Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy Magyarorszá...

Támogatnátok, hogy Magyarország mini Amerika legyen bizonyos szempontokból?

Figyelt kérdés

Nekem vannak kint rokonok,sokszor nyaraltam náluk.

Sokkal szimpatikusabb,szabadabbnak tartom az ott életet, mint Európában.

Hollandiában dolgoztam is, de egyszerűen annyira idegen tőlem, sohasem tudtam magam otthon érezni.


Ellenben az USA-ban bármikor eltudnám képzelni az életemet.



-Amerikaiaknál nagyon magasak a fizetések, az adók viszont alacsonyak, nem érzed, hogy megfojt az állam.Bizony jobban lehet keresni, mint Németországban vagy Ausztriában.

-Szabad fegyvertartás, sok hátránya van, de az előnyök kompenzálják a hátrányokat.

-Közlekedési kultúra.Szinte minden külvárosi/kertvárosi/"vidéki" autóval megy.Keresztanyámék házánál konkrétan 3db van.Keresztapám akart egy negyedik hobbiautót is,de otthon hallani sem akartak róla,mert sok helyet foglalna.És ott megtudod fizetni, nem gond fenntartani a 8 hengeres, 5,5 méter hosszú terepjárót,sőt akár több olyat sem.

-Igényesség,tisztálkodás.Az európaiak úgy általában nem szeretnek annyira fürdeni.A magyarok még hagyján, na de a hollandok, meg a franciák 3-4 naponta fürdenek és még ők voltak meglepődve,hogy én mindennap, szerintük az vízpazarlás és tönkreteszi a bőrt.

Egy amerikai ezzel szemben sokkal igényesebb, sokan napi 2x is megfürdenek.



2017. febr. 16. 16:40
1 2
 11/17 hollófernyiges ***** válasza:
83%

"Bizony jobban lehet keresni, mint Németországban vagy Ausztriában."


Ez így van. A meglepi akkor jön, amikor megbetegszel vagy egyetemre küldöd a gyerekedet. Európában ezek ingyenesek, USÁban nem egy család rokkant már bele valamelyikbe.

2017. febr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem igazán, én beérném egy normális Magyarországgal is.
2017. febr. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%

"Amerikaiaknál nagyon magasak a fizetések, az adók viszont alacsonyak, nem érzed, hogy megfojt az állam."


És emiatt a szociális háló olyan gyér és gyenge, hogy szinte nem is létezik. Ott nincs segély. Ha nem dolgozol, éhen döglesz. Pont. Emiatt (is) van iszonyat sok hajléktalan és bűnöző. Az egyetemek is egytől-egyig fizetősek és baromi drága a tandíj az ottani fizetésekhez képest.

A legjobb példa a sz@r szociális hálóra mégis az amerikai egészségügy. Modern és új műszerek, tiszta, szép, új kórházak, profi orvosok. Cserébe viszont szó szerint az egész vagyonod rámegy, ha kórházba kerülsz, mivel az emberek döntő többségének nincs biztosítása, és horror ára van az egészségügynek! A társadalombiztosítás sokak számára ismeretlen fogalom, de akiknek van, azok se mennek vele sokra. Ugyanis ha az országban (tehát nem pont a te városodban) baleset ér, akkor simán megtehetik az orvosok, hogy nem látnak el, mert a biztosításodnak nincs szerződése az adott kórházzal.



"Közlekedési kultúra.Szinte minden külvárosi/kertvárosi/"vidéki" autóval megy."


Emiatt az USA-ban konkrétan nem létezik a tömegközlekedés, vagy max csak a nagyvárosokban. Vidéken baromi nehéz és időigényes emiatt busszal vagy vonattal elmenni valahová, legtöbben inkább a belföldi repülőjáratokat választják, ami nem éppen olcsó. Ha nincs autód, és egy hosszabb távot kéne megtenned, akkor szó szerint sz@rban vagy, mert a tömegközlekedés hiánya miatt az adott út busszal vagy vonattal kb 5-ször annyi időbe telik.


"Szabad fegyvertartás, sok hátránya van, de az előnyök kompenzálják a hátrányokat."


Nem kompenzálják. Az USA-ban a rendőröknek konkrétan meg van engedve, hogy ha gyanús dolgot csinál az illető (pl úgy tűnik, mintha a fegyveréért nyúlna), akkor őt a rendőr minden következmény nélkül, önvédelem címén lelőheti. A fegyvertartás lazasága miatt van az USA-ban sok olyan eset, hogy valaki az iskolában elkezd lövöldözni, és így tovább. Így is elég probléma van ezzel, a magyar mentalitásba (pláne a c. típusú állampolgároknál) ez már nem férne bele, és nem lenne jó vége.


"Igényesség,tisztálkodás."


A mindennapi fürdés (pláne, ha nem csak 1-ről van szó), nem egészséges. És milyen igényesség? Amerikában szó szerint zsírpacnikat látni mindenhol, még a gyerekek és a háziállatok jó része is túlsúlyos a rengeteg igénytelen és sz@r kaja miatt. Az USA-ban a ketchup például hivatalosan zöldségnek számít (ha nem hiszed, nézz utána), emiatt az iskolák nyugodtan adhatják ezt a gyerekeknek akármihez.



Szóval az USA egyáltalán nem olyan tökéletes hely. Vannak ugyan előnyök is, de a hátrányok még nagyobbak sokszor.

2017. febr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Amerikaiaknál nagyon magasak a fizetések, az adók viszont alacsonyak, nem érzed, hogy megfojt az állam.Bizony jobban lehet keresni, mint Németországban vagy Ausztriában."


Ez mind szép és jó, viszont az egészségügy meg a felsőoktatás olyan kib szottul drága, hogy egy átlag családot simán padlóra küld anyagilag egy nehezebb vagy súlyosabb betegség, vagy ha a gyerek tovább akar tanulni egyetemen.

2017. febr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
46%

A magas fizetés az ok, annak nincs hátránya :D

A szabad fegyvertartást hogy kompenzálhatja más? Azt hogy sokat keresel az kompenzálja azt hogy fegyfervet foghat rád valaki?

közlekedés: nálunk sok embernek nincs autója vagy még jogsija sem. Ha itt is mindenki vezetne akkor sok utat kellene építeni és sok parkolóházat mert 3szoros forgalommal lehetne számolni. Szerintem a mostani is bőven elég. Kérdezd meg a keresztanyád hogy hány autót vett cashért. Tuti hogy lízingelik mindet mert az amerikaiak nem gyűjtögetnek hanem kihozzák a kocsit a szalonból és fizetik a részletet. Autóbiztosítás drága, átlagban 80-100 dollár/hó. Nálunk egész évre kifizetem ennyi pénzből.

A szociális háló rossz USA-ban. Segély nincs, gyes nincs(vagyis ha jó a munkahelyed akkor ad támogatást de amúgy az államtól nem kapsz). Az orvosi ellátás nagyon drága, még biztosítással is fizetős mert a biztosító csak egy bizonyos részt fizet. Fogászatra külön biztosítás kell.


Ezzel nem azt mondom hogy USA rossz de van pro és kontra dolog is. Nekem személy szerint bejön de azért írtam amit írtam hogy ne gondold azt hogy mindenben jobb mint EU.

2017. febr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
44%

Egyáltalán nem.


Amiket fölhoztál, azokat mások már kivesézték.


Hadd tegyem hozzá, hogy mi van az őslakosokkal? Mi van azzal, hogy jólétet más orszőgokból ingyen elcsábított emberekkel érik el.

Vagy hogy sem Mo-ról, sem Európából szerintem nem hiányzanak az olyan szervezetek, mint a legális Boys to men pedofilok.


És ez még nem minden.

2017. febr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj kérdező, hogy te ezeknek mind csak a jó oldalát nézed. Viszont mindennek ára van!

Az USA-ban nem sokra mennek az emberek a szuper és magas fizetésekkel, ha az egészségügyről vagy taníttatásról van szó. Vannak ismerőseim Amerikában, akik télen kb imádkoznak, hogy ne történjen baleset (pl lábtörés a jégen való elcsúszás miatt), vagy járvány/betegség, mert a gatyájukat az orvosra, kórházra fogják kifizetni, és simán tönkremehetnek anyagilag. És ők egy teljesen átlagos család, átlagos jövedelemből, ahol anyuka is, meg apuka is dolgozik.

Európában az emberek többségének van társadalombiztosítása, sőt, a munkáltatónak kötelessége kifizetni és biztosíttatni a dolgozót. Ha beteg vagy, elmész simán az orvoshoz, aki ellát, és kapsz receptet, mindezt ingyen. A kórházi árak sincsenek annyira elszállva.

Ezzel ellentétben az USA-ban még akkor is fizetned kell, ha biztosítva vagy, ugyanis a biztosító ott csak egy részét fedezi az egész költségnek. Ráadásul még olyan "szabályok" is vannak, hogy ha valaki balesetet szenved az út szélén, akkor te a mentők hívásán kívül semmit nem tehetsz, mert ha hozzányúlsz, beperelnek a fenébe, és ez nem vicc!


A másik meg a taníttatás. Az összes egyetem tandíjas, melynek az összege még az ottani fizetésekhez képest is nevetségesen drága. Hogy egy példát mondjak: a legtöbb egyetemen a tandíj 50 EZER dollár körül van félévente, az átlag kereset Amerikában pedig 4 ezer dollár körül van. Vannak persze olcsóbb egyetemek is, de nem az az átlag. Ha azt akarod, hogy a gyereked egyetemet végezhessen, akkor gyakorlatilag a születésétől kezdve elég szorosra kell húznod a nadrágszíjat és annyit spórolni, amennyit lehet, és ezt mind 2 keresetből, mert egyedül de ezt a büdös életben nem fogod tudni kigazdálkodni. Emiatt az országban nagyon kevés a képzett diplomás, és pont emiatt van az, hogy képzett, diplomás szakemberekből állandóan "importra" szorulnak. Emiatt lett sok tudós az USA-ban híres és elismert, mert ott kismillió támogatást kaptak, mert nem volt elég szakember. Ehhez képest Európában a legtöbb embernek ingyenes a felsőoktatás, vagy pedig a tandíjak kifizethető(bb)ek.


Kell a francnak ilyen rendszer, én jobbnak tartanék a jelenlegi rendszerrel egy fejlettebb és élhetőbb Magyarországot, normálisabb fizetésekkel.


A tömegközlekedés az USA-ban meg olyan "szuper", hogy szinte nem is létezik. Távolsági buszokkal kínszenvedés

utazni, vonat alig jár, mert az amerikaiak többsége még a WC-re is autóval megy. Sokan inkább autót bérelnek, és azzal mennek az országban ide-oda, minthogy buszozzanak, vagy vonatozzanak.

2017. febr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!