Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a Momentum, hogyan akarja...

Ez a Momentum, hogyan akarja leváltani a Fideszt, hogyha ideológiailag erre nem megfelelő?

Figyelt kérdés

[link]


Abban teljesen egyetértünk, hogy jobb lenne egy másik párt.De, kizártnak tartom, hogy a Momentum letudná váltani.


Nézzük mit ír róla a wiki:

"magát egyszerre nemzeti és liberális, valamint konzervatív beállítottságúnak tartja. Támogatja a globális piacot, az integrált oktatást, a terhességmegszakítást, a homoszexuálisok jogait és a könnyű drogok gyógyászati célú fogyasztásának enyhítését, az állami szabályozás mértékéről szóló társadalmi vitát"

[link]


A többségnek máris unszimpatikus,hogyha ezt elolvassa.

Az első sora a bekezdésben is egy hatalmas "paradox" látható.

-Liberális és konzervatív is érdekes, de,hogy nemzeti is egyben, olyan nincs.A liberalizmus egy internacionalista, "nemzetköziséget", "sokszínűséget" támogató ideológia, semmiféle nemzeti nincs benne, sőt annak a szöges ellentéte.Ez a konzervatív liberális kifejezésről meg Frau Migránsbetelepítő Merkelt juttatja az ember eszébe.


-Globális piac.Nem minden esetben hasznos kitenni az országot a globális piac negatív hatásainak.Ennek a negatív hozadéka például a magyar textilipar becsődölése a kínai áruk miatt.


-integrált oktatás

Most is az van és rossz.

Az "integrált" oktatási intézményekben (én ilyenbe jártam vidéken), gyakran terrorizáltak,megverték az integrálódni vágyók a magyarokat.

Nincs az a magyar szülő, aki purdék között akarja iskolába járatni a gyerekét.Mellesleg, nem is lehet tőlük tanulni.

Nálunk úgy oldották meg, hogy lett egy keményebb igazgató, aztán kirugdosták őket, mentek a speciális iskolába.


homoszexuálisok jogai

-Itt újra előjön az első bekezdés.Ami úgy néz ki hazugság és ez inkább liberális párt, mint konzervatív vagy nemzeti.



2017. márc. 5. 18:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
2017. márc. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
36%
Van konzervatív libertáriánus, de nemzeti liberális konzervatív nincsen. nekem nagyon úgy tűnik, hogy valójában ez egy sokadik balliberális párt, de tudják, hogy erre a magyarok nagytöbbsége nem vevő, ezért kijátszák a nemzeti/konzervatív kártyát is, hátha...
2017. márc. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 KecskeShajt újra! ***** válasza:
6%

Én nem látok semmi konzervatívat ezekben az elvekben, nem tudom, ezt honnan vette a wikipédiás cikk írója.

Az egyetlen nem liberális dolog az, hogy ők is bevándorlásellenesek.

A támogatottságát nézve biztos, hogy nem fogja leváltani, főleg, hogy egy új SZDSZ-nek tartják.

2017. márc. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
47%

A program, amit leírnak maximálisan tudok azonosulni, ugyanakkor kételyeim is vannak a Momentummal.


A csávó fideszes családból származik, ha a Linkedin oldalát nézzük meg, kiderül, hogy ő sem különb ettől a vonalnál. Az is lehet, sőt inkább ez a valószínű, hogy a Fidesz hozta létre arra, hogy a bizonytalan szavazókat begyűjtse.

2017. márc. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Új SZDSZ-nek nem nevezhető.Azok sokkal provokatívabbak voltak.


Inkább olyan pártocska, mint az Együtt-PM.

Támogatnak minden hülyeséget, de pár belpestin kívül senkit nem érdekel.Utóbbinak olyan kicsi a népszerűsége,hogy alig mérhető.

2017. márc. 5. 18:42
 6/35 anonim ***** válasza:
83%

"A liberalizmus egy internacionalista, "nemzetköziséget", "sokszínűséget" támogató ideológia, semmiféle nemzeti nincs benne, sőt annak a szöges ellentéte."


Thököly, Rákóczi, Kossuth, Széchenyi, Petőfi?

2017. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

"Thököly, Rákóczi, Kossuth, Széchenyi, Petőfi?"


Komolyan 19. századi alakokkal jössz?

Azóta eltelt 150 év, minden megváltozott.


Így, a liberalizmus is.Nem lehet nemzeti, az egy paradox.

Kérdezz meg egy liberálist, hogy kell-e befogadni migránsokat.Majd, akkor meglátod.

2017. márc. 5. 18:48
 8/35 anonim ***** válasza:
94%
Létezett a történelem folyamán nemzeti konzervatív liberális párt (fontolva haladók), ami beékelődött a nemzeti liberális és a centralista párt közé. Nem tudom, hogy kérdező szándékosan ennyire hülye, vagy tényleg azt hiszi, hogy a liberalizmus az a nacionalizmus és a konzervativizmus ellentéte?
2017. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
93%

Én liberális vagyok és nem mondom azt, hogy be kell fogadni a 'migránsokat'. A menekültek és az emigránsok két különböző fogalom, ahogy a befogadás és a letelepítés is.


De nem is kell már tovább érvelned, meg vagyok már győződve, hogy borzasztóan sötét vagy.

2017. márc. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%

"Kérdezz meg egy liberálist, hogy kell-e befogadni migránsokat.Majd, akkor meglátod."


Kezdjük azzal, hogy a Momentum, ami szerinted liberális, ellenzi a bevándorlást.

És én is pont így vagyok vele.

2017. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!