Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szlovákok és a románok...

A szlovákok és a románok tényleg régebben vannak Európában, mint a magyarok?

Figyelt kérdés
2017. febr. 11. 00:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Lol

2017. febr. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
Mint ősgermán leszármazottak, az őseik régebb óta vannak itt, igen. Nem konkrétan a szlovákok vagy a románok, de az őseik.
2017. febr. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Jah románok full ősgermánok... mindig tanulunk valamit.. vagy meddig menjünk vissza a majmokig? mert akkor mind afrikából gyalogoltunk
2017. febr. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Trianonban tárgyalnak az országok további sorsáról a világháború után. A tárgyalás közepén jelentkezik a magyar küldött, hogy szólni kíván.

- Én csak azt szeretném mondani, hogy mikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe, az éjszaka ellopták a románok a lovainkat.

A többiek nem igazán értik, kérdi az elnök, szeretné-e a magyar ha a hozzászólását jegyzőkönyvbe vennék-e.

- Á nem, nem kell. Csak úgy mondtam...

A tárgyalás folytatódik, megint szólni kíván a magyar:

- Én csak azt szeretném mondani, hogy mikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe, az éjszaka ellopták a románok a lovainkat.

Megint kérdik, jegyzőkönyvbe akarja-e vetetni? Mondja:

- Nem kell, csak úgy mondtam...

A tárgyalás folytatódik, a magyar megint szólásra kér engedélyt:

- Én csak azt szeretném mondani, hogy mikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe, az éjszaka ellopták a románok a lovainkat.

A román küldöttnek már vörös a feje! Üvöltve kifakad:

- De hiszen akkor mi még itt sem voltunk!

Mire a magyar:

- Na, ezt vegyék jegyzőkönyvbe...

2017. febr. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
20%

Kedves 3as. A kérdés arra vonatkozik, hogy kik voltak itt hamarabb. Ha én Tóth Józsi vagyok, bemegyek egy szobába, majd megváltoztatom a nevem Kovács Józsira, akkor ha megkérdezik, hogy K.Kálmán mióta van bent, akkor nem az a válasz, hogy azóta, amióta így hívják.

A népek fejlődnek.


Az indo-európai, vagy másképp mondva indo-germán, népek közé tartozik mind a szlovák, mind a román. Azok meg rohadt régóta itt vannak. Emberek voltak, akiknek gyerekeik születtek, és azoknak is gyerkeik születtek, stb... az egyik gyerek ide, a másik oda települt, és az évszázadok során elütött egymástól a nyelvük, kultúrájuk.

Attól még, hogy hivatalosan nincsenek túl régóta bejegyezve, a nép, ami a szlovákokat és a románokat alkotja, régóta itt él. A magyarok ősei kb 1100 évvel ezelőtt érkeztek Európába, amikor az indo-germán népek már javában ott voltak a kontinensen.

2017. febr. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Donald J. Trump ***** válasza:
60%

Nincsenek biztos demográfiai adatok abból a korból, hisz még a magyarok esetében sem egyértelmű, hogy mikor és hogyan jöttek a Kárpát-Medencébe, vagy 3-4-féle elmélet létezik, amik közül az MTA által elfogadottat tanítják az iskolákban.

Az biztos, hogy a bolgárok, szerbek horvátok és németek már hamarább itt voltak, mint a magyarok, ezzel nagyon nem lehet vitatkozni. A két kérdésben szereplő nép közül a románok a dákokból vezetik le magukat, a szlovákok pedig a Szvatopluk-féle Morva Birodalomból, akik már a kereszténységet is felvették, mire a magyarok ideértek. A kettő közül a románok őstörténete a kevésbé hiteles, a szlovákoké viszont majdnem annyira megálja a helyét, mint a magyaroké. Persze ilyen témákban úgysem lehet egyértelműen meggyőzni az embereket, mert inkább hinni szeretnek, sem mint megérteni, de a kérdésre felelve nagyjából ~80% az esélye, hogy a szlovákok ősei hamarabb Európában voltak, s ~30%, hogy a románok előbb itt voltak.

A kérdés csak az, hogy miért baj az a magyaroknak, ha esetleg így volt? Bánt az valakit, ha esetleg mi értünk utoljára ide, vagy félti miatta a földre alkotott jogát (mintha az olyan fontos volna)?

2017. febr. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem igaz. A magyarság a finnugor azon belül az uráli népek közé tartozik, az első uráli kultúrák pedig úgy 10000-8000 éve alakultak ki a neolitikus Észak Kelet Európában:

[link]

[link]

Ekkortájt a germánok, latinok, szlávok, görögök ősei még valahol a Közel Keleten és Nyugat Ázsiában éltek. A kelták után az uráli népek a legrégebbi őslakos európaiak.

2017. febr. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

"A magyarok ősei kb 1100 évvel ezelőtt érkeztek Európába"


Nem, a magyarok Kelet Európából vándoroltak ide, nem Ázsiából:

[link]

Az uráli népek (ahová a magyarság is tartozik) meg sokkal korábban itt volt mint a kelták kivételével az összes többi indoeurópai nép.

2017. febr. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
51%-os! A kelta egy germán nép!:D
2017. febr. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"51%-os! A kelta egy germán nép!:D"


A kelták marhára nem germánok, nem tudom honnan veszed ezt a butaságot.

2017. febr. 11. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!