Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz imádó voltam, csalódtam...

Fidesz imádó voltam, csalódtam bennük, miért lett a Fidesz a kisember "ellen" és miért azt segíti jobban, akinek van?

Figyelt kérdés

Világ életemben nagy Fideszes voltam, Orbán úr volt a példaképem, de nagyot csalódtam a Fideszben!

A FIDESZ elsősorban a középosztályt és a gazdagokat segíti! Orbán úr régen ellenezte az egykulcsos adót, erre bevezette. 1998-2002 között többkulcsos adó és egy sikeres gazdaságpolitika volt, akkor miért mondja Orbán úr, hogy nincs olyan gazdaságpolitika, ami a szegénynek kedvez gazdagnak árt és sikeres?


Milyen kormány az olyan, amely azt segíti jobban, akinek már így is sok van, és kevesebbet törődik azzal, akinek kevesebb van? A Fidesz és Orbán úr, szinte állandóan a középosztályról beszél, mintha csak középosztály létezne, a kiskeresetű szegény emberekkel maximum akkor foglalkozik, ha az ellenzék ezt a témát erőlteti.


A családi adókedvezménnyel is kik jártak a legjobban? Akik jó sokat kerestek, itt sem a kisemberrel kezdték a megsegítést, hiszen 4 évig nem is tudták teljesen igénybe venni. Igaz nagyot emeltek a minimálbéren, ami jó dolog, de csak 7 év után, itt sem a kisemberekkel keztdék. Az egészségügy romokban, és mindenhol Fideszes emberek ülnek. A jegybank elnöke Fideszes, és a köztársasági elnök is, de mikor az MSZP akart saját köztársasági elnököt a Fidesz ellenezte, ahogyan én is.


Sosem gondoltam volna, hogy én aki nagy Fideszes voltam, mindenem volt a párt, példaképem volt Orbán Viktor, egyszer ilyeneket fogok írni. Az MSZP-t meg a hátam közepére nem kívánom, mindig is kommunista-ellenes voltam.


HIÁNYZIK A RÉGI FIDESZ, és a régi Orbán Viktor, mert hatalmas és tehetséges politikus volt, csak sajnos a pénz

és a hatalom megváltoztatta.



2017. márc. 24. 19:42
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
25%
Lószart voltál te fideszes. :)
2017. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Pedig az voltam, rajongtam Orbánért, és minden választáson rá szavaztam, mert kedveltem, és utáltam a komcsikat, mindig jobboldali voltam.


Szinte minden beszédét láttam, ő volt a kedvencem, és nagyon szomorú lettem, hogy megváltozott, mert a régi Viktor a VALAHA ÉLT EGYIK LEGJOBB POLITIKUSUK VOLT!!!!!!

2017. márc. 24. 19:50
 3/36 A kérdező kommentje:

2014ben is rájuk szavaztam, ahogyan mindig is, de csalódtam.


Ha Orbán olyan lenne, mint 10-15 éve, akkor örökre Fidesz, de sajnos megváltozott, az aki a kisemberekért volt, mára a pénzesek miniszterelnöke lett. :(

2017. márc. 24. 19:54
 4/36 anonim ***** válasza:
52%
Sosem volt a kisemberek oldalán már az első szocpol is keményen a felső-középnek kedvezett, de nem is ez a lényeg .
2017. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
57%
Fizessenek a gazdagok.
2017. márc. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
71%

A Fidesz tudatosan építi ki egyre a hatalmát Magyarországon, "beássa" magát a kormánypárti pozicióba azzal a módszerrel, hogy megpróbálnak mindent ők irányítani. Az legyen a hír amit ők akarnak, az legyen a vélemény ami az övék.


A legtöbb pénz amit a barátaiknak és kedvenc gázszerelőnknek, Mészáros Lőrincnek adnak, azt nem azért adják hogy házakat és telkeket vegyenek belőle, hanem hogy a pártkassza minél jobban megteljen. Pénz = Hatalom, és csak gondolj bele, minél több pénzünk van, annál több befolyásuk és módszerük van arra, hogy ők maradjanak kormányon. Orbán Viktor valamilyen szempontból jobb politikus mint volt. Hiszen a politikában jártasságot nem abban mérik ki milyen jó ember, hanem hogy mennyire ért ahhoz amit csinál, mennyire tudja a népszerűségét és erejét megtartani. És jelenleg ő ezt nagyon jól csinálja, csak a lehető legpiszkosabb módszerekkel.

2017. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező. Orbán most is jó politikus, hiszen annak ellenére, hogy a népnek nem túl kedvező döntéseket hoz, még mindig széles körben támogatott. A jó politikus ismérve, hogy sokan követik. Nem óhajtok párhuzamot vonni, csak egy másik példa: Hitler is remek politikus volt, hiszen megnyerte magának a népet.


Egyébként... a jobb oldal lényege, hogy a közép és felsőosztályt támogatja. A baloldal (szociális oldal) az, ami a kisembert, a szegényeket segíti. A jobboldal inkább a gazdasági fejlődést, a baloldal inkább a nép felzárkóztatását tartja szem előtt. Ha a kisember javát akarod, miért vagy jobboldali?:D

2017. márc. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

"A jobboldal inkább a gazdasági fejlődést, a baloldal inkább a nép felzárkóztatását tartja szem előtt. Ha a kisember javát akarod, miért vagy jobboldali?:D"


Nem csak gazdasági kérdések miatt. :) Az oké, hogy középosztály, de a Fidesz az egykulcsos adóval nem az átlagkereset körülieket segítette, hanem akik BŐVEN EZ FELETT KERESTEK! Ez meg elfogadhatatlan.


De oldaltól függetlenül, én előbb adnék pénzt annak, akinek kevés van, mint annak akinek rengeteg. A Fideszben itt csalódtam. :(

2017. márc. 24. 20:23
 9/36 anonim ***** válasza:
76%

"Az MSZP-t meg a hátam közepére nem kívánom, mindig is kommunista-ellenes voltam. "


Főleg ha tudnád,hogy egy csomó Fideszes a kommunista párt tagja volt. Pénz fontosabb nekik mint a politikai pártállás.

2017. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
77%
a baj ott kezdődik (már ha igaz), hogy imádtál egy pártot, egy embert. Magyarul tökmindegy mit csinált, mondott te rá szavaztál. Na erről kellene már leszokni.
2017. márc. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!