Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Folyamatosan keresnek a...

Folyamatosan keresnek a közvélemény kutatók, de amikor kiderül, hogy elmúltam 60 már lépnek is ki. Ez miért van? Mi már nemszámítunk?

Figyelt kérdés

2017. márc. 20. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekik nem.
2017. márc. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó, hogy nem számítotok, csak valószínűleg az adott felmérés célcsoportja nem a te korosztályod.

Eljön még a te időd! :)

2017. márc. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A múltkor valami szívgyógyszeres közvélemény kutató talált meg engem. Miután közöltem vele, hogy 20 múltam, elköszönt.

A huszonévesek már szart érnek? :(

2017. márc. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy közvélemény-kutatók. Ők nagyon pontosan kiválasztott minta alapján dolgoznak. Hiszen, ha például 1000, vagy 500, vagy akár 100 fős minta alapján akarják megtudni több-millió ember véleményét adott témában, akkor nagyon gondosan kell kiválasztani őket: nem, életkor, lakóhely stb. szempontok alapján. Nem telefonhíváskor tudják meg, például, a megkeresett életkorát.

És, ők, nem keresnek folyamatosan.


Ha kutatók, akkor inkább piackutatók (vagy magukat annak kinevezők) lehetnek; ott, akárcsak a reklámok célközönségénél, az életkorod fele körül van a felső határ. Legvalószínűbb, hogy rád akartak sózni valamit. Kicsit se bánd, hogy nem is próbáltak rábeszélni valami csodás, nagyszerű, kiváló, remek, csak kiválasztottaknak kínált ajánlatra. Mert az, kicsit sem lett volna az.

2017. márc. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Azért mert fölösleges végigzongorázni a kérdéseket olyankor csak egy x a fideszenek aztán kész is.
2017. márc. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tartozol a célcsoportba, logikus, hogy nem érdeklődnek. Hidd el, ha egy egészségház talál meg valami egészségügyi felmérésre, alig fogod tudni levakarni őket magadról:S
2017. márc. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy örülnél. Legközelebb ha engem felhív egy ismeretlen szám - hasonló szöveggel - akkor én azt mondom majd hogy 80 múltam. Biztos nem keresnek többet.
2017. márc. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert mintával dolgoznak. Meg van, hogy x év közöttit kell keresnie, mert az hiányzik még a mintából, hogy reprezentatív legyen.

Gondolom, az idősek jobban fogékonyak arra, hogy időt áldozzanak ilyen felmérésekre. Ők hamar összejönnek. A többi korosztályból kell keresniük, ami még hiányzik.

2017. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!