Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha miniszterelnök lennél,...

Ha miniszterelnök lennél, teret engednél a politikusbűnözésnek, vagy célod lenne felszámolni azt?

Figyelt kérdés
Pl. te vagy a miniszterelnöke az országnak. Egy olyan kormány élén állsz, akik hallgatnak rád. Viszonylag sikeresen irányítgatod az országodat. De vajon lopnál-e, ha lenne rá lehetőséged? Vajon TE megtennéd-e azokat a bűncselekményeket, amik miatt szidod a politikusokat?
2017. febr. 20. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Honnan tudjam?

Természetesen ha most kérdezed meg tőlem a válasz nem. De akkor honnan tudjam? Kérdezd akkor ha az leszek.


Egyébként kétlem. Én nem a pénzért csinálnám.

De használd inkább a korrupció szót, mert ilyen hogy politikusbűnözés ilyen szó nincs szerintem.


Felszámolni úgysem lehet, ahol fát vágnak ott hulla forgács. De ellen lenni lehet, pl kirakod a kormányból aki belekeveredik valamibe, teret adsz annak hogy kivizsgálhassák.

2017. febr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"Honnan tudjam?"


Ha nem tudod, akkor kérlek ne válaszolj.


"Természetesen ha most kérdezed meg tőlem a válasz nem. De akkor honnan tudjam? Kérdezd akkor ha az leszek."


Rendben, majd szólj ha az leszel.

2017. febr. 20. 18:08
 3/14 A kérdező kommentje:

"Egyébként kétlem. Én nem a pénzért csinálnám."


Na, ennek örülök.

2017. febr. 20. 18:09
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

Ha abba a pozícióba kerülnék, nem hogy nem lopnák hanem elkezdeném újraéleszteni az igazságos Mátyás országát. Persze egyből sokan köpködnének rám. És ez tapasztalat, vagyis például a sorkatonaságnál én voltam a legjobb rajparancsnok, akivel minden sorállományú maximálisan elégedett volt. Csak az volt a baj hogy a hivatásos állomány között mindig akadt olyan aki még nem jött le a fáról. Ezért majdnem szétszedtek engem amiért jobban merészeltem végezni a munkát mint ők.

Vagyis ha az országot valaki jól akarja vezetni, akkor annak azt is kell csinálnia mint például Kádár Jánosnak, hogy az ellenségeit pokolra küldi ahova valók.

2017. febr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
egy orszában birkák és farkasok élnek, ha a birkák élére akarsz állni a farkasok széttépnek, ha a farkasokéra akkor nincs mitől tartanod ha mégis a farkasok megvédenek, melyiket választod???
2017. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A te általad említett szituáció esetén a farkasok élére állnék. De a te általad említett szituáció nem illik rá a magyar politikára. Én kérdeztem, hogy lopnál-e, ha miniszterelnök lennél. Te pedig egy olyan kérdéssel választál erre, aminek semmi köze a jelenlegi politikához. Valószínűleg azt akarod ezzel érzékeltetni, hogy te is lopnál, mert egy hülye birka az, aki nem lop ha megteheti. Igen, köszönöm szépen, akkor még egy kérdés. Miért szidod a politikusokat egy olyan dolog miatt, amit te is megtennél, ha politikus lennél? Sőt, hülyének is néznéd azt, aki nem teszi? Szerencsére vannak emberek az országban, akik nem úgy gondolkodnak mint te. Én azt mondom, hogy legyél egy tisztességes farkas. És akkor a farkasoknak sem kell bevédeniük, és a birkák sem akarnak megtámadni.
2017. febr. 20. 18:32
 7/14 anonim ***** válasza:

Természetesen igyekeznék maradéktalanul felszámolni a korrupciót/politikusbûnözést.

Persze most a fejemhez vághatja valaki, hogy "persze, abban a helyzetben te is lopnál, te is engednél a haveroknak, te is korrupt lennél", de ez nem így van, ismerem magamat, és egészen biztos vagyok benne, hogy egy forintot se lopnék és nem is tûrném senkitôl.

Aki meg úgy gondolja, hogy természetes(nek kell lennie), hogy egy parlamenti politikus a pozíciójával visszaélve meglopja a saját hazáját, ahelyett, hogy azt tenné, ami a dolga (szolgálni a hazája érdekeit), az nagyon mélyen nézzen magába.

2017. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A szocializmusnak volt egyik jellemzője hogy senki sem lehetett korrupt, mert bárkit feljelenthettek és a hatalommal került volna szembe. Egy átalgos példa volt nemrég a tévében. Három elvtárs versengett azon hogy az államosított kastélyból ki lopja el a drága festményt. Az egyiknek sikerült is, mire a másik kettő feljelentette. Na így szűnne meg ma is a korrupció. Hogy aki korrupt, azt az összes többi feljelenti. De ma nem ez történik hanem épp ellenkezőleg, haveri kapitalizmus van, vagyis szervezett bűnözés. És az említett birkák sem jelentgetik a farkasokat:

"Az egyetlen amire a gonosznak szüksége van hogy győzelmet arasson az az, ha a jók nem tesznek semmit ellene."

Edmund Burke (1729-97)

2017. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberek egy jelentős része most is ha tud akkor lop csak amit ő csinál azt nem szereti így hívni. Ha olyan pozícióba lenne, hogy ezt meg tudná úgy csinálni, hogy még felelősségre se lehessen vonni érte akkor még inkább csinálnák.


Elfelejtett számlák, zsebbe kapott fizetések, adás vételi szerződéseknél az állam felé kisebb összeget mondanak és estig lehetne sorolni az olyan kisebb stikliket amit az átlagember is megcsinál ha van rá lehetősége.

2017. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha miniszterelnök lennék se lenne lehetőségem beleszólni a többi politiku bűnözésébe 😃
2017. febr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!