Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Sportolók, olimpikonok,...

Sportolók, olimpikonok, sportszervezők, edzők! Nektek mi a véleményetek erről az olimpia dologról?

Figyelt kérdés
Direkt nem a politika topic-ba irtam mert az olyan emberek véleményére vagyok kiváncsi akik valamilyen szinten közük van a sporthoz és nem egy politikailag túlfűtött vitát akarok. Mi a véleményetek erről a Budapesti olimpia dologról?

2017. febr. 8. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A válaszok itt is érinteni fogják a politikát...

Szerintem is ez erősen gazdasági kérdés. Felelőtlenségnek találom, hogy egy ilyen relatíve kicsi ország, mint a miénk Olimpiát rendezzen. Hatalmas pénzeket kell megmozgatni, ami még egy olyan nagy gazdaságot is, mint a görög a padlóra küldött. Nem véletlen, hogy Párizs és LA a másik két alternatíva. Bár Budapest maga, elég fejlett lenne illetve lehetne egy ilyen nagyméretű esemény megrendezéséhez és befogadásához, de maga az ország az koránt sem.

Persze nagy élmény lenne itthon szurkolni élőben, nagy élmény lenne a sportolók számára itthon megmérettetni, de mi jönne azután? Egy bődületes nagy recesszió és mondanák, hogy valamit valamiért... Felelőtlenségnek tartom. Ez nem egy sima foci vb, amihez kell néhány stadiont építeni és kb kész is. Ez sokkalta több annál.

És most jön a politika és a sztereotípia része. Orbán. Mindenki tudja honnan jött és az, hogy hogy néz ki, meg hogy milyen ember(nek akar látszódni). Kézenfekvő, hogy eszébe jutott az Olimpia szervezése és az is, hogy miért. Szerintem erősen nem a sport szeretete vagy a politikai érdekei pumpálták fel a lelkesedését. Sokkal inkább a származása. Ugye láttunk már csili-vili palotákat és tudjuk kiké, és azt is hogy miért.

2017. febr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 veterán vas ***** válasza:

Szerintem az ország nincs abban a helyzetben, hogy egy ilyen méretű rendezvényt -a kívánt szinten- le tudjon bonyolítani. Ez még a tőlünk sokkal jobb anyagi kondíciókkal bíró nagy nemzeteknek is hatalmas kihívást jelent.

Annyi minden más -a hétköznapi megmaradásunkhoz szükséges- problémát kellene előbb orvosolni..... :/

2017. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelül olyan, mintha egy szakmunkás venne hitelre egy X6-os BMW-t. Jól néz ki, viszont az élete rámegy és belenyomorodik az adósságba. Remélem érted a hasonlatot.
2017. febr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!