Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bizonyos politikai személyek...

Bizonyos politikai személyek miért lopnak, bűnöznek?

Figyelt kérdés
Az ország vezetői elitjébe tartoznak, befolyásuk van az ország és az emberek életére. Mégis, inkább rontanak a helyzeten, ahelyett, hogy saját hatalmukat, tudásukat, és korábbi sérelmeiket arra fordítanák, hogy javítsanak az ország helyzetén. Egyáltalán mitől lettek ilyenek? Mikor váltak ilyenné? Ha alapból milliós fizetése van a többségüknek, akkor hogyan képesek lopni? Mindenük megvan, nem szorulnának rá a lopásra! Akkor mégis mi játszódik le a fejükben, ami miatt lopnak? Miért váltak ilyenné? Ennyire utálják az embereket? Embergyűlölők? Vagy valamilyen komplexusuk van, és élvezik, ha szenvednek az emberek? Nem pont a kormánypártiakra gondolok. Úgy összességében. Úgy összességében a politikusokra általában, főleg Magyarországon. Felnőtt emberek! A többségük 40 év fölött van! Van családjuk, némelyik több gyereknek is a szülője. Hogy lehetnek mégis ennyire érzéketlenek és gonoszak?
2017. febr. 19. 17:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#8: Azt nem is mondtam, hogy ez bármi alól mentesít. Csak azt, hogy nagyjából olyan az ország vezetése, mint az ország. Az emberek többsége, ugyanazt csinálja kicsiben, mint a politikusok nagyban. Mindenki, lehetőségeihez mérten.
2017. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szomorúan olvasom a válaszokat. Szomorú, hogy ilyenek az emberek. Én egyáltalán nem lennék ilyen. Én akkor sem lopnék, ha a többiek lopnak. Nyilván azért, mert érzem a súlyát ennek a bűnnek. És ha politikus lennék próbálnám érzékeltetni, megértetni másokkal, hogyan érezzék át ezt ők is. De mondjuk az emberek többsége azért tudja is, hogy milyen rossz, ha lopnak tőle. Borzasztó rossz érzés lopni, sosem lopnék olyantól, akit szeretek, vagy aki rendes, és akinek nem akarok ártani. Szerintem ezzel a politikusok is így vannak. Ezért nem lopnak saját családtagjaiktól és barátaiktól.
2017. febr. 20. 01:18
 13/14 anonim ***** válasza:

"Ezért nem lopnak saját családtagjaiktól és barátaiktól.

"


Ebben nem volnék olyan biztos.

2017. febr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"Ez egy pszichológiai jelenség. Minél több pénzed van, annál kevésbé boldogít, annál elégedetlenebb vagy, annál többet akarsz harácsolni. Emiatt egy darabig elégedett leszel, de aztán megint hiányérzeted támad. Honnan lehetne még elvenni?!

Akárki kerül oda, mindeni ilyen lesz előbb-utóbb, ez mindenkit bedarál."


Ez nem igaz. Akinek tényleg az a célja, hogy változtasson az ország állapotán, annak nem elsődleges célja, hogy meggazdagodhasson. Én pl. ekkora pénzekkel nem is tudnék mit kezdeni. Szerintem hobbiszerűen felkeresnék menhelyeket, vagy olyan iskolákat, szociális intézményeket, ahol iszonyat fontos lenne újítani, modernizálni, és oda küldenék akár több száz millió forintot. Nem boldogít a pénz. Hát akkor miért ne szabaduljak meg a feleslegtől? Az viszont boldogítana, ha jobb lenne az országnak, az embereknek. Tartson hülyének az, aki akar, de én a megfelelő helyekre eladományoznám a pénzem (ahol az intézményvezetők nem lopják be, és nem költik hülyeségre). Ha pedig a közpénzeket is el tudnám osztani, akkor tényleg oda összpontosítanám ahol a legszükségesebb javítani a helyzeten. Milyen kár, hogy mégis engem néznek hülyének... Szegény hülye nem lopná be a közpénzt... És akkor ilyen gondolkodás mellett ti hogyan vártok bármilyen változást? Nem is értem miért szidjátok a politikusokat, ha ugyan úgy gondolkoztok mint ők... Hülye, aki nem lop a közpénzből ha teheti, ez a véleményetek. EZ, tehát egyetértetek a politikusok cselekedeteivel, normálisak tartjátok, mégis szidjátok őket. Na, ezért nincs változás! Mert aki "divatból" szidja őket, de valójában egyetért velük abban, hogy lopjanak (vagy legalábbis ő is lopna), akkor azok nem is fognak tudni változást előidézni!

2017. febr. 20. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!