Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Duplájára nő a vizes VB...

Duplájára nő a vizes VB költsége. Budapesti olimpián nem ugyanez lett volna?

Figyelt kérdés

[link]


Honnan tudhatjuk hogy az olimpián nem ugyanez lett volna?

Először azt mondják,hogy ez csak pár ezer milliárd forint,aztán duplájára nőne a költség,majd hatalmas bukás lett volna az egész.

Ráadásul mivel közlekedtek volna turisták? Füstölgő metróval? A BKV-nál is sztrájkolni akarnak mert olyan rossz a helyzet.

Persze, szépek azok a hatástanulmányok, meg "jóslatok", melyek a létesítmények utólagos hasznosításáról szólnak, meg az olimpia várható hasznáról, stb. Engem viszont aggaszt egy "kicsit", hogy miért lépett vissza Toronto, Boston, Hamburg és Róma, e remek lehetőségtől. Pedig valószínűleg jobban állnak a közlekedéssel, meg a szálláshelyekkel is, mint mi, stb., stb.Meg persze az is, hogy a 2020-as Tokiói Olimpia költségei, már most 20milliárd körül járnak az Ns. hu szerint, holott 3,5 milliárdot szántak rá eredetileg. És még csak 2017 van. Valószínűleg, a japánok is végeztek mindenféle előzetes kalkulációt, meg hatástanulmányt, stb. És csak ezután jönne még az, hogy az előző olimpiák példája sem kecsegtet túl sok jóval és persze még a korrupció, amiben azért elég "jók" vagyunk.

2724ezer milliárd forintról van szó. Tegyük fel, hogy 10millióan vagyunk.

Azaz 2724.000.000.000/10.000.000=272.400

Ha még 10 millióan meg is lennénk, ebből a 3/4-e egy kanyi vasat nem tud adni, nemhogy 274.400-at, ezért maradjunk annyiban, hogy kb 1 millát kellene bedobnod Neked is a közösbe (mint aktív, dolgozó állampolgár), hogy meglegyen a zseton.



2017. márc. 11. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Ez csak a szállásköltség.

A tervezett teljes költség már a négyszeresénél tart.

2017. márc. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2017. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
ez helyesen úgy szól hogy most hogy nem lehet olimpia dupla annyiba kerül a vizes vb. A haverokat ki kell fizetni így vagy úgy ha nincs olimpia akkor vizes vb ürügyén.
2017. márc. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szántóvető ***** válasza:
48%
á dehogy,kb a 10x-esére nőtt volna.államilag fosztottuk volna ki az összes szurkolót az olimpia ideje alatt,aztán váltságdíjért cserébe engedtük volna haza őket,leselejtezett wartburgokban.talán így kijött volna nullszaldósra az egész..
2017. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kedvenc dalocskám:


https://www.youtube.com/watch?v=_o4TvfWDePs


"Dülledt szemek, csúzli száj, talán ez volt ami hatott rám, amikor hallgattam a szívemre és nem szavaztam a fideszre"

2017. márc. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az olimpia minimum az 5x-ösére nőtt volna. De lehet még így is naív vagyok. A Fidesz már meg tudott lepni párszor akkor is amikor azt hittem már nem tudok megdöbbenni semmin ami Fidesz.
2017. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!