma drasztikusan csökkenne, az áraikat növelni kellene, stb. Az lenne a vége, hogy csak az vesz tollat, akinek valami nagyon drága, speciális toll kell. Így van ez minden mással is. Amíg az állam ingyen egészségügyet, oktatást, stb. nyújt, addig ellehetetleníti a magán lehetőségeket. Kizárólag nagyon felsőkategóriás termékek maradhatnak meg egy olyan piacon, ahol az alap ingyen van, mert az állami jelenlét drasztikusan csökkenti a keresletet, így feltolja az árakat, és már a közepes minőség is olyan drága lenne, mint a nagyon magas színvonal. Szóval szerintem a magánegyetemek csak akkor lesznek lehetségesek, ha az állam egyszerűen teljesen kiszáll a felsőoktatásból. De ez nem fog megtörténni. És a jelenlegi helyzetben ne is történjen meg.
2017. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező,emlékszel az Édes Annára,azon belül is a sütis jelenetre?

Magyarországon milliók élnek hónapról hónapra,gyakorlatilag csoda,hogy van még egy minimális középréteg,mit csináljon az,aki nem tudja kifizetni a tandíjakat?

Én is tanulnék nagyon szívesen külföldön magnegyetemeken,de 5 év alatt se tudnék annyit összehozni,hogy pl egy Los Angelesi egyetemen tanuljak.

Legalább 30 éves koromig kéne robotolnom,hogy ki tudjam fizetni.

2017. febr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!