Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem luxus egy sima fogház...

Árokpart kérdése:

Nem luxus egy sima fogház vagy akár kisebb méretű börtönbüntetésbe nem bevonulni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a kék hírek oldalain rengeteg eset jelenik meg, hogy valaki pl. 1 éves fogházbüntetése elől inkább ismeretlen helyre távozott úgy, hogy egyébként átlagos normális családi háttere volt, úgy értem, hogy a családja is segítette volna a büntetése alatt és utána is stb. Elhiszem, hogy mi a legtöbben akik nem vagyunk ilyen helyzetbe könnyen mondjuk innen a fotelból. Viszont az is igaz, hogy a szökése alatt az ilyen emberek sorsa, életkörülményei biztos vagyok benne, hogy sokkal rosszabb mintha bevonult volna. Miért gondolom ezt? Eleve otthon így sem úgy sem marad. A családtól mindkét esetben kénytelen távol lenni, mert ugye körözik és hol keresnék mindig a leggyakrabban? Otthon. A szökésben gyakorlatilag szinte hivatalosan nem is létező ember sajnos. A legrosszabb helyen esetleg valami feketemunkából tud élni, valószínű sokkal rosszabb társaságban és körülmények között mint a fogházban. Ha kap is valami fizetésnek mondott alamizsnát szabadidejében sem élvezheti az életét felhőtlenül. pl. Ha korábban járt szórakozóhelyre, kocsmába ugye ezt nem nagyon teheti meg mert akár a körözés alapján egy civil rendőr is felismerheti és akkor bukik a mutatvány. Kérdezem én egy legkisebb dolog elévülési ideje is minimum 5-6 év. Addig megéri így élni, szerintem sokkal nagyobb büntetés. Ki mit gondol erről?
2017. márc. 15. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is elgondolkoztam ezen egy pár napja, gondoltam is hogy teszek fel itt egy kérdést hogy kinek mennyi az a börtönbüntetés amit nem ülne le.


Ha lenne családom akik szeretnek és támogatnak akkor beülnék hosszú évekre is. Legalább ők járnának be, tartanák bennem a lelket, nyugodtan aludhatnék. Jelenleg nincs családom és nincs nagyon senkim, ezért ha elszaladnék a börtön elől nem hagynék hátra semmi fontosat. 1-2 évet leülnék, annál többet valószínűleg nem, megpróbálnék felszívódni.

2017. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha elég pénzem lenne, olyan helyeken rövidebb időt eltölteni ahol nincs kiadatás, én sem mennék rács mögé egy hétre sem, akár támogatna kintről a család, barátok. Itt pusztán a bezártságról van szó, akik jó messzire elhúznak, azok már tudják előre miből fognak tengődni, akár külső segítséggel is, itthonról. Nem új keletű ez se


Jelenleg is van pár komoly magyar gengszter milliós adócsalás miatt körözve, viszont messziről kerülik európát pár évig, emellett fizimiskát változtatnak, ha eddig borotválkozott majd most növeszt kis szakállat, más hajat vágat, szemöldökét kiszedeti formásabbra, felszed vagy le ad pár kg-ot, ilyen apró dolgok rengeteget változtatnak az emberen

2017. márc. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Idén is volt a hírekben, hogy egy 60 napos elzárását töltő elítélt megszökött, külső munkahelyről lépett le, nagy hülyeséget csinált, elkapták még aznap, szökésért még éveket fog kapni, szigorúbb őrzési fokozatot kap, és ugrott minden kedvezménye is ha volt.


1 év letöltendőnél szinte biztosan van kedvezmény, sőt manapság már a bírói gyakorlat az ,hogy szinte mindig, ez jelent visszatartó erőt, hogy viselkedjen odabent, akinek van esze, azért 5-6 évnél se mindegy, hogy mondjuk 1 évvel akár előbb szabadulhat, 1 évnél meg lehet 3-4 hónapot is elengednek ha nem balhézik és viselkedik, sőt már jóval korábban EVSZ-t kap, ami még lazább. A fogház amúgy is a legenyhébb szabadságvesztési fokozat, a cellajatók csak este vannak zárva, mehet bármerre az intézményen belül, külső munkahelyre mehet dolgozni, később pedig akár evsz-t kapva havonta 4-5 nap kimenőt is kaphat, külső munkába úgy mehet dolgozni mint bárki más, civil ruhában, őrizet nélkül, akár nem is tudják a munkatársai, honnan jár be dolgozni.


Ha meg valaki nem vonul be időben és nem menti ki magát alapos okkal pl. orvosi igazolás ,hogy fekvőbeteg volt na akkor ott kezdődik a dolog ,hogy minden kedvezmény ugrott és később a kedvezményeket is nehezebben kapja meg. És igen első körben úgyis otthon fogják keresni.


Nem tudom emlékeztek-e a Mortimer ügyre, ahol a kardozó roma gyereket 3 év 10 hónap letöltendőre ítélték, de kedvezménnyel akár 2 és fél év után szabadulhatott volna. Nem vonult be, otthon dekkolt, délután megérkeztek érte és bevitték. Ténylegesen leülte a 3 év 10 hónapot, magasabb őrzési fokozatot kapott, ami pl. rövidebb telefonbeszélgetést, szigorúbb őrzést külső munkahelyen stb. Ha meg bevonul időben legalább 1 évet elengednek neki, már jóval előbb valszeg ha addig jól viselkedett kapott volna enyhítéseket, kijárhat havonta pár alkalommal, odakint fogadhat látogatókat, készpénzben kaphatja meg a bérét a munka után, kijárhat dolgozni, az is egyfajta szabadságérzet, hogy odakint külső munkahelyen dolgozik nem teljesen elzárva a külvilágtól stb.

2017. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!