Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki fütyül a nemzeti ünnepen...

Aki fütyül a nemzeti ünnepen Orbán beszéde alatt, az pontosan mit akar elérni, és miért teszi?

Figyelt kérdés
Mert én azt értem, hogy Orbánt utálja, de ez nem elég ahhoz, hogy sok százezer ember ellen, akik egy beszédet hallani akarnak, kellemetlenséget okozzanak, ha csak ennyi lenne akkor az nagy önzőség és bunkóság lenne, nem Orbánnal szemben, hanem a többi emberrel szemben. Mármost lehet hogy nem önzőség, hanem valami konkrét cél van, hogy pl. ne tudja elmondani a beszédet, vagy bekerüljenek a TV-be, vagy mások megismerjék a véleményüket. De egyik sem racionális, és mindegyik önző. Mert az emberek a véleményüket már régóta tudják, ahhoz nem kell most belefütyülni, bármikor máskor tüntethetnek, fütyülhetnek, és már elve ismerjük az újságból és a hiradóból a véleményüket. Orbán, ha akarja elmondja a beszédét, ha meg nem mondja el, akkor nekik attól jobb lesz? Én nem látok olyan logikát, hogy ez ne lenne irdatlan nagy tahóság, mint mondtam nem Orbánnal, hanem másokkal szemben. Az OK, hogy testi sértés, meg önbíráskodás nem lehet, de ez illetlenség, és ha a bíróság jogilag meg is engedi, attól még illetlenség. Ez kb. olyan, hogy köztéren nem pisilünk, bár azt tiltják is, ezt mégis megengedték.

2017. márc. 22. 11:30
1 2 3
 11/22 imakommandós ***** válasza:
39%

" Mert én azt értem, hogy Orbánt utálja, de...."


Pedig csak ennyi. Orbán-fóbiája van egyeseknek. És szerintük az a demokratikus, hogy ha ők utálják és nem akarják hallgatni akkor más se hallgassa.

2017. márc. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
9%
"Az egyén szabadsága addig terjed amíg más egyén szabadságába nem ütközik." Ennek alapján nemhogy illetlenség, de nem is demokratikus.
2017. márc. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
59%
Jó hát valljuk be tényleg gyerekes módszer ez a füttyögés. Kimennek az emberek az arctalan tömegbe pár síppal, aztán elégedetten hazamennek hogy mekkora forradalmárok.. Semmilyen komolyabb tüntetést, demonstrációt, sztrájkot, polgári engedetlenséget nem hoztak még össze a magyarok az elvileg gyűlölt orbán-rezsim ellen.Kimenni huszonöten füttyögni nem ér semmit.
2017. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
61%

ugyan azt mint anno a fideszes beuszított tömeg amikor a öszödi ugyan ezen az ünnepen ugyan így beszélt


az a baj hogy amíg a te "slepped" fütyült az jogos volt most hogy fordul a kocka érdekesen jogtalanná vált


mindkettőt felkötném ne essünk félreértésekbe, sőt a jelenlegi politikusokat kivétel nélkül elrettentő példának hogy megunja a nép a nyomor


a nemzeti ünnepek pártpolitikává silányultak, ha meg akarja ünnepelni a nemzeti ünnepet és mivel tisztában van vele hogy az ország jó része lehányná, olyan mondjon beszédet aki "pártatlan" simán élnek az országba 80 évesek akik akkor bőven volt mit lássanak, gyanítom senki nem fütyülte volna ki

2017. márc. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"Mit akarsz te azon hallgatni, hogy Orbán beszél?"


Erről beszélek. Semmit nem értettél abból, amit mondtam. Én nem voltam ott, és nem is szeretem Orbánt, nem is mentem volna oda. De aki odament a fütyülőkön kívül, azok azért mentek oda, hogy meghallgassák. Lehet hogy te nem érted őket, de nem is kell megértened őket, csak elfogadni, hogy ők is emberek. Azért mert én nem akarom meghallgatni a statisztika kurzust az ELTE-n, és utálom a tanárt, nem fogok bemenni az órára és fütyülni. Azért sem, mert a tanárral szemben sem tenném, de ha olyan tahó volna a tanár, hogy vele szemben ez megengedhető volna, akkor sem tenném a diákok miatt, akik ott ülnek az óráján.

2017. márc. 22. 13:48
 16/22 A kérdező kommentje:

"Gondolom, akkor is ilyen kis harcias politikusvédő voltál, amikor 2010 előtt Gyurcsány beszéde közben skandálta a sok illetlen, tahó ember, hogy "GYURCSÁÁÁNY TAKAROGGY!!!"


Imádom, amikor valaki nem akar a kérdésre válaszolni, hanem visszakérdez, és feltételez ráadásul rólam valamit. Az hogy akkor mi volt, nem indokolja, hogy ma ne rökönyödjek meg olyanon, amin meg lehet. Például lehet hogy akkor én még nem is voltam felnőtt, akkor is így beszélnél velem? Egyébként meg nem voltam ott akkor se, ahogy most se, és nem is emlékszem a részletekre. Akkor is 15-én volt fütyülés? Aki 15-én ilyen cirkuszt csinál, az hogy néz például egy gyerek szemébe és mint mond neki, amikor megkérdi, hogy bácsi kérem, miért tetszik fütyülni? Amikor szegény gyerek kimegy a nemzeti ünnepen mondjuk a családjával, és felveszi a kokárdást, ahogy az iskolában tanították neki.

2017. márc. 22. 13:53
 17/22 A kérdező kommentje:

"Az 1%-os törpepártok akartak ezzel a megmozdulással kormányváltó erővé erősödni."


Na ez egy értelems válasz volt. Lehet hogy tényleg ez az oka. Csak nem tudom ez kinek tetszik, mert itt például azt hiszem senki nem éltette a füttyögést.

2017. márc. 22. 13:58
 18/22 anonim ***** válasza:
76%
Addig ameddig a politikusok politizálnak a nemzeti ünnepen, addig az emberek is megtehetik ezt.
2017. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
72%
Én sem értem ennek a füttyögésnek. Nem füttyögni kell a Fidesz ellen, hanem nemes egyszerűséggel pofán kellene őket rúgni.
2017. márc. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
26%

"Addig ameddig a politikusok politizálnak a nemzeti ünnepen, addig az emberek is megtehetik ezt."

Politizálás=füttyögés. Pontosan, az együttnek ennyire futja, ezért nem mérhető a támogatottságuk.

2017. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!