Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar miért nem toleránsabb...

A magyar miért nem toleránsabb nép?

Figyelt kérdés

Legalább egymással szemben lehetnének elfogadóbbak, de nem, még a másik magyarba is ott kötnek bele, ahol csak tudnak.

Ezt soha nem fogom megérteni. A hivatalokban is úgy viselkednek az emberrel, mintha szívességet tennének nekem azzal, hogy elvégzik a munkájukat, én meg egy darab fekália lennék, aki éppen az útjukba került. A metrón ülve úgy néznek egymásra, mintha bármelyik másodpercben megtámadnák a másikat. A buszmegállóban múltkor belém kötött egy öregasszony, hogy nekem miért van ilyen hajam, ez mire jó így? Alul fel van nyírva, a tetején hosszabb és ez bökte a csőrét. Megkérdeztem tőle, hogy mi a gond vele, erre mondta. Először köpni-nyelni nem tudtam, aztán annyit sikerült kiböknöm, hogy azért ilyen, mert nekem ez tetszett és ilyenre nyírattam. Erre mondta, hogy úgy sokkal jobb lenne, ha a tetejét is lenyíratnám rövidre, ahogy lent van. Erre már nem tudtam mit mondani, csak annyit, hogy jó, majd akkor olyanra nyíratom, mert magának az tetszik, aztán odébb mentem. De most komolyan, neki ismeretlenként mi köze van ahhoz, hogy nekem milyen a hajam? Sőt, ha nem egy ismeretlen öregasszony lett volna, hanem a nagyanyám, akkor is mi joga van neki ahhoz, hogy megmondja, hogy nekem milyen a hajam 24 évesen? Ha mohazöldre akarom festetni a hajamat, akkor mohazöldre festetem, nem? Jó, persze nem akarom, de mit pofázik bele más, amikor egy szabad társadalomban élünk elvileg?

A másik, hogy tegnap volt családi összejövetel és nagynénémék is ott ültek az asztalnál, én meg szénhidrátszegény diétán vagyok az edzésem miatt és sok húst és salátát ettem. Nagynéném férje nem látta a húst vagy nem tudom, de belém kötött, hogy én miért eszek olyan sok zöldséget, csak nem vegetáriánus akarok lenni? Mondtam neki, hogy nem, csak diétázom, erre elkerekedett, nagy szemekkel azt mondja nekem, hogy az nem jó, mert a férfiak nem szoktak fogyókúrázni, azt a nők szokták. Mondom neki, hogy de muszáj, mert nyárra formába akarok kerülni a strandon, hogy ne legyek annyira zsíros. Erre ilyet szól, hogy ez a beszéd. Ő már azt hitte, hogy homokos lettem, mert már rég volt barátnőm, most meg ez a sok zöldség, amit itt az orra előtt eszek és a fogyókúra. Nahát, mik vannak! Erre már tényleg nem tudtam mit mondani, csak hallgattam.


Én nem tudom, hogy mi van itt az emberekkel, de olyan, mintha én egy teljesen más világban élnék, mint ők. Szerintem sokkal jobb hely lehetne az ország, ha kevesebb lenne benne a frusztrált, agresszív, kötekedő ember. De ezeknek most tényleg nincs jobb dolguk, csak a másikat abajgatni a szemöldöke miatt, meg hogy hogyan vesz levegőt? Nem értem, én mindig el tudom magam foglalni, de ezek? Érdekes nekem ez a mentalitás, hogy búza vagyok, ha izmosabb akarok lenni és ehhez hasonlók...



2017. febr. 26. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Egyetlen szó: frusztráció.

Általános jelenség itt, Közép-Kelet-Európában.

2017. febr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1


De miért akarja megmondani mindegyik a másiknak, hogy hogyan éljen?

2017. febr. 26. 14:48
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem tényleg meleg vagy.
2017. febr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Igen,ez tömeges jelenség.

Az meg,hogy a közalkalmazott azt hiszi magáról,hogy ő téged szolgál ki,én is sok helyen tapasztaltam.

Már csak azt nem kérdezik meg,hogy "minek jöttél ide".

Ők természetesnek veszik,hogy a pénzt nekik az állam adja.

2017. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
39%
Mert kevés a lóvé oszt sok a feszkó.
2017. febr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
A rendszerváltás előtt azt tanulták meg hogy a gyengét kihasználják, az erős túlél, farkastörvények és a ygerekeiknek is ezt adták át. Valljuk be a magyar sokat szívott a történelem során, ezek után és se bíznék sok emberben ha már a fene tudja hányadik nép fosztja ki az országomat.
2017. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Mert diktatúra van. Orbán hibája az egész!!!
2017. febr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
#7: Nem az ő hibája. Az ő hibája "csak" annyi, hogy még rá is erősít erre.
2017. febr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem csak Orbáné,ez nem ilyen egyszerű. Egyszerűen az egész magyar mentalitás intoleráns,nem nyitott.
2017. márc. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert elfojtják a nemiségüket és csak utálkozni tudnak.
2017. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!