Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mi igaz ebből?

Szerintetek mi igaz ebből?

Figyelt kérdés
Azt mondják a tv-ben, több ellenzéki politikus, elemző is, nem csak a fideszesek, hogy hiába van munka, az emberek nem akarnak a piaci munkákban dolgozni, inkább a közmunkához ragaszkodnak. És ezt nagy problémának látják, a kialakult munkaerőhiány egyik fő okának. Vajon miért van ez a tendencia? Miért olyan nagyon jó az a közmunka? Miért jobb mint egy normális piaci munka? Nem is értem.

2017. márc. 21. 17:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én a közmunkán festőként vagyok felvéve egész évben van munka. ha nem másol a polgármesternél vagy a lányánál. volt olyan hónap meg volt a 150-200 ezermis. Ennyit rendes munkahelyen sem kapok meg. Kiszámítom 12 hónapra a pénzt az is 100 ezer körül van és helyben vagyok. De van aki ennek a dupláját megkeresi akkor minek mennyen vállalathoz.
2017. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Jó neked, ha megfelel a közmunka, én nem ezért tanultam és nagyon rosszul érint, hogy így vagyok kénytelen dolgozni, elvárják a rendes munkavégzést, de spártai körülmények között.

Hol lehet panaszt tenni a közfoglalkoztató ellen?

2017. márc. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, pontosan az ilyen téveszmék miatt tart az ország ott, ahol tart. Sok ismereted nem lehet egy vállalkozás működéséről. Nem a csalókéról, hanem "A" vállalkozáséról.

Hogy kellően leegyszerűsítsem, a vállalkozás gyárt valamit. A tulajdonosának ebből költségei vannak: nyersanyag, eszközök, hely, energia, fizetések, adók, jutalékok, szállítás, vásárlók keresése, engedélyek, javítások, karbantartás, és még jó néhány más. Ha ezt összeadjuk, az eredmény legyen "X". Ezután a terméket megveszik, tegyük fel, az összeset (ami persze ritka, de mindegy). Legyen az érte kapott összeg "Y". Persze az X kiadások és az Y bevétel között akár elég sok idő is eltelhet, azalatt is kell finanszírozni az életet. Na most, ha Y-X pozitív, az a vállalkozó haszna, abból él. Meg persze ebből kell pótolnia az elhasználódott dolgokat is. Ha ez a különbség egy évben jó nagy pozitív szám, akkor a vállalkozó jól él. Ha azonban nem tudja a terméket eladni, ha folyton változnak a feltételek, mert a kormányok állandóan módosítják a törvényeket, akkor minden sokkal drágább lesz, a bevétel meg csökken. És amikor a különbség kicsi, pláne negatív, a vállalkozó éhen hal. Közte meg az történik, hogy eleinte kicsit csal, aztán nagyot, aztán csökkenti a béreket, silányítja a terméket, hogy a költségek csökkenjenek. Ezt te nehezményezed. Az nem baj, hogy a körülmények tették tönkre. Azok a körülmények, amiket a kormány teremtett. A kormány ténykedését nem látod, nem is érted, de minden jót elhiszel neki. A vállalkozó ténykedését se látod,de őt gazembernek véled. Nem csoda, ha ennyi tévedés után tönkre megy - nem a vállalkozó, az ország.

2017. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!