Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon az lehet a magyarázat...

Vajon az lehet a magyarázat az ilyen hozzáállásra, hogy alapvetően egy gyárról van szó? Nem gondolják, hogy ezzel elüldözik e jelölteket?

Figyelt kérdés

Volt interjúzni korábban a szegedi Pick gyárban szoftverfejlesztői munkakörre.

A HR-es elmondta, hogy milyen a munkakör:

-Reggel 7-re kell járni dolgozni és délután 5ig tart. (cserébe pénteken 1kor el lehet menni) Ahogy mondta úgy éreztem, hogy elég szigorúan veszik.

-Az összes cafetéria annyi hogy kapsz havi 6-7 ezret amit csak a benti kajáldájukban lehet elhasználni, illetve 5% kedvezmény a boltjukban.

-Van hogy hetekre el kell menni másik üzembe a rendszerüket beüzemelni és akkor akár este 10ig is eltart a munkaidő. (illetve előtte hetekben is előfordul)

-Kitöltettek egy monotonitást tűrő tetszett.

-Maga az iroda se valami megszokott, sok más IT irodához képest. (kiemelte hogy van kávé, de ha jól emlékszem akkor pénzért)


Most komolyan ezek után azt hiszik van aki örömmel megy oda dolgozni? Sztem csak azok mennek oda akik nem találnak mást.

Sok cég azért eléggé máshogy nyomja:

-A munakidő részben kötött csak, de bármikor elugorhatsz ha dolgod van. Az elvárás hogy azért egy 10-re érj be.

-Jobb cafetéria csomagjaik vannak.

-Az irodai szolgáltatások is egyre jobbak. (pl masszás, játékkonzol, csocso, kávé, stb)


2017. márc. 12. 20:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező, de ismerek szotverfejlesztő mérnököket, mindenhol általában ilyen. Nem mindegyik cég Google, Apple, hogy ilyen luxusok legyenek. Már ott komolytalan a kérdés, hogy felvoltál háborodva a monotonitást tűrő teszten. Mindenki tudja, hogy a programozás elég monoton meló, szóval volt értelme a tesztnek bárhogy próbálod beállítani. Nem lennék meglepődve, ha kiderülne valójában az a bajod nem vettek fel és próbálod lejáratni őket bosszúból.
2017. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"A gyerek szoftverfejlesztő, nem írja külön, szóval ez jó eséllyel a két éves OKJ-s képzés, "


A szoftverfejlesztő szóból hogy jön neked az OKJ?

2017. márc. 13. 23:38
 13/18 A kérdező kommentje:

"Ne haragudj kérdező, de ismerek szotverfejlesztő mérnököket, mindenhol általában ilyen. Nem mindegyik cég Google, Apple, hogy ilyen luxusok legyenek. Már ott komolytalan a kérdés, hogy felvoltál háborodva a monotonitást tűrő teszten. Mindenki tudja, hogy a programozás elég monoton meló, szóval volt értelme a tesztnek bárhogy próbálod beállítani. Nem lennék meglepődve, ha kiderülne valójában az a bajod nem vettek fel és próbálod lejáratni őket bosszúból."


1. én is ismerek jópár céget és az általam felsorolt szolgáltatások jó része azért megvan. Ebben van több multi is és több kis cég is. Mint korábban valaki írta, hogy ez egy tök általános dolgok. És ehhez nem kell google-nek lenni. Ugyanakkor megjegyezném, hogy egy csocso, kávé, játékkonzol luxus lenne.

Az első munkahelyem ahol dolgoztam, annak a pesti irodája a következőképpen volt felszerelve (a teljesség igénye nélkül): Kávé/forrocsoki autómata, csocso, 3D nyomtató szorakozásnak, a konyhai csapból 4 féle víz (sima, enyhén savas, savas, mentes) + 100 fokos csap, mosogatógép, egész napos takarítószolgálat, pingpong, játékkonzolok, konditerem az épületben, parkolóhely, babzsákok, masszás, jól felszerelt környezet, stb... Egy jobb multi.

Most egy kisebb cégnél vagyok (20-30 fő), azért ezek mind nincsenek meg és nem is pest, de jó pár dolog itt is megtalálható. És itt szegeden jó pár cég azért fel van szerelve. (amiket ismerek) Egy céget se tudnék mondani ahol azért a PICK-hez hasonló dolgok lettek volna.


2. azért nem feltétlen hívnám teljesen monoton munkának a fejlesztő munkakört. A monoton mikor ott kell lenni 8 órát és folyamatosan megállás nélkül dolgozni. Elfáradok akkor felállok, kicsit kimegyünk kávézni, stb. DE az interjú során azt éreztem, hogy itt ilyenről szó se lehet.


3. Az interjú során elég erősen érezte rajtam a csaj, hogy egyáltalán nem érdekel a cégük, mikor elmondták a dolgokat. Még külön meg is kérdezte xD De szerencsére nem kellet oda menni, mert másik 4 ajánlatot is kaptam.

2017. márc. 13. 23:55
 14/18 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam ismerek tényleges szoftverfejlesztő mérnököket, akik már jó ideje a szakmában is dolgoznak. Az általad felvázolt dolgok ritkák, csak az ilyen Google, Apple kaliberű cégeknél vannak, az ilyen cégek meg ritkák. Kávé automata van, de ilyen csocsó, 3D nyomtató, videókonzol, stb.

A monoton munka meg nem az, hogy te 8 órába megállás nélkül dolgozol, ezt rosszul tudod. A moonton munka az, amikor ugyanazt csinálod, jelen esetben programozol.

Továbbra is az a véleményem, hogy nem vettek fel a Pickhez, ezért itt próbálod lejáratni őket. Ha hívtak volna 4 másik helyre, akkor nem itt sírnál, hogy milyen csúnya, gonosz cég a Pick.

2017. márc. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

"Ahogy írtam ismerek tényleges szoftverfejlesztő mérnököket, akik már jó ideje a szakmában is dolgoznak. Az általad felvázolt dolgok ritkák, csak az ilyen Google, Apple kaliberű cégeknél vannak, az ilyen cégek meg ritkák. Kávé automata van, de ilyen csocsó, 3D nyomtató, videókonzol, stb. "

Sztem vagy trollkodsz vagy az ismerőseid dolgoznak nagyon rossz helyen. Na akkor szegedet hozom fel példának és írok pár céget ahol van ilyen: GE, EPAM, EVOSOFT, NNG, LOGMEIN, SONRISA, CAS, OCÉ, stbstbstb....

2017. márc. 14. 07:46
 16/18 anonim ***** válasza:
Ez nem gyár, ez egy kéjutazás. Örülnék, ha nekem ilyen jó hely jutna. Bazári nagy szerencséd van.
2017. márc. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Vagy ő csak hajlandó volt tanulni. Feltételezhetően nem OKJ-n szerezte a szakmát, ha ilyen munkahelyek közül válogathat.
2017. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen, ebben igazatok van. Ezért érdemes tanulni, főleg olyat, amivel jó helyre el tudsz helyezkedni, és adott esetben nem csak a pénzed jó, hanem jók a munkatársak is, meg a munkakörülmények. De ilyen nagyon kevés van hazánkban, viszont rossz munkahelyekből annál több van.
2017. márc. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!