Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha netán jövőre a baloldali-li...

Árokpart kérdése:

Ha netán jövőre a baloldali-liberális ellenzék nyerné az országgyűlési választásokat, vajon milyen kormányzati intézkedéseket hoznának?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy hasonló keményvonalas fiskális megszorító politikát mint 2006-ban Gyurcsányék vagy inkább a Medgyesi Péter féle light-osabb baloldali politikát. Ha valaki az ellenzékre szavaz és netán nyernek, van e félnivaló, hogy netán megszorítások jöhetnek? Tudom, hogy minden felmérés ma az ellenkezőjét mutatja, de játszunk el a gondolattal.
2017. márc. 24. 09:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
70%

# 6/10 Időpont ma 11:10


Nem is tudtam, hogy Magyarországon vagy hajléktalan valaki, vagy 100 milliós ingatlana van.


# 7/10 Időpont ma 11:24


"Rezsidíjak megállapításának jogát visszaadnák a szolgáltatóknak."

Alacsonyabb is lenne, mint most, a rezsicsökivel. Tudod, világpiaci árak.


"Kerítést elbontanák, az eddig határőrizetre fordított pénzeket átcsoportosítanák a bevándorlók ellátására és segélyezésére."

Igen, és minden magyar nőnek kötelező lenne lefeküdni velük. A fogalomzavarodra ki sem térek.


"Közmunkaprogramokat felszámolnák, helyette a leszakadt réteget inkább segélyeznék."

A fidesz is folyamatosan számolja fel a közmunkaprogramot, csak szólok. De mondjuk biztos nem engednék meg azt, hogy a kis önkormányzatok közmunkásként vehessék vissza a nemrég kirúgott dolgozót, mert így olcsóbb, a hülye meg kénytelen elvállalni.


"Nem szólnának bele a bankok, pénzintézetek működésébe, visszaadnák nekik a jogot arra, hogy a pénzforgalmi díjakat saját üzletpolitikájuk alapján számlázzák ki az ügyfelek részére."

A pénzforgalmi díjakat most is saját üzletpolitikájuk alapján számlázzák ki, miről beszélsz?

Teszem hozzá a bankadót is te fizeted...


"A többségi állami tulajdonba került stratégiai fontosságú ágazatok (földgáz, víz, áramellátás) tulajdonjogát valószínűleg privatizálnák."

Mondjuk lehet jobban működne, de ez csak helyi tapasztalat.


"Törvénymódosítással lehetőséget biztosítanának, hogy bármelyik uniós állampolgár termőföldet vásárolhasson Magyarországon."

Ahogy árulta most a földet a fidesz az árveréseken?

2017. márc. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Pro Patria ***** válasza:

"Tudható valami ezek arányairól a fizetésekhez képest? Valamint az is lényeges melyek a mindenkit terhelők és a csak bizonyos körbe tartozókat."

- Itt elég sok részletet kifejtenek:

[link]

A többsége nem éri el az 1%-ot, van, ami statisztikailag kimutathatatlan. Nagyságrendileg azonos más országokéval.

2017. márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ha a többkulcsos adót visszavezetik, akkor rájuk szavaz az egész rokonság.
2017. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Azért ne túlozzunk, a családi adókedvezményt nem akarja senki megszüntetni, és valószínűleg a CSOK-ot sem állítanák le, csak átalakítanák mert így gyakorlatilag csak a gazdagoknak kedvez. Az egy kulcsos SZJA-t meg ideje már eltörölni, többször elmondták hogy nettó 1 millió forint lenne havonta a nagyobb kulcs belépése, jelenleg 37 ezer ember van Magyarországon aki ebbe beleesne. Segítek. Nagyjából 4 millió ember dolgozik itthon. Nem éri el az 1%-ot akinek rosszabb lenne.
2017. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Pro Patria ***** válasza:

"valószínűleg a CSOK-ot sem állítanák le, csak átalakítanák mert így gyakorlatilag csak a gazdagoknak kedvez."

- Ezt már annyiszor hallottam, de érdemi választ sosem kaptam: miért?


Egyébként a luxusadó, meg úgy általában ez az egész nem alapvetésében, hanem azért problémás, mert az MSZP erre a populizmusra építi fel az egész kampányát, ami pedig nem jelent valós megoldást.

Botka László egy elődje már megfogalmazta, máshol már hivatkoztam erre:

"[...] És azt is meg kell mondjam nektek, hogy nagyon sok nagy ötlettel találkozunk. Hű, a hétszázát neki. És kiderül, hogy még a legnagyobbak is, a legtöbbre tartottak is százmilliárdos nagyságrendű tévedésekben vannak. Vessünk ki ingatlanadót mindenkire. Tudjátok, hogy mennyi jön be ingatlanadóból, ha minden ingatlant megadóztatunk, ami 5 millió forintnál drágább? Alacsony értékhatárt mondtam, nem 100 milliót, ötöt. És egyébként még odaadjuk még az önkormányzatoknak azt az 52 milliárdot, ami a kommunális adóból bejön, mert akkor azt oda kell nekik adni, már most az ő bevételük. Az egésznek az egyenlege kevesebb, mint 20 milliárd forint."


Aki erre akar országot felépíteni, az eleve bukik. Ez csak szavazatszerzésre jó, távlati tervezés nincs benne.

2017. márc. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Azért csak a gazdagoknak kedvez, mert brutális mértékű önerőre van szükség ahhoz, hogy bele tudj vágni.
2017. márc. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Pr.Attila válasza:
Nyugi... ennek annyi az esélye minthogy a föld random felrobban.:D
2017. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
A kerítést szerintem már egyik kormány sem bonthatná le, mert már nemzetközi okokból is áll. Az osztrákok egészen biztosan óriási nyomást gyakorolnának ránk, ha le akarnánk bontani.
2017. márc. 24. 14:55
 19/24 Pro Patria ***** válasza:

Hmm, érdekes, mi nem élünk luxusban, de a bátyám élt vele, és fel is épült a ház.

Ez tulajdonképpen annyit jelent, hogy banki hitelt nem kell felvenned. Ott is kell önerő.


Azt persze ne várd el, hogy aládtolja az állam a házat.

2017. márc. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Remélem nem fogjuk megtudni!
2017. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!