Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Belegondolunk akkor amikor a...

Belegondolunk akkor amikor a hataron tuli magyaroknak autonomiat követelünk, hogy mi hogyan bántunk a nemzetisegekkel? Hol vannak mar a sváb falvak a Dunakanyarban, Baranyaban, Tolnaban? Hol vannak a mura ill. a Drava mentem a Horvat falvak?

Figyelt kérdés
Nyaron biciklituraztam amikor több sváb faluba betèrtem,ès nèmet turistànak adtam ki mag am,de szinte alig volt valaki aki èrtette volna mit akarok,akik igen,azok is kb csak egy-ket szot beszèltek,Mind egy àtlagos nèmetnyelvtanulo.az egykoron Horvat Ajku falvakban sem halottam Horvat szot
2017. febr. 12. 12:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

A II Világháború utáni "etnikai rendezgetésekről" rémlik valami?

A svábok közül rengeteget kitelepítették az országból.


A horvátok meg azért megvannak.

Őket is kitelepítették volna, de magyarnak adták ki magukat és ez rajtuk is maradt, egymás közt is magyarul kellett beszélniük.

2017. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Szimeon ***** válasza:
100%
A németeket kitelepítették, a maradékuk erősen asszimilálódott. A horvátok is asszimilálódtak. A szlovákok kitelepültek, a maradék asszimilálódik. A szerbek visszaköltöztek, a maradék beolvadt. Román alig volt, azok is beolvadtak. Ruszin nagyon kevés volt, beolvadtak. Szlovénok helyzetét nem ismerem, ők legalább tömbben élnek. Ennyi. A két legnagyobb nemzetiség, a német és a szlovák összeroppant a kitelepítés és a lakosságcsere miatt. A többiek amúgy sem voltak túl sokan.
2017. febr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Hol vannak a mura ill. a Drava mentem a Horvat falvak?


még mindig ott vannak, nem tűntek el!

2017. febr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Ezt a "népnépnép" meg a "minkvagyunkafődművesek,magyarok" mentalitású komcsiknak köszönheted.
2017. febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Szimeon ***** válasza:
83%
Szerintem meg inkább a "világ proletárjai egyesüljetek" és a "múltat végképp eltörölni" típúsú internacionalista nagylegényeknek köszönhető.
2017. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%
4-es 5-ös leírta az igazságot.
2017. febr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Osztrak felmenokkel rendelkezem, mindket szulom es nagyszuleim is nemet ajkuak voltak es soha nem ert semmilyen hatrany emiatt. A nemet nyelvet csak torve beszelem kb annyira ami otthon ramragadt, az anyanyelvem a magyar, es az angol tudasom is jobb. Senki nem tunt el csak sokan asszimilalodtak.

Az meghogy a magyarok regen tobb szaz eve hogy bantak a romanokkal, szlovakokkal meg tobbivel, nem relativizalja azt hogy ma 2017-ben a demokratikus EU tagjaikent Szlovakia es Romania milyen jogserteseket kovet el. A cseheknel es szlovakiknal a mai napig ervenyben levo Benes Dekretumok amivel a magyarokat es nemeteket a mai napig diszkriminaljak nemzetiseguk alapjan az EU demokratikus eszmejenek a teljes megcsufolasa.

2017. febr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Voltam olyan sváb faluban is,ahol nem volt kitelepítès,a temetőben is csak nemet es hangzàsù nevek voltak, ès amikor beàllítottam,a kocsmába nèmetűl,hogy megszeretnèm nèzni a tàjhàzat,nem èrtettèk mit akarok, egy òrába telt Mire kerítettek valakit aki beszèlt valamennyire nèmetül és ő vezetett körbe a templomon ès a tàjhàzon.szintugy a Horvat falvakba betèrvèn,màk csak a Horvat nyelvű helysègnèvtàbla emlekeztett minket annak multjara.a kocsmába ott is mindenki magyarul bestellt csak.eegyebkent nincs anyanyelvi oktatas, egy svàb gyerek ha anyanyelven szeretne tanulni akkor csak kettannyelvű gimnaziumba mehrt,de ott is Idegen nyelvkent emelt oraszamban tanulja a nemetet,ennyi.Ugy tudom,hogy a Horvat kettannyelvu Gymnasium nincs is,tehat egy sokac vagy bunyevac gyerekkel meg ennyi lehetosege nincs.Ugy hiszem az keves,hogy a falusi iskolabsn heti ket oraban hat egy Svab gyerek mit az irodalomi nemetrol,vagy egy Horvat gyerek az irodalmi horvatrol
2017. febr. 12. 12:41
 9/26 A kérdező kommentje:
Ami pedig a jogserteseket illeti,Erdelyben is voltam hasonlo Turan es Szekelyföldön maguk az emberek mondtak,hogy egy szot se nagyon tudnak romanul,magyarokaz ujsagok,a radiol,a hivatalok nyelve,az Iskolak nyelve,magyar a papjuk,ugyhogy igazabol nem ertem mert panaszkodnak.nem vagyok magyar ellen es nem szeretnem ha Szekelyfold beolvadna,de ugy hiszem,egy szekelynek jovial tobb a lehetosege az Anyanyelvet Apolni mint egy magyarorszagi svabnak vagy horvatnak.megegyszer Mondom jovlrnne ha a Karpat-medenceben minden etnikum megorizni az Anyanyelvet es Kulturajat de most gondoljunk vele,hogy szűkebb hazankban az Anyaorszagban mi a bajuk
2017. febr. 12. 12:48
 10/26 A kérdező kommentje:
Ami pedig a "svab fatyja" hozzaszòlast illeti,ezen gondolatmenet alapjan mert kene a pozsonyi ill.a Bukarestikormanynak azzal foglakpznus,hogy a "magyar fatyja" a poljaa az anyanyelvet magyar Iskolakab tanulni vagy hasznalhassa azt.egyebkent ahogy irtam Magyarorszagon nincs anyanyelvi oktatas sem a svaboknak,se a horvatoknak,igy meg ha Otthon meg is tanulja,hamar a feledes homalyba merul
2017. febr. 12. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!