Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen érv az a melegházasság...

Milyen érv az a melegházasság ellen, hogy "Magyarország keresztény ország és az egyház szerint. "?

Figyelt kérdés

Véleményt kellett kifejteni a melegházasságról, támogatjuk-e vagy sem ( iskolai házi feladat ).

Én személy szerint nem ellenzem, de ahogy érveket kerestem, ellene is találtam. Voltak köztük ésszerűek és kevésbé ésszerűek, míg nem egy ilyet találtam: "Magyarország egy keresztény állam, és a keresztény szokások nem engedik" ( nem szó szerint ez volt, de valami hasonló ). Én is keresztény vagyok, de ez mégis milyen érv? Elvileg az egyház és a politika különvált, külön működik. Magyarul az egyház megteheti, hogy nem ad össze azonos nemű párokat, nem lesz templomi esküvő, de ezt hogy hozhatják érvként? Ma a templomi esküvő csupán egy ( szép és drága ) ceremónia, az esküvő és a házasság a házasságkötő termekben történik - az egyház teljes kizárásával. Nem kérnek engedélyt a papoktól, hogy xy és zq összeházasodhat-e, ha férfi és nő, minden akadály nélkül megtehetik.

Ez mégis akkor milyen érv?


2017. márc. 21. 22:21
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
75%
Semmilyen. Csak a múltban ragadt fanatikusoknak az, mint Semjén és szektája.
2017. márc. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
78%

"Ez mégis akkor milyen érv?"


gagyi. de jól hangzik és ha valaki ezzel szembeáll, akkor egyből lehet is személyeskedni, hogy erkölcstelen, züllöt stb.

2017. márc. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen igazad van, a kettő nem mosható össze!

Találtál egy érvelési hibát!

2017. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
18%

Egy faj célja a fajfenntartás, ami az ember esetében nőstény és hím egyed közösülésével valósulhat meg. Ebből látszik, hogy két azonos nemű egyed közösülése nem vezet sehova, egy zsákutca, ha rajtuk múlik a faj kihal.

De a faji kérdéstől eltekintve és kellene, hogy legyen az emberekben annyi jó ízlés, hogy nem támogat egy ilyen természetellenes dolgot, az egyház is így gondolkozik és szerencsére egyelőre a törvényhozás is.

2017. márc. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
75%

# 4/4 Időpont ma 22:44


Az érvelési hibád ott bukkan elő, hogy nem természetellenes.

2017. márc. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
75%

"Egy faj célja a fajfenntartás"


Ez valami dogma, amit láttál leírva. De Te érezted valaha, hogy a célod a fajfenntartás?:D Mert én kvára nem.

2017. márc. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
76%
4: Azon is gondolkozz el, vajon kihal-e a faj, ha pl. csak minden 2. egyednek lesznek utódai. Mert jelenleg is a népességrobbanás a legnagyobb probléma, akkor inkább üdvözölni kéne a meleg és a nem szaporodó párokat, nem?
2017. márc. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
73%
4: Azon is gondolkozz el, hogy maga a házasság megkötése hat-e bármilyen módon a meleg kapcsolatok létére / nemlétére. Mert szerintem nem. A meglévő meleg párok életminőségére hat, semmilyen más hatása nincsen.
2017. márc. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

4# itt szó sem volt gyerekvállalásról. Én az érv miatt tettem fel a kérdést. A te válaszod pedig nem válaszol a kérdésre.

Mellesleg tévedsz, mikor azt mondod természetellenes. Több mint 1500 faj esetében figyeltek meg homoszexualitást, köztük például a delfinek esetében is, ahol nemcsak homoszexualitást figyeltek meg, hanem egyes delfinek más fajokkal létesítettek szexuális kapcsolatot ( megerőszakoltak más fajú állatokat ).

Továbbá a gyermekvállalás sem kimondottan akadály: örökbefogadás, béranyaság, mesterséges megtermékenyítés... Mind-mind a gyermekvállalást segíti.

2017. márc. 21. 23:00
 10/41 anonim ***** válasza:
80%
#4 a faj célja a faj fenntartása, de a törvény az egyedre vonatkozik. Nem látok összefüggést.
2017. márc. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!