Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány sport helyett,...

A kormány sport helyett, miért nem az "esztétikára" költ?

Figyelt kérdés

Természetesen a sport is fontos.A mi városunkban is épült egy uszoda, amire már nagyon nagy szükség volt.Ki hallott már olyat, hogy egy 20 ezer fős városban nincs uszoda, csak egy két medencés kültéri termál?


Viszont, szerintem az utcaképek esztétikájára többet kellene költeni.

Nagyon sok helyen a villanyvezeték oszlopokon megy.Ez nagyon ronda így, annak a föld alatt a helye.

Kivéve persze, az újabb építésű környékeket, ott már a föld alatt megy.

A sok villanyvezeték rontja az utcaképet.


Ha rajtam múlna, a budapesti villamos felsővezetékeket is eltüntetném.Van már olyan technológia, hogy nincs vezeték,hanem a földön fekvő (indukciós) sínből szedi az áramot.De, csak akkor vesz fel áramot, amikor áthalad rajta a szerelvény.

Hasonló elven működik, mint az aksis fogkefék,vagy a vezeték nélküli telefontöltők.


Sajnos a "nemzetvezetésnek" annyi szép érzete sincs, mint egy tehénnek.



2017. márc. 7. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Neked is jó érzéked van a kedves vezetőhöz hasonlóan a lényegi problémák azonosításához.
2017. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez lényegi probléma.


A ronda utcakép rosszabbá teszi az ember kedvét,depressziót okoz.

2017. márc. 7. 15:28
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 Így van!

Ezenfelül én támogatnám az éves szinten 2 tehetségkutató műsor bevezetését illetve a zenészeknek is állami támogatás járna pozitív dalok kiadásáért. Sőt, külföldi számok felhasználásával csak magyar szöveget kellene írni a csodás nemzetközi dallamokra száz-milliókért.

Elvégre az ember a dugóban haladva ha jó számokat hallgat, akkor kevésbé lesz ideges, kevesebb lesz a baleset és stressz. Azon ritka alkamakkor, mikor meg valaki véletlen kátyúra fut és tengelytörést kap is jobb boldog számokat hallgatva várni az autómentőt.

2017. márc. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért mert arról nem tehetsz, hogy igénytelenek az emberek, igénytelen a nép. Viszont a "kenyeret és cirkuszt a népnek" elvének könnyű megfelelni. Olyan mint a gladiátorharcok a római birodalomban, csak annyit fejlődött az emberiség, hogy nem azon szórakozik, ahogy megölik egymást emberek az arénában, hanem azon hogy felrúgják, 11-est ítélnek, labdát passzolgatnak stb.

A kenyér megvan, lehet éhbérért dolgozni a nyugati gyárakban. A cirkusz is megvan, a csőcselék ott őrjöng a foci meccseken. És a 2/3-as többség is megvan. Mi kell még? Aki értelmes, az úgyis kimegy külföldre, itt meg marad a slepp, erre van berendezkedve az olcsó munkaerőre építő 0 szaktudást igénylő összeszerelő üzemek.

2017. márc. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg először az utak és a házak minőségén kéne javítani. gyakorlatilag minden megy tönkre, degradálódik les szépen az évek alatt (még az is, amit néhány éve újítottak fel). Ez így nem lesz jó, az meg (ne haragudj kérdező), a legkevésbé sem érdekel, hogy az a villanyvezeték 30 méterrel a levegőben, vagy a föld alatt húzódik-e, amíg ennél sokkal lényegesebb problémák is vannak. Nem vagyok az a sopánkodós ember, de néha én is elcsodálkozok azon, hogy 20-30 éves fényképeken a házak (meg úgy a városok)látképe sokkal szebb volt, mint most (néhány felújított ház, és az autók kivételével). Tudod, az embernek van egy olyan tulajdonsága, hogy egy lerobbant, rozoga, igénytelen helyen ő is igénytelenebb és .. hát kicsit rosszabb lesz. Én nem vagyok ilyen, de elég kellemetlen, amikor egy régebben épült (amúgy elég szép) lakóház pincéjéből ömlik ki a dohos pinceszag. És ez is beletartozik az esztétikába, ráadásul még a lakók érdekeit is szolgálná.
2017. márc. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Éppen ezért olyan házakat kell építeni, amelyek állapota nem fog 2-3 éven belül rohamosan romlani, hanem "hosszabb távú befektetés".
2017. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Donald J. Trump ***** válasza:

Az észrevétel jogos, de a probléma, hogy a villamosműveknek és a távközlési szolgáltatóknak sokkal jobban megéri légkábellel bajlódni (sok áramkimaradás, gyenge rendelkezésreállás, nyiladékok vágása, gallyazás), mint egyszer bevinni a föld alá a csomót. Ráadásul ha be is viszik, úgy szokott lenni, hogy külön bontja fel az utat a csatornázási művek, az útépítők meg a villanyosok - pedig meg lehetne csinálni egyben. Ezek csak szervezési kérdések, de helyi szinten inkább érinti az önkormányzatokat, mint a kúrmányt. Meg persze a szolgáltatókat - ha az ő kábelükről van szó (a közvilágítás pl. nem mindig).

A távvezetékekből meg minden évben beásnak valamennyit - amennyit éppen megéri, de gondolom te is érted, hogy x ezer kilométert már csak azért sem lehet egyszerre eltemetni, mert nincs hozzá elég földmunkagép.

2017. márc. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Trump leírta helyettem...
2017. márc. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!