Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy ingyenes...

Támogatnád, hogy ingyenes legyen Magyarországon a fogorvos?

Figyelt kérdés

Nem az esztétikai beavatkozásokra gondolok,mint pl fogfehérítés,fogszabályzás és hasonlók,hanem a fogmegőrző és fogpótló beavatkozásokra.


Ez nem csak esztétikai,hanem egészségügyi kérdés is.

A helyes táplálkozáshoz,emésztéshez normális fogakra van szükség.

Tehát,akinek nincs vagy rosszak a fogai az egészségügyi kockázat.


2017. febr. 15. 18:33
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Ez nem szocializmus kérdése.

Létezik állami egészségügy,és az állam határozza meg,hogy mik tartoznak bele az ellátásba.


Direkt kiemeltem,hogy nem szépészeti beavatkozásokra gondolok,hanem egészségügyire.

2017. febr. 15. 18:54
 12/31 anonim ***** válasza:
45%
Hát ha találsz olyan fogorvost, aki ingyen dolgozik...
2017. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Estádio de Felchút ***** válasza:
64%

Milyen ingyen, koma?! Ha tudnád, mennyit fizetek be havonta a feneketlen TB kasszába... családok élnek meg annyiból, b.aszki.

És mit kapok érte? A nagy eres derest, azt kapom. Pont, hogy tombol a cocializmus. Akkoriban volt divat mások pénzéből és befizetéseiből heréskedni. Amennyit én csak az elmúlt évben fizettem, abból 32 aranyfogam lehetne.

2017. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Fatal_3rror_ ***** válasza:
79%

Én nem támogatom a "mindent ingyen" dolgot, tekintve hogy semmi nincs ingyen.


Egy normális tömésnél már maga az anyagár is több ezer forint. Egy pótlásnál meg főleg. Hát még a pótlás.

2017. febr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 szántóvető ***** válasza:
18%
mindenkinek normális a fogazata te gyagya.nem mosnak az emberek fogat,nulla a szájhigiénia.nem tudod másra elverni a keményen dolgozó emberek adóforintját?
2017. febr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Az ingyen alatt arra gondolok,amit fedez a tb járulék.


Másra is lehetne mondani ezt.

Pl ne műtsenek meg valakit,mert egy műtét ára több millió Ft.

Az állami egészségügy lényege a szolidaritás.

2017. febr. 15. 20:03
 17/31 A kérdező kommentje:

"Hát ha találsz olyan fogorvost, aki ingyen dolgozik...

"


A tb-s fogorvos az államtól kapja a pénzt,így nem ingyen dolgozik,hanem az adófizetők pénzéből kapja a fizetését.


Ha nem elég neki a fizetése,nyisson magánrendelőt azoknak,akiknek van pénze félévente fogfehérítésre menni,vagy azoknak akik képesek megfizetni,hogy minden egyes foguk porcelánból legyen.


A lehető legolcsóbb megoldás viszont tb által legyen elérhető mindenkinek.

2017. febr. 15. 20:06
 18/31 Szimeon ***** válasza:
100%

Véleményem szerint, a lakosság rossz fogászati állapotához némileg a fogorvosok is hozzájárulnak. Saját magamon tapasztaltam, hogy egyik-másik olyan fogat is be kíván tömni, amelyiknek semmi baja sincs. Amit pedig betömnek, az már nem az igazi, az már elindul a romlás útján. Nem beszélve arról, hogy a tömés sem sikerül mindig megfelelően.

Voltam egy fogorvosnál: vagy tíz lyukas fogat talált. Elmentem egy másikhoz, szerinte csupán egy volt, amivel kellett valamit csinálni. Azért az elgondolkodtató, hogy a maradék 9 egészséges fogat az első kolléga simán megfúrta volna.

2017. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
nem.
2017. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
31%
A jelenlegi "ingyenes" állami egészségügyet sem támogatom, privatizálni kellene.
2017. febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!