Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csökkennek folyamatosan...

Miért csökkennek folyamatosan a reálbérek? Magyarország valójában gyengül?

Figyelt kérdés

Aki mondjuk még 5 évvel ezelőtt saját albérletben lakott, annak ma szobát kell bérelnie. Aki szobát bérelt, annak most szobatárssal kell laknia. Aki örökölt saját lakást, annak ki kell adnia az egyik szobáját, mert nem tud megélni. Azt látom, hogy (nyilván a korrupt kormány közeliek kivételivel akiket én nem ismerek) mindenkinek romlott az alapvető életszínvonala ebben az országban az elmúlt kb. 5 évben. És persze rengetegen mentek ki külföldre, és terveznek is kimenni akik még itt maradtak, csak legtöbben még egyetemi diplomát vagy szakmát vagy nyelvtudást akarnak szerezni.

Miért hazudozik a kormány, hogy az ország erősödik amikor valójában gyengül? A reálbérek folyamatosan csökkennek.


2017. márc. 3. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Az hogy te nem jutsz semmire azt ne vetítsd ki sz egésure. Prrdze ez sz erődödünk kampány üarhaság de az is hogy csökkennének a reálbérek.
2017. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
A reálbérek nőnek, ennek könnyen utánanézhetsz a KSH oldalán. Az albérletek ára valóban erősen emelkedett a közelmúltban, így elképzelhető, hogy az érintetteknek összességében kevesebb marad a zsebében. Akinek saját lakása van, azt nem érinti a probléma. Aki pedig abban a szerencsés helyzetben van, hogy lakást ad ki, az nagyon jól járt. Azt hiszem, így korrekt a helyzet ismertetése.
2017. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
nem tudom, én sem tapasztaltam életszínvonal csökkenést, pláne az általad leírt példákból, sőt még ismerettségi körömben sincs olyan ember, aki kénytelen volt az albérletébe beköltöztetni egy lakótársat, mert annyira megszorult...az tény, hogy semmivel sem állunk jobban, mint 5 éve, de ahogy az első mondja, az, hogy neked szarabbul megy, nem feltétlenül az ország működésének a hibája.
2017. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, én Ausztriában élek. Az otthon nyomorgó magyar ismerőseimről beszélek, akik nincsenek kevesen és mindegyiknek romlott az életszínvonala, ami maga a reál bér.
2017. márc. 3. 14:27
 5/13 anonim ***** válasza:
16%
Ezek szerint az ismeretségi köröd csupa lúzerből áll? Kicsit bővíts rajta, mert nem csak ilyenekből áll az ország. :-)
2017. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Ez nem igaz,folyamatosan emelkednek a reálbérek,.25-50%-kos béremelések vannak!Az infláció 0-2%.
2017. márc. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező rossz társaságba keveredtél
2017. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem az elet szinvonal romlott hanem az allampolgarok ertelmi kepessege romlik rohamosan.
2017. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%
A reálbérek elvileg, emelkednek, csak valahogy nehéz érzékelni.
2017. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Én ilyen rosszindulatú primitív válaszokat régen olvastam, mint amik erre a kérdésre érkeztek. Ezek után minek csodálkozik bárki is, ha ilyen a kormány...
2017. márc. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!