Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az olimpia budapesti ügy,...

Ha az olimpia budapesti ügy, ők szavaznak róla (ha lesz szavazás), lehetne úgy hogy ők is fizessék ki?

Figyelt kérdés
Valahogy fura ez nekem. Értem én, hogy Budapest lenne a legfontosabb helyszín, de gondolom nem csak az ott lakók, hanem az egész ország adó forintjai bele lennének téve.

2017. febr. 17. 12:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Ha a budapestiek tiltakoznak az olimpia ellen, akkor miért nem ők fizetik ki?

U wot m8?

2017. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok budapesti, szóval nincs beleszólásom. Azt azért látom, hogy magának Budapestnek nincs pénze olimpiára.


Nem hogy olimpiára, napi működésre se.


Ha a kormány dotálja, ha hitelt vesznek fel aztán később vállalja át a kormány, előbb utóbb benne lesz az egész ország pénze.


Azt gondolom kizárhatjuk, hogy minden budapesti ember megtáltosodik és 10x annyit fog dolgozni, keresni és még az 10x -es mennyiséget be is csengetik adóban.

2017. febr. 17. 13:07
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell ezt érteni. Szeretni és tisztelni kell Orbán Urat, ez a lényeg.
2017. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

"Nem hogy olimpiára, napi működésre se."


Erre tudod azt szokás mondani, hogy ha Budapestnél maradna a GDP amit megtermel a vidék szépen éhendöglene, jelenleg a főváros adja a GDP 2/3-ad részét, ha nem kéne szétosztani egy átlag pesti sokkal gazdagabb egy vidéki meg sokkal szegényebb lenne.

2017. febr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%
Megjegyzem, a Budapesten megtermelt GDP egy részét valójában vidéken termelik, csak épp Budapesten van bejegyezve az ominózus cég. Persze van erre példa fordított felállásban is.
2017. febr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Budapesten termelt GDP... értem.


Az autópályák a határokig akkor nem a vidéken mennek keresztül. Nem ott szennyezi a levegőt az összes kamion ami eljut Budapestig. A gáz is úgy repül oda a városközpontban a vidék érintése nélkül és a szennyvíz is maradjon ott a városban. Az atomerőmű se a fővárosban van (sőt, micsoda pofátlanság az újat se oda tervezik építeni?!), nyilván ezek jó helyen vannak vidéken.


Nem beszélve arról, hogy a GDP nem ehető.


Hagyjuk már ezt a marhaságot, mert ennyi erővel Győr is azt mondhatná, vagy az egész Győr-Moson-Sopron megye, hogy szevasztok mi külön ország leszünk, mert itt arányosan mennyi GDP -t megtermelünk és akkor az a miénk, másnak semmi köze hozzá. Én pont itt élek, mégis egyben látom az országot és mégsem mondom, hogy minden előny maradjon a miénk és minden hátrány meg legyen Borsodban.

2017. febr. 17. 14:20
 7/19 A kérdező kommentje:

Külön vicc, hogy a vidék döglene éhen :))) Itt mindig lesz kaja, meg tüzelő :) Inkább fordítva gondolnám, mert szó szerint a vidék látja el élelemmel a fővárost.


Elég csak elzárni a gázcsapot és hamar megfordul a kocka...

2017. febr. 17. 14:21
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
No látod, kérdező, ezért van Budapesten a népszavazás. Túl sok olyan gyökér van, aki csak azért is mellette szavazna, hogy kicsesszen velünk. Jobb ez így. Mi szavazunk, mert mi nem utáljuk Budapestet.
2017. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem utálom én se Budapestet, inkább szeretem, csak nem fura?


A határon túl élők szavazhatnak milyen kormány legyen, de aztán ami adókat kivet azt az itt lakóknak kell kifizetni, nem a határon túliaknak szóval más zsebére megy mire voksolnak.


Itt meg mindenki zsebére megy, mégis csak a lakosság egy része döntheti el.


Ami azt illeti most olvasgatom a fideszes nyilatkozatot nem lesz itt népszavazás, inkább visszavonják a pályázatot, mert nem akarnának egy ellenzéki mozgósítást.


Azt gondolom ha meglesz az aláírás szám akkor írják már ki azt a népszavazást, derüljön ki mit akarnak az emberek és legyen úgy.

2017. febr. 17. 14:38
 10/19 anonim ***** válasza:
21%

'Nem kell ezt érteni. Szeretni és tisztelni kell Orbán Urat, ez a lényeg.'


Mégis mit kéne szeretni és tisztelni a Führeren?

2017. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!