Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kádár rendszerben miért...

A Kádár rendszerben miért adósodott el olyan durván Magyarország?

Figyelt kérdés
Ha olyan jól működött az a rendszer, ahogy ma sokan állítják, akkor miért volt szükség a nyugati hitelekre, az IMF-hez és a Világbankhoz való csatlakozásra?

2017. márc. 11. 17:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%
Mert egy fos volt az egész szocializmus. Amit nyugaton elvégzett 8 óra alatt 2 ember, azt itt elvégezte 32 ember. A technológia messze elmaradt a nyugati világtól. Továbbá ott volt a lopás, mindenki lopott, ki keveset, ki sokat, attól függ, mennyire ült közel a tüzhöz. Annyi vas árut (u gerenda, zártszelvény, szögacél, betonvas, csövek) hordtam haza, hogy 20 éve vagyok maszek, és még ma is abból a vasanyagból dolgozok. Gépeket, hegesztőt, szerszámkészleteket (BETA), csápos emelőket, abból nyitottam autószerelő műhelyt, annyi új autó alkatrészt, hogy mikor már a boltokban csak a kisipari dolgok voltak, én még mindig a gyári alkatrészeket árultam, még ma is van belőle, csak már kevesen keresik. Abban az időben a ház építés gyerekjáték volt, 3 raklap téglát kifizettem, portást megkentük, és kijött 20 raklap, tetőcserép leszámszázva 2 raklap III osztályú, és jött 15 raklap I osztályú, annyi betont lehetett szerezni, hogy én is 3 méteres alapot öntöttem U gerendával vasalva, az udvar 50 cm vastagon van betonozva, és még reggelig lehetne sorolni. Mindenki ezt csinálta a szocializmusban, lopott amennyit csak tudott.
2017. márc. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#11: Ezt megtehetted a Kádár-kor második felében, különösen 1982 után --, ha jóban volták a nagyokosokkal akkor egészen bizonyosan. De még a 60-as években is lecsuktak érte. Nem is nagyon próbálkoztak ilyesmivel, és később sem voltatok sokan, ilyen csókosok - emlékszem rátok.


Az én nagybátyám évtizedeken át kulizott egy öntödében. A legnehezebb munkát végezte és soha semmit nem hozott haza. Mondhatsz bármit, akkor is volt portaszolgálat, a vágóhídon még motozó is, bár nem olyan embertelenül végezték, mint a Te híres demokráciádban.


A KÁdár-rendszer tkp. egy átmenet volt a proletárdiktatúrából a polgári terrorállamba. Mert az értelmiség már "Rákosi-Gerő klikk" kicsinálásával megkezdte a szocializmus szétszabotálását és a proli visszaidomítását az alázatba és a nyomorba.


Az olyan fenegyerekek, mint Te, pedig segítettétek ebben.

2017. márc. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem adósodott el. A rendszerváltást követően adósodott el.
2017. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Már a Kádár rendszerben is áramolt be a hitel. Valamiből fenn kellett tartani a jólétet, és megakadályozni a munkanélküliséget.
2017. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"Nem adósodott el."


Csak 21 milliárd dollár volt adósság 1989-ben :)

2017. márc. 22. 08:37
 16/17 anonim ***** válasza:
A Kádár-rendszerben sok esetben olyan buszgyártási lizingeket vásároltak hitelből, mintha most valaki a 10 évvel ezelőtti Suzuki Ignis gyártási folyamatát vette volna. Emiatt mivel másolták a nyugati technológiát kevés innovációval keleten nem volt piac, nyugaton pedig elavult volt, hogy megvegyék. A másik dolog amire költöttek az pl.: a tömblakásoknak a felhúzásának a módja amit ingyen adtak oda a párthoz hű egyéneknek a szolgálataikért. Magyarul hiányzott a nyereség az ügyből. Ez magával járt idővel, hogy csődbe menjen az ország. Anno a devizahiteleket ily módon a lakásokra nem az állampolgárok, hanem a magyar állam vette fel.
2017. márc. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Aki élt és dolgozott abban a rendszerben, és volt egy kis esze, az tudta és látta hogy a Kádár rendszer egy feneketlen kút, amibe a kormány löki bele a pénzt, de nem vesz ki semmit. Ezért volt az, hogy akinek esze volt, az házat épített, valamint lopott, szedte össze a dolgokat, és várta, hogy mikor robban a rendszer, mert onnantól kezdve cukor lett az élet. Én is vártam, nagyon vártam, aztán maszek lettem. Volt a másik oldal, a megtestesült becsületesség, na ők nem várták a rendszer bukását, mert nekik nem lett jobb az új rendszer. Nekem a múlt rendszer sem volt rossz, mert akkor tudtam megszedni magam, de akkor még nem tudtam belőle pénzt csinálni, a mostani rendszer pedig pont ezt hozta, ez sem rossz, sőt nagyon is jó. A Kádár rendszerben megcsináltad az alapot, 90-től meg már csak élvezed a hasznát.
2017. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!