Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van ötleted, hogyan lehetne...

Van ötleted, hogyan lehetne leváltani a mostani kormányt? Nyolc év bőven elég volt belőlük is.

Figyelt kérdés

Különben sem egészséges, nem normális dolog, hogy egy demokráciában évtizedekig ugyanazok az arcok legyenek hatalmon, mint a kommunizmusban.


A nép meg csak nyomorog.


2017. jan. 10. 17:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%

Külföldi politikusokból valakit idehozatni hogy tegyen rendet, mert az a mieink csak harmadrangú, háttértáncosnak felelnek meg...

Más ötletem nincs, mert meríteni sem lehet miből. Jelenleg senki nem tudná felhozni az országot mondjuk 5-10 éven belül.

2017. jan. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Szimeon ***** válasza:
25%
Be kell hívni a németeket, vagy a franciákat. Ha ők nem akarnak bejönni, talán jók lehetnek az osztrákok, a románok, esetleg a szlovákok. Ha ők sem akarnak, akkor nagyot kell álmodni, be kell hívni a brazilokat.
2017. jan. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 cselez ***** válasza:
55%

Nekem van egy tuti ötletem! Elsőként had szögezzem le, hogy én FIDESZ szavazó vagyok, gyakorlatilag még sosem szavaztam másra, pedig 40-éves vagyok.

Tehát, ha most engem emiatt rögtön utálni kezdesz, azt megértem és az nekem jó is, mert én most nem akarok kormányváltást és ezzel pontosan azt is éred el, hogy ne legyen!

De! Nagy igazság, hogy ha le akarsz váltani egy kormányt akkor szavazz az ellenfelére, akineg a legnagyobb az esélye.

Másrészt, biztosan minden fideszesnek van ellenérzése bizonyos dolgok miatt a kormánnyal szemben, tehát szerintem, ha utálat helyett megtalálnánk a közös pontot, amiben egyet tudunk érteni és ezzel és e mellett összefognánk akkor bármilyen kormányt le tudnánk váltani!

De amíg a megosztottságot erősítitek, addig nem lesz kormányváltás az biztos!

2017. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
A békemenetet kellene most összehívni, a lengyelek erre kaphatóak, az idő is kedvez csak -17 Celsius lesz.
2017. jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Lesz ebből még 12 év is, na nem mintha ez olyan qrva jó dolog lenne, de mivel jelenleg van egy három milliós, jellemzően politikailag teljesen sötét szavazótömb, akiket aprópénzért meg lehet venni, így a Fidesz hatalma be van biztosítva, a gigantikus médiabirodalmáról nem is beszélve, ahol adóforintokból nyomják a kormánypropagandát a nap minden percében. Az egyetlen jelenlegi alternatívája a Fidesznek az idő, vagyis meg kell várni, amíg ez a 3 milliós tömb, illetve maga a Fidesz ki nem hal, mert jelenleg demokratikus eszközökkel nem lehet leváltani őket, 2022-re talán elhullanak annyian, hogy támadható helyzetben legyen a Fidesz, természetesen az ellenzék ezt képtelen felfogni, mert annyira ragaszodnak a jövő évi választások megnyeréséhez, hogy képtelenek nagyobb távlatokban gondolkodni és elfogadni, hogy jövőre nem nyerhetnek, az erőforrásaikat pedig az elkövetkező 5 év során arra kell felhasználniuk, hogy kitermeljenek egy valódi alternatívát, mert jelenleg a már korábban megbukott dolgok helyett semmit se tudnak alternatívaként felmutatni.
2017. jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Van, de ha leírnám, két napon belül egy éjszaka a TEK rám törné az ajtót. Szóval ne szólj szám, nem fáj fejem.


A másik meg az, hogy talán mindenkinek el kellene menni szavazni, akár kis pártokra is, hogy azok is bejussanak. Egy többpártos koala sokkal jobb, mint egy kétharmados autokrácia, amiből könnyen lehet diktatúra.


Esetleg fogni kell a legszimpatikusabb pártot, és nem szimplán szavazni kellene rá, hanem anyagilag, tettel is támogatni. Belépni tagnak, és aktívistáskodni.


Ha a pártot magára hagyják, egyedül tehetetlenek. Legalábbis a tisztességes. Azok, akik tele vannak pénzzel, meg nem annyira biztos, hogy tisztességesek.

2017. jan. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Lazy Lover ***** válasza:
27%
a kutyát nem érdekli a magyar politika itthon lásd népszavazás a migrikről a fidesznek van 1-2 millió híve aki rá szavaz nos akik nem mennek el szavazni azok más pártra szavaznának le nyomnánk a fideszt ennyi
2017. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Másrészt, biztosan minden fideszesnek van ellenérzése bizonyos dolgok miatt a kormánnyal szemben, tehát szerintem, ha utálat helyett megtalálnánk a közös pontot, amiben egyet tudunk érteni és ezzel és e mellett összefognánk akkor bármilyen kormányt le tudnánk váltani!"


Tökéletesen igazad van, csak egy a baj (saját személyes példáim): ha elkezdek érvelni egy fideszesnek, rögtön a 2002-2010 közötti kormány hibáival, meg Gyurcsányékkal jönnek. Amit egyébként senki nem kétell, csak hát lezártuk, megbuktak, meg azóta eltelt 7 év. És igazából épeszű érvet, logikus magyarázatot még senkitől nem hallottam, hogy miért kellene épp a Fideszre szavazni.


Továbbá a probléma általánosságban szerintem az, hogy emberek olyan alapvető kérdésekben nem értenek egyet (akár kimondatlanul is), ami ellehetetlenít bármiféle együttműködés. Teljesen más mércével méri a jobboldali szavazó a mostani kormány tetteit, mint ahogy 2002-2010 között, a Gyurcsán-Bajnai kormányt mérte. Egy konkrét példán keresztül: migráns kérdésben volt népszavazás, olimpia kérdésében meg nem is lesz. Szerintem mindenképp kellene, de a jobbosok szerint tök rendben van, hogy nem lesz. Na? Te itt hogy tennél igazságot? És ez csak 1 csepp a tengerben...1000 meg 1000 dolgot tudnék mondani...

2017. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Szimeon ***** válasza:
0%
A tőkét újra el kellene osztani. Aki ezt hírdeti, az nyeri a választást. Egy lakás, egy háztáji kiskert, egy autó. Akinek több van, azt el kell osztani!
2017. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
33%
(Van, de ha leírnám, két napon belül egy éjszaka a TEK rám törné az ajtót. Szóval ne szólj szám, nem fáj fejem.) Na ne túlozzunk már libsikém. Neked üldözési mániád van? Hozod a szokásos szinvonalad. Csak attól félek komolyan el is hiszed amiket ide írkálsz. Vagy csak be akarsz kerülni a Guinness rekordok könyvébe ? A ki mondott nagyobb valótlanságot kategóriába?
2017. jan. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!