Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek nagy általáno...

A magyar emberek nagy általánosságban miért hisznek abban a modellben, hogy hülyére kell magunkat dolgozni és akkor abból lesz a jólét?

Figyelt kérdés

Miközben például Hollandiában teljesen természetes, hogy Jayden beül a gép mellé napi 8 órát, kényelmesen elnyomkodja a gombokat és a gép termel neki ötször annyit, mint Magyarországon Jóska a két kezével napi 12 órában és akkor még büszke is rá, hogy ő milyen kemény gyerek, mert kihajtja a belét is, de bírja, még mindig nem esik össze!


Nem értem, hogy itt miért alakult ki ez a keménykedő mentalitás.


2017. márc. 6. 08:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
11%
Nyugat-Európában ugyanúgy heti ötször-hatszor 10-12 órát dolgoznak a fizikai munkát végzők, mint Magyarországon. Nagyon ritkák az ennél rövidebb műszakok. A különbség csak annyi, hogy ők a fizetésük feléből-harmadából meg tudnak élni, a magyar meg épp hogy nem hal éhen abból, amit ugyanennyi munkáért kap.
2017. márc. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
22%

Aaaa kérdés annyiban pontatlan volt, hogy Hollandiában már erősen kezd elterjedni a 35 órás munkahét:D


[link]


Mint ahogy a listán látszik, a legrosszabb (szakmai) fizetést a fodrászok kapják, megalázó 2.000 euróval...


Egyébként ezt én sem értem, miért olyan büszke a magyar arra, hogy "én robotolok látástól mikulásig, letettem már valamit az asztalra, pföh puhányok!"

Persze, más az életsínvonal, de olyan, mintha nem is lenne cél az, hogy minél kevesebb munkával minél többet keressünk... mintha a munka lenne az életcél..

2017. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb magyar embernek már ahhoz is hülyére kell dolgoznia magát, hogy ne haljon éhen.
2017. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

#12


Látod? Pontosan erről beszélek. Te jól leírtad.

2017. márc. 6. 12:22
 15/18 A kérdező kommentje:

"Mert a legtöbb magyar embernek már ahhoz is hülyére kell dolgoznia magát, hogy ne haljon éhen."


Az rendben van, de itt az a kérdés, hogy ez miért tetszik nekik?

Mert ahányszor csak felveti valaki, hogy fejlesztenünk kellene a termelési technológiánkon és az oktatásunkon, hogy minél kevesebb munkával minél többet termeljünk, akkor egyből jönnek a "na mi van, kérdező? Csak nem büdös a munka, te lipsi?"

2017. márc. 6. 12:24
 16/18 anonim ***** válasza:

Jó kis holland meló:

kulfoldi-allas.blogspot.hu/2017/03/szezonalis-munka-eper-es-malna.html

2017. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Azért,mert ahhoz nem kell semmi ész.


Én ismerek olyan embert is,akinek felsőfokú végzettsége van,de valami betanított munkát végez,mert ahhoz nem kell használnia az eszét.

Az oldalon is van itt ilyen,és arra büszke,hogy ő mennyit dolgozik,holott csak nem akar gondolkodni...

2017. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szocializmus, ahol sztahanovista lettél ha hülyére dolgoztad magad, és jutalmat kaptál.
2017. dec. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!