Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon az lehet a magyarázat...

Vajon az lehet a magyarázat az ilyen hozzáállásra, hogy alapvetően egy gyárról van szó? Nem gondolják, hogy ezzel elüldözik e jelölteket?

Figyelt kérdés

Volt interjúzni korábban a szegedi Pick gyárban szoftverfejlesztői munkakörre.

A HR-es elmondta, hogy milyen a munkakör:

-Reggel 7-re kell járni dolgozni és délután 5ig tart. (cserébe pénteken 1kor el lehet menni) Ahogy mondta úgy éreztem, hogy elég szigorúan veszik.

-Az összes cafetéria annyi hogy kapsz havi 6-7 ezret amit csak a benti kajáldájukban lehet elhasználni, illetve 5% kedvezmény a boltjukban.

-Van hogy hetekre el kell menni másik üzembe a rendszerüket beüzemelni és akkor akár este 10ig is eltart a munkaidő. (illetve előtte hetekben is előfordul)

-Kitöltettek egy monotonitást tűrő tetszett.

-Maga az iroda se valami megszokott, sok más IT irodához képest. (kiemelte hogy van kávé, de ha jól emlékszem akkor pénzért)


Most komolyan ezek után azt hiszik van aki örömmel megy oda dolgozni? Sztem csak azok mennek oda akik nem találnak mást.

Sok cég azért eléggé máshogy nyomja:

-A munakidő részben kötött csak, de bármikor elugorhatsz ha dolgod van. Az elvárás hogy azért egy 10-re érj be.

-Jobb cafetéria csomagjaik vannak.

-Az irodai szolgáltatások is egyre jobbak. (pl masszás, játékkonzol, csocso, kávé, stb)


2017. márc. 12. 20:48
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*a jelölteket
2017. márc. 12. 20:48
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

LOL ez nem gyár, ez wellness klub.

Tudod milyen 1 GYÁR?

Reggel 6-tól este 6-ig meló, és egyik napon se mehetsz el még egy perccel korábban se, nem még hogy meló közben elugorj valahova, a szabadnapjaid helyett meg mehetsz túlórázni meg a munkaközi szünetkeket bedolgozni, ingyen max a csapból a víz van, csocsó, masszázs... max ha éjjel ilyet álmodik az ember :D

2017. márc. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%

A munkahelyek 90%-a ilyen és a maradék 10%-ból is 9% ennél még rosszabb. Te meg a maradék 1%-ra vágyakozol.

Most komolyan csocsózni jár be valaki vagy dolgozni?

Meg mi ez a kávé b.zerancia sok munkahelyen, komolyan sok munkavállaló rosszabb mint az négy giliszta a sötét zsarukból, azok is csak állandóan ingyen kávéról beszéltek, gyerekként azt hittem vicc, így közel a harminchoz tudom, hogy az átlagos irodista kávéfüggőségét parodizálták vele.

2017. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Mert te azt hiszed egy munkahelyen egész nap láblógatás megy?


Nem a komcsizmusban vagyunk már! :)

2017. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Azt azért kiemelném megint, hogy szoftverfejlesztőkről beszélünk.

Tehát azért ilyen helyre nem nagyon menne senki se dolgozni és szerencsére könnyen lehet találni jobb helyet. Pontosabban nem is tudnék mondani helyet, ahol ilyen lenne a "körülmény". Az oké hogy gyár, de attól még nekik is az érdekük lehet, hogy ne a legalja menjen hozzájuk dolgozni. Mert bárki aki kicsit nem hülye és legalább az alapokat elfogadhatóan tudja, könnyen kap munkát egy normálisabb helyen kezdőként is.


Olyan mintha a pick nem lenne tisztában a többi cég nyújtotta dolgokkal.

2017. márc. 12. 21:18
 6/18 szántóvető ***** válasza:
53%
az a magyarázat hogy a Pick az otp-vezér milliárdos csányi tulajdonában van,és nem elég gazdag még.tehát a lehető legkisebb kiadás mellett hajszolja az elérhető legnagyobb hasznot.
2017. márc. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Mészáros tör felfele, nem engedheti meg Csányi, hogy letaszítsák őt a trónról. Mindenképpen ki kell sajtolni az évi 100 milliárdot, különben leelőzik.
2017. márc. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Estádio de Felchút ***** válasza:
49%

Kérdező, remélem, ez nem a szokásos napi munkaügyi kamukérdés...

TFH nem.

Mint a válaszokból is olvashatod, az oldal nyájas olvasói, a kommentelők, aka poszt-tolók, hogy is mondjam, nem éppen a magasan kvalifikált, komoly értéket teremtő munkavállalói rétegetet képviselik, szóval ne feltétlenül alapozz a véleményükre.

Fejlesztői, kreativitást igénylő tervezői munkakörökben alap dolog az ingyen kávé, tea, a fullosan felszerelt konyha, pihenőszoba, akár csocsóval, TV-vel, de van példa biliárdasztalra is, és BP-en, igényes cégeknél nem extrém a céges edzőterem szaunával sem. Masszázs, csontkovács, jóga, coaching szolgáltatás szintén sok helyen van, bár ezek egy része már lehet fizetős.

A munkaidőnek inkább az alacsony kvalitású és értékű munkáknál van jelentősége, egy IT fejlesztő, egy műszaki tervező, vagy egy üzleti/operatív fejlesztő esetén a hangsúly azon van, hogy a munka jó minőségben el legyen végezve, a projekt legyen sikeres. Én a Pick gyár háeresén jót mosolyogtam volna, és elköszöntem volna. Nem egymást keressük, van ilyen :)


Ja, még valamin megakadt a szemem:


"Kitöltettek egy monotonitást tűrő tesztet"


Ki sem töltöttem volna. Én alkotni szeretek, a monotonitást meghagyom azoknak, akik valóban jól tűrik ;)

2017. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%

8-as! Azért el ne ájulj már attól, hogy milyen sok értéket teremt. A gyerek szoftverfejlesztő, nem írja külön, szóval ez jó eséllyel a két éves OKJ-s képzés, ergo az a szint, hogy tudjál pár alap dolgoz programozni.


Meg ezt a "nem teremt értéket" dumát hanyagoljad, mert ha ezek a "nem értékteremtők" abbahagynák a "nem értékteremtést" pillanatok alatt rájönne az IT-szektor, hogy nem ők a világ urai. Márpedig, mint írtam a munkahelyek 99%-éka nem ilyen fenékkinyalós hely. Amúgy meg bármennyire is ezt hiszitek bezárkózva két parancssor közé, a legtöbb területen nehéz kreatívkodni kötetlen munkaidővel. Kérdezz már meg mondjuk egy kutatóorvost vagy fizikust, hogy hogy tud kreatívkodni, ha nincsenek ott az eszközei, a műszerei vagy a laborja. Elárulom, sehogy se tud. Szóval hanyagold ezt a "csak a proli dolgozik kötött munkaidőben" gondolkodást.

2017. márc. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

A munkaeropiacot a kereslet-kinalat igazitja. Ha te olyan kepesegekkel es tudassal rendelkezel ami ritka es sokat er, akkor a cegek majd megprobalnak neked olyat kinalni amit mashol nem kaphatsz meg.


Mivel az adott ceghez palyaztal igy teljesen nyilvanvalo hogy te ilyennel nem rendelkezel, ugyhogy neked be kell erni azzal amit a te tudasodert kinalnak, vagy megprobalhatsz tovabbfejlodni.


En szemely szerint kerulnem azokat a helyeket ahol csocsó meg jatekkonzol van, mert ott nyilvanvaloan azt akarjak hogy minel tobb idot toltsek ott. En a munkahelyemre dolgozni jarok, ha jatszani akarok akkor hazamegyek.


Az ingyen kavet meg lexarom, eleg jol fizetnek ahhoz hogy ki tudjam fizetni..

2017. márc. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!