Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Botkának vagy Vonának van...

Botkának vagy Vonának van nagyobb esélye leváltani Orbánt?

Figyelt kérdés

2017. febr. 23. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Egyelőre úgy tűnik, hogy Botkának.
2017. febr. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Egyiknek sem.

Vona eladta a pártját és feladta az elveit.

Az LMP külön indul, a PM kiszállt az előválasztásból, a DK-val és GyF-cel Botka nem közösködik és úgy tudom GYF maradt a DK elnöke, tehát nem lesz összefogás, csak megint összef@sás.

Zorbánbarátunk meg kér egy kávét...

Ennyit a nagy megélhetési, semmiben egyet nem értő ellenzékről.....

2017. febr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

#2


Jó, hogy mondod, legalább iszok én is egy kafét.

2017. febr. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében egyiknek sem.
2017. febr. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha szigorúan a személyek népszerűségét nézzük,akkor Botkának lenne esélye,mert sok bizonytalannak szimpatikus,viszont ott van mögöttük egy egész párt.

A Fidesz bebiztosította magának a stabil szavazóbázisát,abba most ne menjünk bele,hogy ezt hogy sikerült és ezeknek az embereknek a többsége milyen,a lényeg,hogy ők biztosan mozgósíthatók.

A másik oldalon viszont teljes a káosz.

Hiába van sok baloldali beállítottságú ember,vagy csak olyan,aki kormányváltást akar,ha egyszerűen nem tud kire szavazni.

Pl én még arra is hajlandó lennék,hogy egy Botka által vezetett MSZP-re szavazzak,de így,hogy Gyurcsánnyal csinálnak összefoglalást kizárt,nem hiányzik ő vissza.

A kis pártok meg kicsik,vidéken sokan a létezésükről se nagyon tudnak,hiába szavazol rájuk van egy üvegplafon,amit nem tudnak túllépni.

Talán ha a Momentum addig összekapja magát akkor rájuk lehetne szavazni...

A jobbik meg nyilván egy szűk rétegnek szól,és személy szerint én nem akarnám,hogy egy Jobbik győzelemmel a sok náci,holokauszttagadó,rasszista előbújjon és elkezdjen bőrszín,vallás vagy szimplán elég magyar vagy-e alapon emberekre vadászni.

2017. febr. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy rendszert és azt képviselő vezérét egy ember nem tudja leváltani. Azt egy másik tömeg tudja leváltani. Ilyent én nem látok. E két ember tehet, amit akar, annyian nem állnak mögéjük, hogy az tömeget jelentsen.
2017. febr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
Örülhetnek ha egyàltalàn a Parlamentbe bejutnak
2017. febr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Botka beszédéig azt gondoltam egyiknek sem. Most is azt gondolom hogy a nyerésen nincs sok esély de megtépázza a 2-3-ot. Egyértelmű okok miatt máshol írtam róla.



Vona elvesztette a háborút. Nem volt nehéz mert már akkor amikor elkezdte. Szélsőséges, vállaltan rasszista szervezetek , és cigányozó, zsidózó, radikalis párt vezére ként insult harcba. A helyzet az hogy aki ilyenbe kezd az oksi, lehet népszerűbb mint sokak de nyerni sosem fog. Mert a nagyhányad erre még mindig nem kiváncsi. Egyébként politikájuk merőben hasonlítana a Fideszhez. Akkor miért váltanák le erre a Fideszt?


Plusz, most hiába van ez az arculat váltás ami valóban egy normális gesztus, és olyan szándék amit életemben először nem köpök annyira le Vonától, de már késő. Ez olyan mintha Hungaristából átmenne Gömbösbe. Enyhébb de hagyjuk... Majd utánna gondolom Bethlenbe ami még elmegy de kérem mint mondtam késő.

Tehát ahogy kezdtem Vona elvesztette a háborút.


Botka már másk helyzet.

Én azt gondolom hogy ma magyarországon is és úgy a világ sok pontján politikai vízió kell, néhány helyen gyökeres változás.

Ezt az egyesült államokban Bernie Sanders sokkal inkább jelentette volna mint Hillary Clinton. Miért? Mert ő rendelkezett vízióval, jövőképpel, az _újbaloldal_ zászlaja alatt.

Én is ebben látom. Ma újbaloldalra van szükség minden értelemben magyarországon.

Azt a baloldalt hivatott leváltani illetve felszámolni ami "lejárt". Mert nem jól képviselte az emberek érdekeit. Az újbaloldal eszköze nem kommunizmus, hanem megszelidíthető kapitalizmus.

Botka László az egyetlen baloldali politikus aki ezt értelmesen felfogja és támogatja. Aki ezt képes kimondani, és kész ez alapján olyan víziót alkotni. Felszámolni az Orbán rezsimet de azt se visszahozni ami előtte volt. Új világ. KÉSZ! ENNYI! Képtelen egy árva félreértett szerencsétlen mszp-s ezt mondani. Mert ezt a többi nem is érti, kevesek ehhez.

Már most több jövőképet rakott elénk mint annak idején Mesterházy.

Nem az a víziója hogy Orbán takarodj. Újbaloldalt hirdetett.

Nem véletlen maradt ő Szeged polgármestere Fideszes többségben.

Mert az MSZP mint szociáldemokrata párt , se Medgyessy se Gyurcsány kormány alatt, se most nem képviselt szociáldemokráciát. Mert nem is tudják, nem is értik mi az a szociáldemokrácia. Ezek semilyen baloldaliságot nem képviseltek. Kivéve egy: Botka László.

Tehát a Bokta most nem Gyurcsánnyal akar lenni, és ezt is jelenti felszamolni a múltbeli balos dolgokat.

Ezekkel mivel friss is viszonylag legalább is ezen a porondon, esélyesebbé vált mi t Vona. Ha a győzelemre nem de százszor jobb eredményre mint 2014-ben az biztos.

2017. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban, hogy Botkának van nagyobb esélye, ha nem is a győzelemre, de a második helyre.
2017. febr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

miért kéne?Megvéd a migroktol,beint az eu nak,segiti a vidéket,érti érzi a nép nyelvét,és menatltását.

Akkor mreb minek mást?

megvédjük,ott állunk mellette mögötte de ha kell/lásd Török puccs/ akkor védöleg elötte is.

Ugy pár millioan.

2017. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!